دانشگاه براون

دانشگاه براون
 • Brown University

 • کشور: امریکا

 • تاسیس: 1764

 • سایت دانشگاه: www.brown.edu

 • رتبه بندی:
  رتبه جهانی47 (Top Universities)
  67 (ARWU)
  - (Webometrics)
  رتبه جهانی در مهندسی114 (Top Universities)
  - (ARWU)
  رتبه جهانی در مکانیک51-100 (Top Universities)
  رتبه ملی42 (ARWU)
 • شهریه:
  بومیکارشناسی42000-44000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی42000-44000
  غیربومیکارشناسی42000-44000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی42000-44000
 • پذیرش:
  مهلت درخواست پذیرش31 دسامبر
  هزینه ارسال درخواست (دلار)75
 • معرفی:

  دانشگاه براون، یک موسسه خصوصی است که در سال 1764 میلادی تاسیس شده است. تعداد کل دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند بیش از 6 هزار نفر بوده، دانشگاه در فضایی شهری قرار داشته و مساحت آن حدود 150 هکتار است. این دانشگاه با بهره گیری از تقویم تحصیلی ترمی واحدی در میان کالج های آمریکا رتبه 14 را به خود اختصاص داده درحالیکه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه مهندسی رتبه ملی 46 را کسب کرده است. گفتنی است که شهریه این دانشگاه به همراه هزینه ها در سال 14-2013 برای دانشجویان مقطع کارشناسی حدود 46 هزار دلار تخمین زده شده است. شهریه سالیانه برای دانشجویان تمام وقت و پاره وقت مهندسی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ترتیب حدود 45 و 11 هزار دلار برآورد شده است.
  با واقع شدن در بالای کالج هیل در پراویدنس محوطه دانشگاه براون فضایی آکادمیک را به همراه مرکزی برای خرید و غذاخوری در خیابان تایر فراهم کرده است. این دانشگاه به داشتن فعالیت های فرهنگی بسیار، گروه های فعال دانشجویی با برنامه های مختلف، ورزش های مختلف رقابتی و فضایی بسیار زیبا و تاریخی در قالبی شهری، شناخته شده است تمام دانشجویان مقطع کارشناسی تا ترم ششم از تحصیل خود ملزم به زندگی در مراکز و سوییت های اقامتی متعلق به دانشگاه هستند.
  دانشکده های زبان انگلیسی و تاریخ در مقاطع تحصیلات تکمیلی به همراه دانشکده پزشکی وان آلپرت (Warren Alpert) از دانشکده های شاخص دانشگاه محسوب میشوند. پردیس دانشگاه براون دارای بخش مرکزی ون ویکل گیتس (Van Wickle Gates) است که تنها دو بار در سال برای ورود دانشجویان جدیدالورود به دانشگاه و خروج دانشجویان فارغ التحصیلی از دانشگاه باز میشود. این دانشگاه میزبان جشن سالانه بهار آخر هفته با رویدادهای ورزشی، کنسرت ها و غذای رایگان است.
  برخی از فارغ التحصیلان شاخص این دانشگاه جان دی راکفلر پسر (John D. Rockefeller Jr.) و جان اف کندی پسر (John F. Kennedy Jr.) و بنیانگذار CNN، تد ترنر (Ted Turner) میباشند.


 • پذیرش:

  برای اخذ پذیرش از این دانشگاه برای مقطع کارشناسی مدارک میبایست تا اول ژانویه ارسال شده و مهلت پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای رشته مهندسی سی و یک دسامبر میباشد. هزینه اقدام برای پذیرش در مقطع کارشناسی و مقاطع تحصیلات تکمیلی برای تمامی دانشجویان مبلغ 75 دلار در نظر گرفته شده است.


 • فضای دانشگاه:

  نسبت تعداد دانشجو به استاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی 8 به 1 و برای دانشجویان دکتری مهندسی 2.6 به 1 میباشد. دانشکده مهندسی این دانشگاه حدود 70 عضو هیات علمی ثابت داشته، 69 درصد از کلاس ها مخصوص تعداد کمتر از 20 دانشجو، 22 درصد از کلاس ها تعداد 20 تا 49 دانشجو و 9 درصد از کلاس ها نیز برای بیش از 50 نفر محصل اختصاص یافته است. متوسط نرخ حفظ دانشجوی سال اول، شاخص رضایت دانشجویان، 98 درصد است. تنها حدود 10 درصد از دانشجویان موفق به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی از این دانشگاه شده و درصد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در طول مدت 4 سال نیز 83 درصد گزارش شده است.


  • زندگی دانشجویی:

   47 و 74 درصد از دانشجویان را در این دانشگاه پسر و 53 و 26 درصد را نیز دختران به ترتیب در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تشکیل میدهند. 79 درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی در مساکن متعلق و وابسته به دانشگاه و مابقی خارج از محوطه دانشگاه زندگی میکنند. 20 درصد نیز دارای وسیله نقلیه در دانشگاه میباشند. تعداد کل دانشجویان ثبت نام کرده حدود 9 هزار نفر بوده که در این بین، بیش از 6 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی هستند. تمامی دانشجوها بیمه هستند و مصرف مشروبات الکلی برای دانشجویانی که به سن قانونی رسیده اند مجاز میباشد.


  • هزینه ی تحصیل:

   در دانشگاه براون، حدود 44 درصد از دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی کمک های مالی ضروری و اولیه دریافت میکنند که مبلغ آن حدودا 37 هزار دلار میباشد. مضاف بر این، هزینه اتاق برای سال های 14-2013، حدود 12 هزار دلار برآورد شده است. درصد دانشجویانی که برای دریافت کمک های مالی اولیه اقدام میکنند، 48 درصد، دانشجویانی که نیازهایشان بطور کلی برآورده می شود، 100 درصد، دانشجویانی که بورسیه دریافت میکنند، 42 درصد و درصد متوسط برآورده شدن نیازها در این دانشگاه 100 درصد میباشد.

نقشه:
  نقد و بررسی:

  به این دانشگاه چه امتیازی می دهید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 1

  میانگین امتیاز: 5 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...

  liberica.org © 2009 - 2015

  کلیه حقوق برای نویسندگان محفوظ است.

  دانلود کتاب علمی دانلود رایگان مقاله

  در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پشتیبانی با ایمیل info.liberica@gmail.com تماس حاصل فرمایید.

  انتشار مطالب «لایبریکا» در رسانه های کاغذی و دیجیتال، بدون کسب اجازه از مدیر سایت ممنوع است.