دانشگاه تافتز

دانشگاه تافتز
 • Tufts University

 • کشور: امریکا

 • تاسیس: 1852

 • سایت دانشگاه: www.tufts.edu

 • رتبه بندی:
  رتبه جهانی204 (Top Universities)
  101-150 (ARWU)
  87 (Webometrics)
  رتبه جهانی در مهندسی- (Top Universities)
  - (ARWU)
  رتبه جهانی در مکانیک- (Top Universities)
  رتبه ملی53-67 (ARWU)
 • شهریه:
  بومیکارشناسی44000-46000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی42000-44000
  غیربومیکارشناسی44000-46000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی42000-44000
 • پذیرش:
  مهلت درخواست پذیرش15 دسامبر
  هزینه ارسال درخواست (دلار)75
 • معرفی:

  دانشگاه تافتز یک موسسه خصوصی است و تاسیس آن به سال 1852 میلادی برمیگردد. تعداد کل دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند بیش از 5 هزار نفر بوده، با قرار داشتن در فضایی برون شهری مساحت آن به 150 هکتار میرسد. در میان کالج های آمریکا رتبه 28 و در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه مهندسی این دانشگاه توانسته است رتبه ملی 71 را کسب کند. گفتنی است که شهریه این دانشگاه برای سال 14-2013 حدود 47 هزار در سال تخمین زده شده است. در حوزه مهندسی دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی تمام وقت و پاره وقت به ترتیب حدود 28 هزار دلار در سال و 5 هزار دلار شهریه برای هر ترم پرداخت میکنند.
  دانشگاه تافتز در منطقه مدفورد/سامرویل (Medford/Somerville) با فاصله ای نه چندان زیاد از مرکز شهر بوستون، قرار دارد. این دانشگاه پردیس های دیگری نیز در محله چینی بوستون (Boston’s Chinatown) در اختیار دارد که در آن برنامه علوم سلامت قرار داشته و در حومه گرفتون (Grafton) نیز دانشکده دامپزشکی کامینگز (Cummings) واقع شده است. دانشجویان سال اول و دوم ملزم به زندگی در فضای داخل دانشگاه هستند.
  دانشگاه تافتز دانشکده های هنر و علوم و مهندسی را، با ارائه مدرک در مقطع کارشناسی و مقاطع تحصیلات تکمیلی، در اختیار دارد. در مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشکده پزشکی، دندانپزشکی، دانشکده دامپزشکی کامینگز و دانشکده امور بین الملل فلچر (Fletcher) از رتبه های بالایی در میان دانشکده های ایالات متحده برخوردار هستند.
  از فارغ التحصیلان شاخص این دانشگاه میتوان از پیر امیدیار (Pierre Omidyar)، بنیانگذار ای بی (eBay)؛ پیتر گالاگر (Peter Gallagher)، برنده جایزه گلدون گلوب و گیتاریست و خواننده معروف، آدام گاردنر (Adam Gardner) نام برد.


 • پذیرش:

  اگر قصدی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه در مقطع کارشناسی دارید، میبایست حداکثر تا اول ژانویه مدارک خود را به دانشگاه ارسال نمایید. مهلت ارسال پذیرش برای دانشجویان متقاضی تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی در رشته مهندسی 15 ژانویه و 15 دسامبر به ترتیب برای دانشجویان بومی و غیربومی میباشد. هزینه اقدام برای پذیرش 75 دلار بوده و تنها حدود 21 درصد از دانشجویان موفق به گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی از این دانشگاه میشوند.


 • فضای دانشگاه:

  نسبت تعداد دانشجو به استاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی 9 به 1 و برای دانشجویان دکتری مهندسی در سال 2013، 2.1 به 1 میباشد. دانشکده مهندسی این دانشگاه حدود 80 عضو هیات علمی تمام وقت در اختیار دارد. 69 درصد از کلاس ها مخصوص تعداد کمتر از 20 دانشجو، 25 درصد از کلاس ها برای 20 تا 49 دانشجو و 6 درصد از کلاس ها نیز برای بیش از 50 نفر محصل اختصاص یافته است. متوسط نرخ حفظ دانشجوی سال اول، شاخص رضایت دانشجویان، 96 درصد است. درصد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در طول مدت 4 سال 87 درصد میباشد.


 • زندگی دانشجویی:

  49 و 67 درصد از دانشجویان را در این دانشگاه پسر و 51 و 34 درصد را نیز دختران به ترتیب در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تشکیل میدهند. تعداد کل دانشجویان ثبت نام کرده حدود 11 هزار نفر بوده که در این بین، بیش از 5 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی هستند. 64.3 درصد از دانشجویان در محوطه دانشگاه زندگی کرده و مابقی در ساختمان های زیر نظر دانشگاه و خارج از پردیس آن دوران دانشجویی خود را سپری میکنند. مصرف مشروبات الکلی برای دانشجویانی که به سن قانونی رسیده اند مجاز میباشد.


 • هزینه ی تحصیل:

  در دانشگاه تافتز، حدود 40 درصد از دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی کمک های مالی ضروری و اولیه دریافت میکنند که مبلغ آن حدود 32 هزار دلار است. هزینه اتاق برای سال های 14-2013، حدود 12 هزار دلار برآورد شده است. درصد دانشجویانی که برای دریافت کمک های مالی اولیه اقدام میکنند، 46 درصد، دانشجویانی که نیازهایشان بطور کلی برآورده می شود، 98.7 درصد، دانشجویانی که بورسیه دریافت میکنند، 37 درصد و درصد متوسط برآورده شدن نیازها در این دانشگاه 100 درصد میباشد.

نقشه:
  نقد و بررسی:

  به این دانشگاه چه امتیازی می دهید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 1

  میانگین امتیاز: 5 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...

  liberica.org © 2009 - 2015

  کلیه حقوق برای نویسندگان محفوظ است.

  دانلود کتاب علمی دانلود رایگان مقاله

  در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پشتیبانی با ایمیل info.liberica@gmail.com تماس حاصل فرمایید.

  انتشار مطالب «لایبریکا» در رسانه های کاغذی و دیجیتال، بدون کسب اجازه از مدیر سایت ممنوع است.