بزرگترین نیروگاه خورشیدی دنیا عملیاتی شد

بزرگترین نیروگاه خورشیدی حرارتی دنیا عملیاتی شد

نیروگاه برق خورشیدی Ivanpah به بهره برداری رسید. نیروگاهی 392 مگاواتی که بودجه ی آن توسط NRG، Google و Bright Source Energy تامین شده بود اکنون تولید کننده ی برق 140.000 خانه است. NRG اعلام کرده که هر سه واحد این نیروگاه در حال ارسال برق به شبکه برق کالیفرنیا می باشند.

نیروگاه Ivanpah با هزینه ای 2.2 میلیارد دلاری و مساحتی بیش از 3.500 هکتار ساخته شده است. این نیروگاه بزرگترین در نوع خودش است و سهمی نزدیک به سی درصد از تولید انرژی خورشیدی  در امریکا را به خود اختصاص داده است. در این نیروگاه از 173.500 آینه ی کنترل شونده استفاده شده که با تعقیب خط سیر خورشید نور را به سه برج دریافت خورشیدی منعکس می کنند.

دمای آب دیگ های بخار فوق داغ این برج ها به 550 درجه سانتیگراد می رسد و موجب به گردش در آمدن توربین ها و تولید برق می شود.

سه سال ساخت و ساز این نیروگاه بدون جنجال نبوده است. ابعاد بزرگ آن موجب تصرف زمین های زیادی شده که قبلا محیط زیست حیوانات و گیاهان بومی آن منطقه بوده است.‌ همینطور گزارشات زیادی از کشته شدن پرندگان بر اثر پرواز در مسیر آینه ها یا سوختن به واسطه ی پرواز بر فراز نیروگاه اعلام شده است.

کمیسیون انرژی کالیفرنیا اعلام کرده است در حالی که نیروگاه Ivanpah اثرات زیست محیطی محلی ای داشته است، با این حال فواید آن بیش از مضرات آن است.

منبع: NRG

  نقد و بررسی:

  این مطلب را چگونه ارزیابی می کنید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 3

  میانگین امتیاز: 4.67 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...
  با دیگران به اشتراک بگذارید: