آموزش شبیه سازی برخورد توپ صلب با LS-DYNA

lsdyna3

در این آموزش شبیه سازی برخورد یک توپ صلب با یک صفحه فولادی که یکی از مثال های آموزشی مطرح در یادگیری نرم افزار ال اس داینا است به طور کامل و با تمامی مراحل ایجاد فایل کلید (کیوورد یا .key) در محیط پیش پردازش ال اس داینا (LS-PrePost) تا حل آن در حلگر ال اس داینا (LS-DYNA 971) و سپس مشاهده ی نتایج با استفاده از فایل های Binary d3plot در یک فیلم آموزشی نمایش داده شده است.

همچنین فایل کلید ایجاد شده ی نهایی به همراه گزارش این پروژه که شامل جزئیات ورودی های شبیه سازی است ارائه گردیده است. در این مسئله یک توپ صلب فولادی با سرعت اولیه ی ثابت 10 mm/ms با سطح یک صفحه ی فولادی با خواص الاستیک و پلاستیک مشخص برخورد می نماید. فاصله ی اولیه ی توپ از صفحه یک میلیمتر بوده و حرکت اولیه ی توپ بدون شتاب فرض می شود. مشاهده می گردد که پس از برخورد توپ با سطح صفحه ی فولادی تغییر شکل های پلاستیک در آن روی می دهد که در قسمت نتایج این آموزش در فیلم آموزشی نمایش داده شده است.

با توجه به اینکه فیلم ضمیمه شده از کیفیت بالایی برخوردار است بطور کامل گویای مراحل انجام آموزش است و از ضبط صدا بر روی آن خودداری شده است. همچنین یک فایل PDF که توضیحات مکمل از جمله ابعاد و اندازه های نمونه و نیز تصاویر صورت و مسئله و نتایج حاصل را نمایش می دهد به پیوست فیلم آموزشی در زیر قابل دانلود است.

تصویر صورت مسئله:

LS-DYNA2

 

تصویر مراحل مدلسازی:

LSDYNA-ball

اطلاعات این آموزش عبارتند از:

نسخه نرم افزار: LS-DYNA 971

نوع المان مورد استفاده: Solid and Shell elements

مدت زمان فیلم آموزشی (دقیقه): 15:27

* فیلم آموزشی بدون صدا است و به واسطه ی کیفیت بالا شما می توانید کلیه ی روند آموزش داده شده را مشاهده کنید و جزئیات را از روی صفحه بخوانید.

دانلود تنها برای اعضای ویژه (با پرداخت حق اشتراک) مجاز است. برای مشاهده ی لینک دانلود مستقیم وارد شوید. در صورتی که هنوز عضو نشده اید ثبت نام کنید.
  نقد و بررسی:

  این مطلب را چگونه ارزیابی می کنید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 8

  میانگین امتیاز: 4.38 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...