دانشگاه کارنگی ملون

دانشگاه-کارنگی-ملون
 • Carnegie Mellon University

 • کشور: امریکا

 • تاسیس: 1900

 • سایت دانشگاه: www.cmu.edu

 • رتبه بندی:
  رتبه جهانی57 (Top Universities)
  52 (ARWU)
  - (Webometrics)
  رتبه جهانی در مهندسی19 (Top Universities)
  8 (ARWU)
  رتبه جهانی در مکانیک51-100 (Top Universities)
  رتبه ملی36 (ARWU)
 • شهریه:
  بومیکارشناسی46000-48000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی48000-50000
  غیربومیکارشناسی44000-46000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی36000-38000
 • پذیرش:
  مهلت درخواست پذیرشچرخشی
  هزینه ارسال درخواست (دلار)65
 • معرفی:

  دانشگاه کارنگی ملون یک موسسه خصوصی است که در سال 1900 میلادی تاسیس شده است. تعداد کل دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند نزدیک به 6 هزار نفر بوده، دانشگاه در فضایی شهری قرار داشته و مساحت آن 147 هکتار است. این دانشگاه با بهره گیری از تقویم تحصیلی ترمی واحدی در میان کالج های آمریکا رتبه 23 را به خود اختصاص داده است درحالیکه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه مهندسی توانسته است رتبه ملی 5 را کسب کند. گفتنی است که شهریه این دانشگاه برای سال 14-2013 حدود 47 هزار دلار تخمین زده شده است.
  دانشگاه کارنگی ملون توسط صنعتگر و خیر شناخته شده، اندرو کارنگی (Andrew Carnegie) تاسیس شده و در پیتزبورگ (Pittsburgh) قرار دارد. هر چند که این دانشگاه پردیس های دیگری در سیلیکون ولی (Silicon Valley)و قطر در اختیار دارد. علاوه بر ارائه امکاناتی برای ناهارخوری تیم های ورزشی هاکی، فوتبال و بیسبال نیز در اختیار دارد. تنها دانشجویان سال اول میبایست در محوطه دانشگاه زندگی کنند حال آنکه دانشگاه برای چهار سال تحصیل در مقطع کارشناسی امکان اقامت در محوطه دانشگاه را در اختیار دانشجویان قرار میدهد که با استقبال اکثریت آنها مواجه شده و غالبا ترجیح میدهند دوران تحصیل خود را در پردیس دانشگاه سپری کنند. هر چند که دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی اجازه اقامت در پردیس دانشگاه را نخواهند داشت.
  در زمینه علوم اجتماعی و هنر دانشکده های شناخته شده ای دارد که علاوه بر آن ها میتوان به دانشکده بیزینس تپر (Tepper)، دانشکده علوم کامپیوتر و موسسه فناوری کارنگی اشاره کرد. رندی پاش (Randy Pausch)، نویسنده پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز، “آخرین سخنرانی (The last lecture)”، پروفسور دانشگاه کارنگی ملون بوده است.
  دانشجویان در دانشکده مهندسی میتوانند بین 10 حوزه بین رشته ای که با دپارتمان های مختلفی مرتبط است، به تحصیل خود ادامه دهند. دانشکده مهندسی این دانشگاه به دانشجویان خود امکان تحقیق و پژوهش در کشورهای شیلی، پرتغال و ژاپن را نیز میدهد. گفتنی است برای دانشجویانی که با کمبود وقت مواجه بوده و مایلند دوره کارشناسی ارشد خود را زودتر به پایان برسانند، امکان اتمام تحصیل در این دوره در مدت یکسال فراهم آورده شده است. مضافا دانشجویانی که مقطع کارشناسی خود را در این دانشگاه گذرانده اند نیز میتوانند بلافاصله پس از اتمام این دوره در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل شده و در مدت یکسال این دوره را نیز به پایان برسانند.


 • پذیرش:

  برای اخذ پذیرش در این دانشگاه در مقطع کارشناسی مدارک میبایست تا اول فوریه به دانشگاه ارسال و در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه مراجعه کنید. هزینه اقدام برای پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان خارجی 65 دلار بوده و حدود 30 درصد از دانشجویان موفق به گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی از این دانشگاه میشوند.


 • فضای دانشگاه:

  نسبت تعداد دانشجو به استاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی 13 به 1 و برای دانشجویان دکتری مهندسی 5 به 1 میباشد. 68 درصد از کلاس ها مخصوص تعداد کمتر از 20 دانشجو، 22 درصد از کلاس ها تعداد 20 تا 49 دانشجو و 10 درصد از کلاس ها نیز برای بیش از 50 نفر محصل اختصاص یافته است. متوسط نرخ حفظ دانشجوی سال اول، شاخص رضایت دانشجویان، 96 درصد است. درصد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در طول مدت 4 سال 73 درصد گزارش شده است.


  • زندگی دانشجویی:

   57 و 73 درصد از دانشجویان را در این دانشگاه پسر و 43 و 27 درصد را نیز دختران به ترتیب در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تشکیل میدهند. 64 درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی در مساکن متعلق و وابسته به دانشگاه و مابقی خارج از محوطه دانشگاه زندگی میکنند. تعداد کل دانشجویان ثبت نام کرده حدود 13 هزار نفر بوده که در این بین، حدود 6 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی هستند. 12 درصد از دانشجویان دارای وسیله نقلیه در دانشگاه هستند و مصرف مشروبات الکلی برای دانشجویانی که به سن قانونی رسیده اند مجاز میباشد.


  • هزینه ی تحصیل:

   در دانشگاه کترنگی ملون، 46 درصد از دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی کمک های مالی ضروری و اولیه دریافت میکنند که مبلغ آن حدودا 26 هزار دلار میباشد. مضاف بر این، هزینه اتاق برای سال های 14-2013، حدود 17 هزار دلار برآورد شده است. درصد دانشجویانی که برای دریافت کمک های مالی اولیه اقدام میکنند، 56 درصد، دانشجویانی که نیازهایشان بطور کلی برآورده می شود، 27 درصد، دانشجویانی که بورسیه دریافت میکنند، 44 درصد و درصد متوسط برآورده شدن نیازها در این دانشگاه 83 درصد میباشد.

نقشه:
  نقد و بررسی:

  به این دانشگاه چه امتیازی می دهید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 5

  میانگین امتیاز: 4.2 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...

  liberica.org © 2009 - 2015

  کلیه حقوق برای نویسندگان محفوظ است.

  دانلود کتاب علمی دانلود رایگان مقاله

  در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پشتیبانی با ایمیل info.liberica@gmail.com تماس حاصل فرمایید.

  انتشار مطالب «لایبریکا» در رسانه های کاغذی و دیجیتال، بدون کسب اجازه از مدیر سایت ممنوع است.