دانشگاه میامی

دانشگاه میامی
 • University of Miami

 • کشور: امریکا

 • تاسیس: 1925

 • سایت دانشگاه: www.miami.edu

 • رتبه بندی:
  رتبه جهانی232 (Top Universities)
  151-200 (ARWU)
  - (Webometrics)
  رتبه جهانی در مهندسی- (Top Universities)
  - (ARWU)
  رتبه جهانی در مکانیک- (Top Universities)
  رتبه ملی68-85 (ARWU)
 • شهریه:
  بومیکارشناسی36000-38000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی26000-28000
  غیربومیکارشناسی36000-38000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی26000-28000
 • پذیرش:
  مهلت درخواست پذیرش1 دسامبر
  هزینه ارسال درخواست (دلار)65
 • معرفی:

  دانشگاه میامی، یک موسسه خصوصی است که در سال 1925 میلادی تاسیس شده است. تعداد کل دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند حدود 11 هزار نفر بوده، دانشگاه در فضایی برون شهری قرار داشته و مساحت آن 239 هکتار است. این دانشگاه با بهره گیری از تقویم تحصیلی ترمی واحدی در میان کالج های آمریکا رتبه 47 را به خود اختصاص داده درحالیکه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه مهندسی رتبه ملی 116 را کسب کرده است. گفتنی است که شهریه این دانشگاه به همراه هزینه های مختلف در سال 14-2013 در مقطع کارشناسی حدود 43 هزار دلار تخمین زده شده است. شهریه ترمی برای دانشجویان مهندسی در مقاطع تحصیلات تکمیلی حدود 1800 دلار برآورد شده است.
  با قرار گرفتن در جنوب فلوریدا، دانشگاه میامی یک فضای ایده آل برای دانشجویانی که علاقه زیادی به گردش دارند فراهم کرده است. مجاورت با ساحل و پارک ملی اورگلیدز (Everglades) انجام ورزش های آبی، پیاده روی و آفتاب گرفتن را امکان پذیر ساخته است. دانشجوهای سال اول مجبور به زندگی در پردیس دانشگاه نیستند اما بسیاری از آنها ترجیح میدهند تا در یکی از پنج ساختمان اقامتی دانشگاه میامی دوران تحصیل خود را سپری کنند. رسالت دانشگاه میامی شامل دو هدف اساسی است: قدرتمندسازی کشفیاتی که زندگی مدرن را تقویت میکند و آماده کردن دانشجویان برای بالارفتن از پله های موفقیت در تخصص و زندگیشان. از فارغ التحصیلان این دانشگاه میتوان به سیلوستر استالونه (Sylvester Stallone)، بازیگر هالیوود و هنرمند معروف گلوریا استفان (Gloria Estefan) اشاره کرد.


 • پذیرش:

  مهلت گرفتن پذیرش در این دانشگاه برای مقطع کارشناسی اول ژانویه و متقاضیان اخذ پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی میبایست حداکثر تا اول دسامبر مدارک خود را به دانشگاه ارسال گردد. هزینه اقدام برای پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان خارجی 65 دلار و برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی مبلغ 70 دلار به منظور بررسی مدارک اخذ میگردد.


 • فضای دانشگاه:

  نسبت تعداد دانشجو به استاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی 11 به 1 و برای دانشجویان دکتری مهندسی 2.5 به 1 میباشد. دانشکده مهندسی این دانشگاه بیش از 60 عضو هیات علمی ثابت داشته، 54 درصد از کلاس ها مخصوص تعداد کمتر از 20 دانشجو، 40 درصد از کلاس ها تعداد 20 تا 49 دانشجو و 6 درصد از کلاس ها نیز برای بیش از 50 نفر محصل اختصاص یافته است. متوسط نرخ حفظ دانشجوی سال اول، شاخص رضایت دانشجویان، 91 درصد است. حدود 40 درصد از دانشجویان موفق به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی از این دانشگاه شده و درصد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در طول مدت 4 سال 69 درصد گزارش شده است.


 • زندگی دانشجویی:

  49 و 74 درصد از دانشجویان را در این دانشگاه پسر و 51 و 26 درصد را نیز دختران به ترتیب در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تشکیل میدهند. 49 درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی در مساکن متعلق و وابسته به دانشگاه و مابقی خارج از محوطه دانشگاه زندگی میکنند. تعداد کل دانشجویان ثبت نام کرده حدود 16 هزار نفر بوده که در این بین، حدود 11 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی هستند. 63 درصد از دانشجویان دارای وسیله نقلیه در دانشگاه بوده و مصرف مشروبات الکلی برای دانشجویانی که به سن قانونی رسیده اند مجاز میباشد.


 • هزینه ی تحصیل:

  در دانشگاه میامی، 47 درصد از دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی کمک های مالی ضروری و اولیه دریافت میکنند که مبلغ آن حدودا 25 هزار دلار میباشد. مضاف بر این، هزینه اتاق برای سال های 14-2013، حدود 12 هزار دلار برآورد شده است. درصد دانشجویانی که برای دریافت کمک های مالی اولیه اقدام میکنند، 63 درصد، دانشجویانی که نیازهایشان بطور کلی برآورده می شود، 38 درصد، دانشجویانی که بورسیه دریافت میکنند، 45 درصد و درصد متوسط برآورده شدن نیازها در این دانشگاه 80 درصد میباشد.

نقشه:
  نقد و بررسی:

  به این دانشگاه چه امتیازی می دهید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 1

  میانگین امتیاز: 2 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...

  liberica.org © 2009 - 2015

  کلیه حقوق برای نویسندگان محفوظ است.

  دانلود کتاب علمی دانلود رایگان مقاله

  در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پشتیبانی با ایمیل info.liberica@gmail.com تماس حاصل فرمایید.

  انتشار مطالب «لایبریکا» در رسانه های کاغذی و دیجیتال، بدون کسب اجازه از مدیر سایت ممنوع است.