دانشگاه پوردو

دانشگاه پوردو
 • Purdue University

 • کشور: امریکا

 • تاسیس: 1869

 • سایت دانشگاه: www.purdue.edu

 • رتبه بندی:
  رتبه جهانی99 (Top Universities)
  57 (ARWU)
  19 (Webometrics)
  رتبه جهانی در مهندسی40 (Top Universities)
  10 (ARWU)
  رتبه جهانی در مکانیک15 (Top Universities)
  رتبه ملی38 (ARWU)
 • شهریه:
  بومیکارشناسی8000-10000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی8000-10000
  غیربومیکارشناسی28000-30000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی28000-30000
 • پذیرش:
  مهلت درخواست پذیرشچرخشی
  هزینه ارسال درخواست (دلار)75
 • معرفی:

  دانشگاه پوردو، یک موسسه عمومی است که در سال 1869 میلادی تاسیس شده است. تعداد کل دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند بیش از 30 هزار نفر بوده، دانشگاه در فضایی شهری قرار داشته و مساحت آن به 2500 هکتار میرسد. این دانشگاه با بهره گیری از تقویم تحصیلی ترمی واحدی در میان کالج های آمریکا رتبه 68 را به خود اختصاص داده است درحالیکه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه مهندسی توانسته است رتبه ملی 8 را کسب کند. گفتنی است که شهریه این دانشگاه در سال 14-2013 در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بومی حدود 10 هزار دلار و برای دانشجویان غیربومی حدود 29 هزار دلار تخمین زده شده است. شهریه سالیانه برای دانشجویان تمام وقت مهندسی بومی و غیر بومی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ترتیب حدود 10 هزار و 29 هزار دلار تخمین زده و شهریه ترمی برای دانشجویان پاره وقت مهندسی بومی و غیر بومی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ترتیب حدود 330 و 930 دلار برآورد شده است.
  دانشگاه پوردو چهار پردیس در اختیار دارد که اصلی ترین آنها در لافایت غربی (West Lafayette) قرار دارد. روستای پرودو، مجموعه های آپارتمانی، سالن هاکین (Hawkin) و مجموعه گسترده ای از اتاقهای یک و دو نفره اماکنی هستند که برای سکنی گزیدن دانشجویان دانشگاه پوردو استفاده میشوند. گروه اجرای این دانشگاه شمال گروه رژه تماما آمریکایی، چهار گروه جاز و دو ارکستر سمفونی است.
  این دانشگاه از دوازده دانشکده تشکیل شده است که از شاخص ترین آنها میتوان به دانشکده مهندسی، دانشکده مدیریت کرانرت (Krannert) و دانشکده داروسازی اشاره کرد. دانشکده هوانوردی و فضانوردی این دانشگاه توانسته است لقب مهد فضانوردان را به خود اختصاص دهد. 22 تن از فضانوردان آمریکایی مدرک تحصیلی خود را از این دانشگاه اخذ کرده اند. از فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه میتوان از مربی افسانه ای بسکتبال کالج، جان وودن (John Wooden)؛ کارآفرین پاپ کورن، اورویل ردنباچر (Orville Redenbacher)؛ پدر رادیو، رجینالد فسندن (Reginald Fessenden)؛ فضانورد ناسا، یوجین سرنان (Eugene Cernan) و اولین شخصی که راه رفتن روی ماه را تجربه کرد یعنی نیل آرمسترانگ (Neil Armstrong) نام برد.
  دانشکده مهندسی این دانشگاه با ارائه بیش از 70 مدرک تحصیلی در گرایش های مختلف و بیش از 600 حوزه تحقیقاتی جزو دانشکده های سطح بالای ایالات متحده به شمار می آید. مهندسی کشاورزی، پزشکی و عمران در زمره رشته های تاپ رنکینگ این دانشگاه هستند. مهندسی بافت و مهندسی سلولی نیز از حوزه های تحقیقاتی میان رشته ای دانشگاه پوردو به حساب می آیند.


 • پذیرش:

  مهلت گرفتن پذیرش در این دانشگاه در مقطع کارشناسی و مقاطع تحصیلات تکمیلی چرخشی بوده اما نمرات آزمون های SAT/ACT میبایست حداکثر تا اول مارچ به دانشگاه ارسال گردد. هزینه اقدام برای پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان خارجی 75 دلار و برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی مبلغ 50 دلار به منظور بررسی مدارک اخذ میگردد.


 • فضای دانشگاه:

  نسبت تعداد دانشجو به استاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی 14 به 1 و برای دانشجویان دکتری مهندسی 5.1 به 1 میباشد. دانشکده مهندسی این دانشگاه نزدیک به 340 عضو هیات علمی ثابت داشته، 38 درصد از کلاس ها مخصوص تعداد کمتر از 20 دانشجو، 44 درصد از کلاس ها تعداد 20 تا 49 دانشجو و 18 درصد از کلاس ها نیز برای بیش از 50 نفر محصل اختصاص یافته است. متوسط نرخ حفظ دانشجوی سال اول، شاخص رضایت دانشجویان، 89 درصد است. حدود 61 درصد از دانشجویان موفق به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی از این دانشگاه شده و درصد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در طول مدت 4 سال 40 درصد گزارش شده است.


  • زندگی دانشجویی:

   57 و 79 درصد از دانشجویان را در این دانشگاه پسر و 43 و 21 درصد را نیز دختران به ترتیب در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تشکیل میدهند. 44 درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی در مساکن متعلق و وابسته به دانشگاه و مابقی خارج از محوطه دانشگاه زندگی میکنند. تعداد کل دانشجویان ثبت نام کرده حدود 39 هزار نفر بوده که در این بین، حدود 30 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی هستند. 12 درصد از دانشجویان دارای وسیله نقلیه در دانشگاه بوده و مصرف مشروبات الکلی برای دانشجویانی که به سن قانونی رسیده اند مجاز میباشد.


  • هزینه ی تحصیل:

   در دانشگاه پوردو، 48 درصد از دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی کمک های مالی ضروری و اولیه دریافت میکنند که مبلغ آن حدودا 11 هزار دلار میباشد. مضاف بر این، هزینه اتاق برای سال های 14-2013، حدود 11 هزار دلار برآورد شده است. درصد دانشجویانی که برای دریافت کمک های مالی اولیه اقدام میکنند، 62 درصد، دانشجویانی که نیازهایشان بطور کلی برآورده می شود، 36 درصد، دانشجویانی که بورسیه دریافت میکنند، 31 درصد و درصد متوسط برآورده شدن نیازها در این دانشگاه 85 درصد میباشد.

نقشه:
  نقد و بررسی:

  به این دانشگاه چه امتیازی می دهید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 4

  میانگین امتیاز: 4.75 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...

  liberica.org © 2009 - 2015

  کلیه حقوق برای نویسندگان محفوظ است.

  دانلود کتاب علمی دانلود رایگان مقاله

  در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پشتیبانی با ایمیل info.liberica@gmail.com تماس حاصل فرمایید.

  انتشار مطالب «لایبریکا» در رسانه های کاغذی و دیجیتال، بدون کسب اجازه از مدیر سایت ممنوع است.