آزمایش پمپ سانتریفیوژ

دانلود گزارش معرفی آزمایشگاه مکانیک سیالات - آزمایش پمپ سانتریفیوژ

مقدمه:
پمپ سانتریفیوژ یک پمپ روتودینامیک محسوب شده که با ایجاد فشار لازم به کمک عمل گریز از مرکز در عضو دوار (پروانه)، برای انتقال مایعات از نقطه ای به نقطه دیگر به کار می رود. به طور کلی می توان از آن به عنوان ماشینی نام برد که با افزایش انرژی فشاری سیال، افت انرژی اصطکاکی در خطوط لوله و تجهیزات مربوطه را جبران نموده و انرژی پتانسیل بین نقاط هندسی بالا و پایین تأسیسات را تأمین می کند.

قسمت های اصلی یک پمپ سانتریفیوژ عبارتند از:
* پروانه: چرخی است دارای پره های خمیده به عقب که بر روی یک محور نصب شده است (Backward). حرکت از موتور محرک مستقیماً به محور پروانه منتقل می شود و سیال از مرکز پروانه به پره ها هدایت می شود و در حرکت چرخشی آن شرکت کرده و در امتداد پره ها به طرف محیط پروانه جریان می یابد.
* پوسته: محفظه ای است که سیال را از محیط پروانه جمع کرده و انرژی نظیر سرعت آن را به انرژی نظیر فشار تبدیل می کند (با کمک شکل حلزونی پوسته). پوسته پمپ به دهنه خروجی (دهش) منتهی می شود که تحویل سیال به لوله رانش از طریق آن صورت می گیرد.
* کانال های ورودی و خروجی

    دانلود تنها برای اعضای ویژه (با پرداخت حق اشتراک) مجاز است. برای مشاهده ی لینک دانلود مستقیم وارد شوید. در صورتی که هنوز عضو نشده اید ثبت نام کنید.
نقد و بررسی:

این مطلب را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

(تا کنون امتیازی برای این کتاب ثبت نشده)


Loading ... ثبت امتیاز ...