دانشگاه فلوریدا

دانشگاه فلوریدا
 • University of Florida

 • کشور: امریکا

 • تاسیس: 1853

 • سایت دانشگاه: www.ufl.edu

 • رتبه بندی:
  رتبه جهانی179 (Top Universities)
  71 (ARWU)
  18 (Webometrics)
  رتبه جهانی در مهندسی163 (Top Universities)
  51-75 (ARWU)
  رتبه جهانی در مکانیک151-200 (Top Universities)
  رتبه ملی43 (ARWU)
 • شهریه:
  بومیکارشناسی6000-8000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی12000-14000
  غیربومیکارشناسی28000-30000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی28000-30000
 • پذیرش:
  مهلت درخواست پذیرش1 ژانویه
  هزینه ارسال درخواست (دلار)30
 • معرفی:

  دانشگاه فلوریدا یک موسسه عمومی است که در سال 1853 میلادی تاسیس شده است. تعداد کل دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند نزدیک به 33 هزار نفر بوده، دانشگاه در فضایی برون شهری قرار داشته و مساحت آن به 2000 هکتار میرسد. این دانشگاه با بهره گیری از تقویم تحصیلی ترمی واحدی در میان کالج های آمریکا رتبه 49 را به خود اختصاص داده است درحالیکه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه مهندسی توانسته است رتبه ملی 42 را کسب کند. گفتنی است که شهریه این دانشگاه برای سال 14-2013 برای دانشجویان بومی حدود 6 هزار دلار و برای دانشجویان غیربومی حدود 29 هزار دلار تخمین زده شده است. شهریه سالیانه برای دانشجویان تمام وقت مهندسی بومی و غیر بومی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ترتیب حدود 13 هزار و 30 هزار دلار تخمین و شهریه ترمی برای دانشجویان پاره وقت مهندسی بومی و غیر بومی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ترتیب حدود 500 و 1300 دلار برآورد شده است.
  پردیس دانشگاه فلوریدا با دارا بودن بیش از 900 ساختمان مجزا که در زمره آن ها میتوان به حدود 180 کلاس و آزمایشگاه اشاره کرد، حدود 2 مایل دورتر از مرکز شهر گینسویل (Gainesville) قرار دارد. اعضای هیات علمی این دانشگاه به 5000 نفر از پژوهشگران و استادان شاخص میرسد که در این بین بیش از 50 تن از برجسته ترین آنها از اعضای آکادمی ملی علوم، مهندسی، موسسه پزشکی و آکادمی هنر و علوم ایالات متحده عضو بشمار می آیند. این افراد بطور متوسط سالانه بیش از 300 اختراع را برای دانشگاه به ارمغان می آورند که نتیجه این اختراعات و پژوهش ها تاسیس بیش از 100 شرکت بیوتکنولوژی است.
  حدود 15 درصد از دانشجویان در بیش از 60 انجمن برادری و خواهری عضو بوده و دانشجویان سال اول ملزم به زندگی در محوطه دانشگاه نیستند هر چند که حدود 80 درصد از آن ها ترجیح میدهند در پردیس دانشگاه زندگی تحصیلی خود را سپری نمایند.
  دانشکده های مهندسی، بیزینس هاف (Hough)، حقوق لوین (Levin) و دانشکده پزشکی در زمره دانشکده های قدرتمند این دانشگاه به حساب می آیند. موسسه مغز و اعصاب مک نایت (McKnight) دانشگاه فلوریدا با در اختیار داشتن بیش از 300 عضو هیات علمی از مجهزترین و قدرتمندترین دستگاه های MRI، برای درک هر چه بهتر سیستم عصبی و مغز انسان، بهره میبرد. این دانشگاه با جامعه بازنشستگی اوک هموک (Oak Hammock) نیز همکاری کرده و زمینه کار کردن و گذراندن دوره های کارآموزی در علوم سلامت در این موسسه را برای دانشجویان محیا می سازد.
  از فارغ التحصیلان برجسته دانشگاه فلوریدا می توان به باب گراهام (Bob Graham)، سناتور حال حاضر و کانی مک (Connie Mack) سناتور پیشین ایالات متحده اشاره کرد.
  جالب توجه است که این دانشگاه امکان اخذ مدرک کارشناسی ارشد را بطور آنلاین در بسیاری از رشته های مهندسی اعم از مهندسی مکانیک، عمران، هوافضا و غیره فراهم می آورد. از فارغ التحصیلان شاخص و نخبه این دانشگاه میتوان به لیسا رو (Lesa Roe)، مدیر مرکز تحقیقات لانگلی ناسا و جیمز تامپسون (James Thompson) معاون مدیر سابق ناسا اشاره کرد.


