دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی – رالی

دانشگاه-ایالتی کارولینای-شمالی
 • North Carolina State University - Raleigh

 • کشور: امریکا

 • تاسیس: 1887

 • سایت دانشگاه: www.ncsu.edu

 • رتبه بندی:
  رتبه جهانی304 (Top Universities)
  151-200 (ARWU)
  51 (Webometrics)
  رتبه جهانی در مهندسی155 (Top Universities)
  27 (ARWU)
  رتبه جهانی در مکانیک101-150 (Top Universities)
  رتبه ملی68-85 (ARWU)
 • شهریه:
  بومیکارشناسی6000-8000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی8000-10000
  غیربومیکارشناسی20000-22000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی20000-22000
 • پذیرش:
  مهلت درخواست پذیرش1 مارس
  هزینه ارسال درخواست (دلار)85
 • معرفی:

  دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی یک موسسه عمومی است که در سال 1887 میلادی تاسیس شده است. تعداد کل دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند نزدیک به 25 هزار نفر بوده، دانشگاه در فضایی شهری قرار داشته و مساحت آن به 2200 هکتار است. این دانشگاه با بهره گیری از تقویم تحصیلی ترمی واحدی در میان کالج های آمریکا رتبه 101 را به خود اختصاص داده است درحالیکه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه مهندسی توانسته است رتبه ملی 29 را کسب کند. گفتنی است که شهریه این دانشگاه برای سال 14-2013 برای دانشجویان بومی حدود 8 هزار دلار و برای دانشجویان غیربومی حدود 22 هزار دلار تخمین زده شده است.
  دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی که با نام NC State نیز شناخته میشود و چهارمین دانشگاه از نظر وسعت و بزرگی در ایالت بشمار می آید. دانشجویان سال اول مجبور به زندگی در فضای داخلی دانشگاه نیستند هر چند که حدود 80 درصد از آنها ترجیح میدهند در پردیس دانشگاه دوران تحصیل خود را سپری کنند. دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی در مقطع تحصیلات تکمیلی برنامه های قابل توجهی دارد. خصوصا دانشکده مهندسی این دانشگاه در زمینه مسائل هسته ای و کشاورزی بیولوژیکی شهرت بسزایی دارد. دانشکده تحصیلات تکمیلی مدیریت جنکینز (Jenkins) نیز در زمره دانشکده های شناخته شده از این دانشگاه در ایالات متحده بشمار می آید. از فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه میتوان به رابرت گیبس (Robert Gibbs)، سخنگوی سابق مطبوعاتی کاخ سفید و کولن جونز (Cullen Jones) شناگر المپیک و دارنده مدال طلا اشاره کرد.
  دانشکده مهندسی این دانشگاه بیش از 300 عضو هیات علمی تمام وقت داشته و در بیش از 15 حوزه مختلف مهندسی از جمله مهندسی پزشکی، مهندسی عمران و مهندسی هوافضا مدارک ارشد و دکتری را ارائه میکند. محققین و پژوهشگران در حدود 30 مرکز تحقیقاتی و آزمایشگاه های مختلف به تحقیق و پژوهش در دانشگاه میپردازند. در این میان میتوان به مرکز تحقیقاتی رباتیک و ماشینهای هوشمند که پروژه هایی تحقیقاتی در زمینه ربات های شناختی و تکاملی، ربات های پزشکی، بیوربات ها، سنجش هوشمند و کنترل انجام میدهد. از جمله فارغ التحصیلان شناخته شده دانشکده مهندسی دانشگاه ایالتی کارولینا میتوان به گیل لانییر (Gayle Lanier)، معاون رئیس جمهور و مدیر کل شرکن نورتل (Nortel) و چارلز منینگ (Charles Manning)، رئیس سابق گروه مهندسی مواد در پروژه تحقیقاتی مواد پیشرفته ناسا.


 • پذیرش:

  برای اخذ پذیرش در این دانشگاه در مقطع کارشناسی تا اول فوریه و در مقاطع تحصیلات تکمیلی در رشته مهندسی دانشجویان میبایست حداکثر تا اول مارس مدارک خود را به دانشگاه ارسال نمایند. هزینه اقدام برای پذیرش 85 دلار بوده و حدود 50 درصد از دانشجویان موفق به گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی از این دانشگاه میشوند.


 • فضای دانشگاه:

  نسبت تعداد دانشجو به استاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی 18 به 1 و برای دانشجویان دکتری مهندسی 3 به 1 میباشد. 27 درصد از کلاس ها مخصوص تعداد کمتر از 20 دانشجو، 55 درصد از کلاس ها تعداد 20 تا 49 دانشجو و 18 درصد از کلاس ها نیز برای بیش از 50 نفر محصل اختصاص یافته است. متوسط نرخ حفظ دانشجوی سال اول، شاخص رضایت دانشجویان، 91 درصد است. درصد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در طول مدت 4 سال 39 درصد گزارش شده است.


  • زندگی دانشجویی:

   56 و 75 درصد از دانشجویان را در این دانشگاه پسر و 44 و 25 درصد را نیز دختران به ترتیب در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تشکیل میدهند. 27 درصد از دانشجویان در مساکن متعلق و وابسته به دانشگاه و مابقی خارج از محوطه دانشگاه زندگی میکنند. تعداد کل دانشجویان ثبت نام کرده حدود 34 هزار نفر بوده که در این بین، حدود 24 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی هستند. 32 درصد از دانشجویان دارای وسیله نقلیه در دانشگاه هستند و مصرف مشروبات الکلی برای دانشجویانی که به سن قانونی رسیده اند مجاز میباشد.


  • هزینه ی تحصیل:

   در دانشگاه بوستون، 49 درصد از دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی کمک های مالی ضروری و اولیه دریافت میکنند که مبلغ آن حدودا 9 هزار دلار میباشد. مضاف بر این، هزینه اتاق برای سال های 14-2013، حدود 9 هزار دلار برآورد شده است. درصد دانشجویانی که برای دریافت کمک های مالی اولیه اقدام میکنند، 65 درصد، دانشجویانی که نیازهایشان بطور کلی برآورده می شود، 32 درصد، دانشجویانی که بورسیه دریافت میکنند، 45 درصد و درصد متوسط برآورده شدن نیازها در این دانشگاه 84 درصد میباشد.

نقشه:
  نقد و بررسی:

  به این دانشگاه چه امتیازی می دهید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 4

  میانگین امتیاز: 3.75 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...

  liberica.org © 2009 - 2015

  کلیه حقوق برای نویسندگان محفوظ است.

  دانلود کتاب علمی دانلود رایگان مقاله

  در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پشتیبانی با ایمیل info.liberica@gmail.com تماس حاصل فرمایید.

  انتشار مطالب «لایبریکا» در رسانه های کاغذی و دیجیتال، بدون کسب اجازه از مدیر سایت ممنوع است.