دانشگاه مین

University of Maine
 • University of Maine

 • کشور: امریکا

 • تاسیس: 1865

 • سایت دانشگاه: www.umaine.edu

 • رتبه بندی:
  رتبه جهانی- (Top Universities)
  - (ARWU)
  739 (Webometrics)
  رتبه جهانی در مهندسی- (Top Universities)
  - (ARWU)
  رتبه جهانی در مکانیک- (Top Universities)
  رتبه ملی167 (ARWU)
 • شهریه:
  بومیکارشناسی11000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی-
  غیربومیکارشناسی28000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی-
 • پذیرش:
  مهلت درخواست پذیرش15 ژانویه
  هزینه ارسال درخواست (دلار)65
 • معرفی:

  دانشگاه مین یک موسسه عمومی است که در سال 1865 میلادی تاسیس شده است. تعداد کل دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند نزدیک به 9 هزار نفر بوده، دانشگاه در فضایی غیر شهری قرار داشته و مساحت آن به 660 هکتار میرسد. با بهره گیری از تقویم تحصیلی ترمی واحدی در میان دانشگاه های آمریکا رتبه 167 را به خود اختصاص داده است. گفتنی است که شهریه این دانشگاه برای سال 14-2013 برای دانشجویان بومی حدود 11 هزار دلار و برای دانشجویان غیر بومی حدود 28 هزار دلار تخمین زده شده است.

  با قرار داشتن در حاشیه رودخانه Stilwater در شعر Orono، پردیس دانشگاه مین در 60 مایلی از اقیانوس اطلس قرار داشته و حدود 100 مایل با مرز کانادا فاصله دارد. همه ساله دانشجویان این دانشگاه در رویدادهای مختلف حضور بهم آورده و اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه مقدم دانشجویان جدیدالورود را تبریک میگویند. بهار هر سال کلاس ها در روزی که به اسم دانشگاه نام گذاری شده است تعطیل میشوند و با میزبانی دانشگاه جشنی برگزار میشود. پس از آن دانشجویان با کمک یکدیگر به تمیز کردن محوطه دانشگاه می پردازند. 


 • پذیرش:

  مهلت اقدام برای گرفتن پذیرش 15 ژانویه و مهلت ارسال نمره های ACT و یا SAT اول جولای میباشد. هزینه اقدام برای پذیرش در مقطع تحصیلات تکمیلی 65 دلار بوده و بالغ بر 81 درصد از دانشجویان موفق به گرفتن پذیرش از این دانشگاه میشوند. 


 • فضای دانشگاه:

  نسبت تعداد دانشجو به استاد 15 به 1 است و 55 درصد از کلاس ها مخصوص تعداد کمتر از 20 دانشجو، 33 درصد از کلاس ها تعداد 20 تا 49 دانشجو و 12 درصد از کلاس ها نیز برای بیش از 50 نفر محصل اختصاص یافته است. متوسط نرخ حفظ دانشجوی سال اول، شاخص رضایت دانشجویان، 78 درصد است.


  • زندگی دانشجویی:

   52 درصد از دانشجویان را در این دانشگاه پسر و 48 درصد را نیز دختران تشکیل میدهند. 40 درصد از دانشجویان در مساکن متعلق و وابسته به دانشگاه و مابقی خارج از محوطه دانشگاه زندگی میکنند. تعداد کل دانشجویان ثبت نام کرده حدود 11 هزار نفر بوده که در این بین، حدود 9 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی هستند.


  • هزینه ی تحصیل:

   در دانشگاه مین، 71 درصد از دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی کمک های مالی ضروری و اولیه دریافت میکنند که مبلغ آن حدودا 7 هزار دلار میباشد. مضاف بر این، هزینه اتاق برای سال های 14-2013، حدود 9 هزار دلار برآورد شده است.

نقشه:
  نقد و بررسی:

  به این دانشگاه چه امتیازی می دهید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 1

  میانگین امتیاز: 5 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...

  liberica.org © 2009 - 2015

  کلیه حقوق برای نویسندگان محفوظ است.

  دانلود کتاب علمی دانلود رایگان مقاله

  در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پشتیبانی با ایمیل info.liberica@gmail.com تماس حاصل فرمایید.

  انتشار مطالب «لایبریکا» در رسانه های کاغذی و دیجیتال، بدون کسب اجازه از مدیر سایت ممنوع است.