دانشگاه راتگرز – نیوبرانزویک

دانشگاه-راتگرز-–-نیوبرانزویک
 • University of Rutgers - New Brunswick

 • کشور: امریکا

 • تاسیس: 1766

 • سایت دانشگاه: www.rutgers.edu

 • رتبه بندی:
  رتبه جهانی260 (Top Universities)
  61 (ARWU)
  36 (Webometrics)
  رتبه جهانی در مهندسی304 (Top Universities)
  76-100 (ARWU)
  رتبه جهانی در مکانیک101-200 (Top Universities)
  رتبه ملی39 (ARWU)
 • شهریه:
  بومیکارشناسی12000-14000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی14000-16000
  غیربومیکارشناسی24000-26000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی22000-24000
 • پذیرش:
  مهلت درخواست پذیرشچرخشی
  هزینه ارسال درخواست (دلار)65
 • معرفی:

  دانشگاه راتگرز، دانشگاه ایالتی نیوجرسی واقع در نیوبرانزویک، یک موسسه عمومی است که در سال 1766 میلادی تاسیس شده است. تعداد کل دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند حدود 32 هزار نفر بوده، دانشگاه در فضایی شهری قرار داشته و مساحت آن به 1990 هکتار میرسد. این دانشگاه با بهره گیری از تقویم تحصیلی ترمی واحدی در میان کالج های آمریکا رتبه 69 را به خود اختصاص داده درحالیکه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه مهندسی رتبه ملی 53 را کسب کرده است. گفتنی است که شهریه این دانشگاه در سال 14-2013 در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بومی حدود 14 هزار دلار و برای دانشجویان غیربومی حدود 28 هزار دلار تخمین زده شده است. شهریه سالیانه برای دانشجویان تمام وقت مهندسی بومی و غیر بومی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ترتیب حدود 16 و 26 هزار دلار تخمین زده و شهریه ترمی برای دانشجویان پاره وقت مهندسی بومی و غیر بومی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ترتیب حدود 650 و 1100 دلار برآورد شده است.
  پردیس اصلی دانشگاه راتگرز در نیوبرانزویک قرار دارد اما این دانشگاه دارای پنج پردیس کوچکتر که به پردیس های داگلاس (Douglas)، کوک (Cook)، خیابان دانشگاه (College Avenue)، بوسچ (Busch) و لیوینگستون (Livingston) معروف هستند. نام ابتدایی دانشگاه در هنگام تاسیس کویینز کالج (Queen’s College) بوده است که در سال 1825 به نام راتگرز تغییر می یابد. این دانشگاه عضو انجمن دانشگاه های آمریکا (AAU) میابشد. هر پردیس دارای مشخصات منحصر بفرد خود است. هر کدام از پردیس ها مراکز دانشجویی خاص خود را داشته و مشخصه های سرویس غذاخوری خود را دارا میباشند. دانشجویان سال اول ملزم به زندگی در پردیس دانشگاه نیستند هر چند که در صورت برگزیدن دانشگاه در هر یک از پردیس های آن میتوانند زندگی کنند.
  این دانشگاه به عنوان یک مرکز تحقیقاتی عمومی، موسسه ای منحصر بفرد در زمینه زیرساخت های پیشرفته، حمل و نقل و آزمایشگاه کشاورزی نیوجرسی بوده که در آن دانشجویان میتوانند دروس مختلف و پروژه های تحقیقاتی خود را سپری کنند. از فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه میتوان به جیمز گاندولفینی (James Gandolfini)، بازیگر و دانکن مک میلان (Duncan MacMillan) از موسسین شرکت رسانه بلومبرگ اشاره کرد.


 • پذیرش:

  مهلت اخذ پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای رشته مهندسی و کارشناسی چرخشی بوده و هزینه اقدام برای پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی و مقطع کارشناسی 65 دلار تعیین شده است.


 • فضای دانشگاه:

  نسبت تعداد دانشجو به استاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی 14 به 1 و برای دانشجویان دکتری مهندسی 2.2 به 1 میباشد. دانشکده مهندسی این دانشگاه حدود 180 عضو هیات علمی ثابت داشته، 38 درصد از کلاس ها مخصوص تعداد کمتر از 20 دانشجو، 42 درصد از کلاس ها تعداد 20 تا 49 دانشجو و 20 درصد از کلاس ها نیز برای بیش از 50 نفر محصل اختصاص یافته است. متوسط نرخ حفظ دانشجوی سال اول، شاخص رضایت دانشجویان، 92 درصد است. حدود 61 درصد از دانشجویان موفق به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی از این دانشگاه شده و درصد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در طول مدت 4 سال نیز 57 درصد گزارش شده است.


 • زندگی دانشجویی:

  51 و 77 درصد از دانشجویان را در این دانشگاه پسر و 49 و 23 درصد را نیز دختران به ترتیب در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تشکیل میدهند. 53 درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی در مساکن متعلق و وابسته به دانشگاه و مابقی خارج از محوطه دانشگاه زندگی میکنند. تعداد کل دانشجویان ثبت نام کرده حدود 40 هزار نفر بوده که در این بین، حدود 32 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی هستند. تمامی دانشجوها بیمه هستند و مصرف مشروبات الکلی برای دانشجویانی که به سن قانونی رسیده اند مجاز میباشد.


 • هزینه ی تحصیل:

  در دانشگاه راتگرز واقع در نیوبرانزویک ، حدود 59 درصد از دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی کمک های مالی ضروری و اولیه دریافت میکنند که مبلغ آن حدودا 10 هزار دلار میباشد. مضاف بر این، هزینه اتاق برای سال های 14-2013، حدود 12 هزار دلار برآورد شده است. درصد دانشجویانی که برای دریافت کمک های مالی اولیه اقدام میکنند، 69 درصد، دانشجویانی که نیازهایشان بطور کلی برآورده می شود، 11 درصد، دانشجویانی که بورسیه دریافت میکنند، 40 درصد و درصد متوسط برآورده شدن نیازها در این دانشگاه 52 درصد میباشد.

نقشه:
  نقد و بررسی:

  به این دانشگاه چه امتیازی می دهید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  (تا کنون امتیازی برای این کتاب ثبت نشده)


  Loading ... ثبت امتیاز ...

  liberica.org © 2009 - 2015

  کلیه حقوق برای نویسندگان محفوظ است.

  دانلود کتاب علمی دانلود رایگان مقاله

  در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پشتیبانی با ایمیل info.liberica@gmail.com تماس حاصل فرمایید.

  انتشار مطالب «لایبریکا» در رسانه های کاغذی و دیجیتال، بدون کسب اجازه از مدیر سایت ممنوع است.