فیس بوک و خرید کمپانی بدون سرنشین های خورشیدی

فیسبوک و خرید کمپانی بدون سرنشین های خورشیدی

بنا به خبر منتشر شده از سوی Techcrunch، فیسبوک در حال مذاکره برای خرید کمپانی Titan Aerospace است. این شرکت طراح بدون سرنشین های خورشیدی Solara است که ادعا می شود در ارتفاع 20 کیلومتری و با مداومت پروازی 5 سال قادر به پرواز است. فیس بوک می خواهد از این هواپیما به عنوان یک ماهواره ی جوی برای انتقال اینترنت استفاده کند.

بدون سرنشی سولارا، یک وسیله ی بدون سرنشین پرنده با هدف فعالیت با عمر طولانی به صورت یک ماهواره ی درون جوی است که نظر فیس بوک را به خود جلب کرده و فیس بوک در حال مذاکره با قراردادی 60 میلیون دلاری برای تصاحب این شرکت است. اگر فیس بوک مالک این کمپانی شود قصد دارد 11000 عدد از این هواپیماهای بدون سرنشین را برای انتشار اینترنت در نقاط دور از دسترس دنیا تولید کند.

هواپیمای بدون سرنشین سولارا با بازه ی بالی نزدیک به 60 متر قادر به حمل باری معادل 100 کیلوگرم است. به منظور تامین انرژی لازم برای پرواز این هواپیما 3000 سلول خورشیدی بر روی سطح بال و دم آن نصب شده که قادر به تامین 7 کیلووات انرژی در طول روز هستند. این هواپیما به کمک باتری های لیتیوم یونی انرژی پرواز خود در طول شب و باقی ماندن در آسمان برای مدت 5 سال را تامین می کند.

فیسبوک و خرید کمپانی بدون سرنشین های خورشیدی2

نزدیک به 3000 سلول خورشیدی نصب شده بر بال و دم سولارا قادرند تا 7 کیلووات قدرت لازم برای پرواز آن را تامین کنند

با بردی نزدیک به 4.5 میلیون کیلومتر و سرعت کروز 104 کیلومتر بر ساعت، سولارا قابلیت تصویربرداری و نظارت بر سطح زمین را دارد اما سناریوی بیان شده توسط فیسبوک برای به خدمت گرفتن این هواپیما ارسال اینترنت به نقاط دور از دسترس دنیا است.

منبع: Techcrunch

 

  نقد و بررسی:

  این مطلب را چگونه ارزیابی می کنید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 3

  میانگین امتیاز: 4.67 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...
  با دیگران به اشتراک بگذارید:

  یک فکر در “فیس بوک و خرید کمپانی بدون سرنشین های خورشیدی”

  1. واقعا اخبار خوبی میذارید. اگه تعدادشونو بیشتر کنید بهتر هم میشه. خیلی ممنون.
   در مورد این خبر باید بگم من زمانی در مورد این هواپیما ها تحقیقی انجام دادم. یکی از مشکلاتشون افزایش دمای اونها بخصوص در باتریهاشون هست. هرچند امریکا در زمینه ی تکنولوژی خیلی پیشرفته ست اما فکر می کنم این طرح هنوز راه زیادی تا تحقق داره.

  2. دوست عزیز! در ارتفاع چند ده هزار پایی که این پرنده پرواز می کنه، دمای هوا ده ها درجه زیر صفره! بنابر این گرم کردن باتری ها خودش دردسر بزرگتری هست که بحث خنک کاری اون ها اصلا مطرح نباشه!!

  امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.