 • پذیرش:

  جهت گرفتن پذیرش در این دانشگاه در مقطع کارشناسی مدارک میبایست تا اول نوامبر به دانشگاه ارسال گردد و دانشجویان خارجی متقاضی اخذ پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی ملزوم است تا اول جوئن اقدام نمایند. هزینه اقدام برای پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان خارجی 30 دلار بوده و حدود 44 درصد از دانشجویان موفق به گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی از این دانشگاه میشوند.


 • فضای دانشگاه:

  نسبت تعداد دانشجو به استاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی 21 به 1 و برای دانشجویان دکتری مهندسی 3.4 به 1 میباشد. 49 درصد از کلاس ها مخصوص تعداد کمتر از 20 دانشجو، 34 درصد از کلاس ها تعداد 20 تا 49 دانشجو و 17 درصد از کلاس ها نیز برای بیش از 50 نفر محصل اختصاص یافته است. متوسط نرخ حفظ دانشجوی سال اول، شاخص رضایت دانشجویان، 96 درصد است. درصد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در طول مدت 4 سال 64 درصد گزارش شده است.


 • زندگی دانشجویی:

  45 و 78 درصد از دانشجویان را در این دانشگاه پسر و 55 و 22 درصد را نیز دختران به ترتیب در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تشکیل میدهند. 24 درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی در مساکن متعلق و وابسته به دانشگاه و مابقی خارج از محوطه دانشگاه زندگی میکنند. تعداد کل دانشجویان ثبت نام کرده حدود 50 هزار نفر بوده که در این بین، حدود 40 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی هستند. 17 درصد از دانشجویان دارای وسیله نقلیه در دانشگاه هستند و مصرف مشروبات الکلی برای دانشجویانی که به سن قانونی رسیده اند مجاز میباشد.


 • هزینه ی تحصیل:

  در دانشگاه فلوریدا، 61 درصد از دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی کمک های مالی ضروری و اولیه دریافت میکنند که مبلغ آن حدودا 7 هزار دلار میباشد. مضاف بر این، هزینه اتاق برای سال های 14-2013، حدود 10 هزار دلار برآورد شده است. درصد دانشجویانی که برای دریافت کمک های مالی اولیه اقدام میکنند، 93 درصد، دانشجویانی که نیازهایشان بطور کلی برآورده می شود، 32 درصد، دانشجویانی که بورسیه دریافت میکنند، 37 درصد و درصد متوسط برآورده شدن نیازها در این دانشگاه 78 درصد میباشد.

نقشه:
  نقد و بررسی:

  به این دانشگاه چه امتیازی می دهید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 1

  میانگین امتیاز: 5 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...

  liberica.org © 2009 - 2015

  کلیه حقوق برای نویسندگان محفوظ است.

  دانلود کتاب علمی دانلود رایگان مقاله

  در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پشتیبانی با ایمیل info.liberica@gmail.com تماس حاصل فرمایید.

  انتشار مطالب «لایبریکا» در رسانه های کاغذی و دیجیتال، بدون کسب اجازه از مدیر سایت ممنوع است.