دانشگاه رایس

دانشگاه رایس
 • Rice University

 • کشور: امریکا

 • تاسیس: 1912

 • سایت دانشگاه: www.rice.edu

 • رتبه بندی:
  رتبه جهانی136 (Top Universities)
  92 (ARWU)
  102 (Webometrics)
  رتبه جهانی در مهندسی72 (Top Universities)
  76-100 (ARWU)
  رتبه جهانی در مکانیک101-150 (Top Universities)
  رتبه ملی50 (ARWU)
 • شهریه:
  بومیکارشناسی36000-38000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی36000-38000
  غیربومیکارشناسی36000-38000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی36000-38000
 • پذیرش:
  مهلت درخواست پذیرش1 فوریه و 1 نوامبر
  هزینه ارسال درخواست (دلار)85
 • معرفی:

  دانشگاه رایس یک موسسه خصوصی است و تاسیس آن به سال 1912 میلادی برمیگردد. تعداد کل دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند نزدیک به 4 هزار نفر بوده، با قرار داشتن در فضایی شهری مساحت آن به 285 هکتار میرسد. در میان کالج های آمریکا رتبه 18 و در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه مهندسی این دانشگاه توانسته است رتبه ملی 33 را کسب کند. گفتنی است که شهریه این دانشگاه برای سال 14-2013 حدود 39 هزار در سال تخمین زده شده است. در حوزه مهندسی دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی پاره وقت حدود 2 هزار دلار شهریه برای هر ترم پرداخت میکنند.
  دانشگاه رایس با واقع شدن در قلب منطقه موزه هوستون یک زندگی پویا را برای دانشجویان در چهارمین شهر بزرگ ایالت فراهم آورده است. کافه تریای رایس، سالن پذیرایی والهالا (Valhalla) و ویلی (Willy) همگی مراکز سرو ناهار و نوشیدنی هستند که توسط دانشجویان اداره میشوند. دانشجویان به محض ورود به دانشگاه باید با امضا کردن قراردادی مبنی بر زندگی در یکی از 11 مرکز اقامتی دانشگاه وضعیت اقامتی خود را تعیین کنند.
  دانشگاه رایس از هشت دانشکده شامل دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده علوم انسانی و دانشکده علوم طبیعی وایس (Wiess) تشکیل شده است. در مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشکده بیزینس جسی اچ. جونز (Jesse H. Jones) و دانشکده مهندسی جورج آر. برون (George R. Brown) رتبه بالایی را به خود اختصاص داده اند. دانشکده های معماری و دانشکده موسیقی شپرد (Shepherd) نیز از اعتبار خوبی برخوردار هستند.
  دانشکده مهندسی این دانشگاه با داشتن بیش از 20 مرکز تحقیقاتی امکان تحصیل در گرایش هایی از مهندسی بافت گرفته تا ژئوفیزیک را میسر ساخته است. از این مراکز میتوان به مرکز ارتباطات چند رسانه ای دانشگاه رایس نام برد که پژوهش هایی را در زمینه الگوریتم ها و ارتباطات بی سیم انجام میدهد.
  از فارغ التحصیلان شاخص این دانشگاه میتوان از جان الیواس (John Olivas)، فضا نورد سابق ناسا و پگی ویتسون (Peggy Whitson) که در میان زنان جهان بیشترین حضور را در فضا داشته است، نام برد.


 • پذیرش:

  اگر قصدی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه در مقطع کارشناسی دارید، میبایست حداکثر تا اول ژانویه مدارک خود را به دانشگاه ارسال نمایید. مهلت ارسال پذیرش برای دانشجویان متقاضی تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی در رشته مهندسی مکانیک اول نوامبر و اول فوریه به ترتیب برای ترم های بهار و پاییز میباشد. هزینه اقدام برای پذیرش 85 دلار بوده و تنها حدود 17 درصد از دانشجویان موفق به گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی از این دانشگاه میشوند.


 • فضای دانشگاه:

  نسبت تعداد دانشجو به استاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی 9 به 1 و برای دانشجویان دکتری مهندسی در سال 2013، 5 به 1 میباشد. دانشکده مهندسی این دانشگاه 114 عضو هیات علمی تمام وقت در اختیار دارد. 69 درصد از کلاس ها مخصوص تعداد کمتر از 20 دانشجو، 22 درصد از کلاس ها برای 20 تا 49 دانشجو و 9 درصد از کلاس ها نیز برای بیش از 50 نفر محصل اختصاص یافته است. متوسط نرخ حفظ دانشجوی سال اول، شاخص رضایت دانشجویان، 96 درصد است. درصد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در طول مدت 4 سال 84 درصد میباشد.


  • زندگی دانشجویی:

   51 و 71 درصد از دانشجویان را در این دانشگاه پسر و 49 و 29 درصد را نیز دختران به ترتیب در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تشکیل میدهند. تعداد کل دانشجویان ثبت نام کرده حدود 6 هزار نفر بوده که در این بین، حدود 4 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی هستند. 72 درصد از دانشجویان در محوطه دانشگاه زندگی کرده و مابقی در ساختمان های زیر نظر دانشگاه و خارج از پردیس آن دوران دانشجویی خود را سپری میکنند. 44 درصد از وسیله نقلیه در پردیس استفاده میکنند. مصرف مشروبات الکلی برای دانشجویانی که به سن قانونی رسیده اند مجاز میباشد.


  • هزینه ی تحصیل:

   در دانشگاه کلرادو واقع در بولدر، 42 درصد از دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی کمک های مالی ضروری و اولیه دریافت میکنند که مبلغ آن حدود 32 هزار دلار است. هزینه اتاق برای سال های 14-2013، حدود 13 هزار دلار برآورد شده است. درصد دانشجویانی که برای دریافت کمک های مالی اولیه اقدام میکنند، 63 درصد، دانشجویانی که نیازهایشان بطور کلی برآورده می شود، 99.9 درصد، دانشجویانی که بورسیه دریافت میکنند، 42 درصد و درصد متوسط برآورده شدن نیازها در این دانشگاه 100 درصد میباشد.

نقشه:
  نقد و بررسی:

  به این دانشگاه چه امتیازی می دهید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 1

  میانگین امتیاز: 5 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...

  liberica.org © 2009 - 2015

  کلیه حقوق برای نویسندگان محفوظ است.

  دانلود کتاب علمی دانلود رایگان مقاله

  در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پشتیبانی با ایمیل info.liberica@gmail.com تماس حاصل فرمایید.

  انتشار مطالب «لایبریکا» در رسانه های کاغذی و دیجیتال، بدون کسب اجازه از مدیر سایت ممنوع است.