دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا

دانشگاه-ایالتی-پنسیلوانیا
 • Pennsylvania State University

 • کشور: امریکا

 • تاسیس: 1855

 • سایت دانشگاه: www.psu.edu

 • رتبه بندی:
  رتبه جهانی107 (Top Universities)
  54 (ARWU)
  - (Webometrics)
  رتبه جهانی در مهندسی66 (Top Universities)
  11 (ARWU)
  رتبه جهانی در مکانیک33 (Top Universities)
  رتبه ملی37 (ARWU)
 • شهریه:
  بومیکارشناسی16000-18000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی18000-20000
  غیربومیکارشناسی28000-30000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی30000-32000
 • پذیرش:
  مهلت درخواست پذیرش1 دسامبر
  هزینه ارسال درخواست (دلار)65
 • معرفی:

  دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، یک موسسه عمومی است که در سال 1855 میلادی تاسیس شده است. تعداد کل دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند حدود 39 هزار نفر بوده، دانشگاه در فضایی شهری قرار داشته و مساحت آن بیش از 8500 هکتار است. این دانشگاه با بهره گیری از تقویم تحصیلی ترمی واحدی در میان کالج های آمریکا رتبه 37 را به خود اختصاص داده درحالیکه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه مهندسی رتبه ملی 25 را کسب کرده است. گفتنی است که شهریه این دانشگاه در سال 14-2013 در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بومی حدود 17 هزار دلار و برای دانشجویان غیربومی حدود 30 هزار دلار تخمین زده شده است. شهریه سالیانه برای دانشجویان تمام وقت مهندسی بومی و غیر بومی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ترتیب حدود 19 و 32 هزار دلار تخمین زده و شهریه ترمی برای دانشجویان پاره وقت مهندسی بومی و غیر بومی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ترتیب حدود 800 و 1350 دلار برآورد شده است.
  در محوطه دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، در پارک دانشگاه که به دشت شادی (Happy Valley) نیز معروف است، به ندرت لحظه ای کسل کننده برای دانشجویان بوجود می آید. چیزی نزدیک به 15000 دانشجو در فعالیت های خیرخواهانه که از اهداف آن کمک به بیماران سرطانی است و تنها توسط دانشجوها اداره میشود، بصورت داوطلبانه شرکت میکنند. در آن سوی پردیس دانشگاه کالجی ایالتی واقع شده است که فضاهایی نظیر رستوران و کافی شاپ را برای دوستدارانش فراهم کرده است. محاصره شدن دانشگاه توسط کوه ها سبب شده است تا تفریحاتی همچون اسکی، اسنوبرد و پیاده روی و کوه نوردی امکان پذیر باشد. علاوه بر این دسترسی رایگان به روزنامه های نیویورک تایمز، یو اس ای تودی، سنتر دیلی تایمز و روزنامه های محلی برای دانشجوها میسر شده است. از فارغ التحصیلان این دانشگاه میتوان به جان کاپلتی (John Cappelletti)، برنده جام هیزمن (Heisman) و بازیکن سابق NFL و والری پلیم ویلسون (Valerie Plame Wilson)، نویسنده و مامور سابق CIA اشاره کرد.
  دانشکده مهندسی جز شاخص ترین دانشکده های این دانشگاه بشمار می آید و بیش از 60 مرکز تحقیقاتی و آزمایشگاه در اختیار دارد. 6 مرکز تحقیقاتی بین رشته ای که در زمره آن موسسه تحقیقاتی مواد و موسسه هاک برای علوم زیستی قرار دارد. این مراکز تخصصی در 11 دپارتمان مهندسی پراکنده شده است. موسسه علوم سایبری (Cyberscience) در دپارتمان علوم و مهندسی کامپیوتر و مرکز موتور الکتروشیمیایی در دپارتمان مهندسی مکانیک و مهندسی هسته ای از این دست مراکز محسوب می شوند.


 • پذیرش:

  پذیرش در این دانشگاه برای مقطع کارشناسی بصورت چرخشی و مهلت پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی اول دسامبر میباشد. هزینه اقدام برای پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان خارجی 65 دلار و برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی مبلغ 50 دلار به منظور بررسی مدارک دریافت میشود.


 • فضای دانشگاه:

  نسبت تعداد دانشجو به استاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی 17 به 1 و برای دانشجویان دکتری مهندسی 3.1 به 1 میباشد. دانشکده مهندسی این دانشگاه حدود 350 عضو هیات علمی ثابت داشته، 39 درصد از کلاس ها مخصوص تعداد کمتر از 20 دانشجو، 46 درصد از کلاس ها تعداد 20 تا 49 دانشجو و 15 درصد از کلاس ها نیز برای بیش از 50 نفر محصل اختصاص یافته است. متوسط نرخ حفظ دانشجوی سال اول، شاخص رضایت دانشجویان، 92 درصد است. حدود 54 درصد از دانشجویان موفق به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی از این دانشگاه شده و درصد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در طول مدت 4 سال 65 درصد گزارش شده است.


  • زندگی دانشجویی:

   54 و 77 درصد از دانشجویان را در این دانشگاه پسر و 46 و 23 درصد را نیز دختران به ترتیب در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تشکیل میدهند. 36 درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی در مساکن متعلق و وابسته به دانشگاه و مابقی خارج از محوطه دانشگاه زندگی میکنند. تعداد کل دانشجویان ثبت نام کرده حدود 46 هزار نفر بوده که در این بین، حدود 39 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی هستند. 17 درصد از دانشجویان دارای وسیله نقلیه در دانشگاه بوده و مصرف مشروبات الکلی برای دانشجویانی که به سن قانونی رسیده اند مجاز میباشد.


  • هزینه ی تحصیل:

   در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا ، حدود 50 درصد از دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی کمک های مالی ضروری و اولیه دریافت میکنند که مبلغ آن حدودا 7 هزار دلار میباشد. مضاف بر این، هزینه اتاق برای سال های 14-2013، حدود 10 هزار دلار برآورد شده است. درصد دانشجویانی که برای دریافت کمک های مالی اولیه اقدام میکنند، 65 درصد، دانشجویانی که نیازهایشان بطور کلی برآورده می شود، 6 درصد، دانشجویانی که بورسیه دریافت میکنند، 27 درصد و درصد متوسط برآورده شدن نیازها در این دانشگاه 55 درصد میباشد.

نقشه:
  نقد و بررسی:

  به این دانشگاه چه امتیازی می دهید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 1

  میانگین امتیاز: 5 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...

  liberica.org © 2009 - 2015

  کلیه حقوق برای نویسندگان محفوظ است.

  دانلود کتاب علمی دانلود رایگان مقاله

  در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پشتیبانی با ایمیل info.liberica@gmail.com تماس حاصل فرمایید.

  انتشار مطالب «لایبریکا» در رسانه های کاغذی و دیجیتال، بدون کسب اجازه از مدیر سایت ممنوع است.