دانشگاه کالیفرنیا – ارواین

دانشگاه کالیفرنیا ارواین
 • University of California Irvine

 • کشور: امریکا

 • تاسیس: 1965

 • سایت دانشگاه: www.uci.edu

 • رتبه بندی:
  رتبه جهانی149 (Top Universities)
  45 (ARWU)
  53 (Webometrics)
  رتبه جهانی در مهندسی149 (Top Universities)
  51-75 (ARWU)
  رتبه جهانی در مکانیک101-150 (Top Universities)
  رتبه ملی31 (ARWU)
 • شهریه:
  بومیکارشناسی10000-12000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی10000-12000
  غیربومیکارشناسی34000-36000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی26000-28000
 • پذیرش:
  مهلت درخواست پذیرش15 ژانویه
  هزینه ارسال درخواست (دلار)100
 • معرفی:

  دانشگاه کالیفرنیا، اروین یک موسسه عمومی است و تاسیس آن به سال 1965 میلادی برمیگردد. تعداد کل دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند نزدیک به 22 هزار نفر بوده، با قرار داشتن در فضایی برون شهری مساحت آن به 1500 هکتار میرسد. در میان کالج های آمریکا رتبه 49 و در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه مهندسی این دانشگاه توانسته است رتبه ملی 38 را کسب کند. گفتنی است که شهریه این دانشگاه برای سال 14-2013 در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بومی حدود 15 هزار و برای دانشجویان غیربومی حدود 38 هزار دلار در سال تخمین زده شده است. در حوزه مهندسی دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی تمام وقت بومی و غیر بومی به ترتیب حدود 14 و 29 هزار دلار و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی پاره وقت بومی و غیر بومی به ترتیب حدود 8 و 16 هزار دلار شهریه سالانه پرداخت میکنند.
  با داشتن فاصله 5 مایلی از اقیانوس آرام دانشگاه کالیفورنیا، اروین دانشگاهی رفت و آمدی (commuter) محسوب میشود. با این حال دانشگاه با ارائه امکانات رفاهی-اقامتی سعی بر مقابله با این وضعیت داشته است. بیش از 75 درصد از دانشجویان سال اول در پردیس دانشگاه زندگی کرده و از امکانات آن نظیر دوچرخه هایی که برای گشتن در پردیس دانشگاه به رایگان در اختیار دانشجویان قرار میگیرد، استفاده میکنند.
  مرکز مطالعات پیرامون سرطان و علوم اعصاب وابسته به دانشکده پزشکی، دانشکده بیزینس پل مراژ (Paul Merage) و دانشکده مهندسی هنری ساموئلی (Henry Samueli) از موسسات برجسته تحقیقاتی دانشگاه کالیفورنیا، اروین بشمار می آیند. موفقیت هایی در حوزه علوم، هنر، انسان شناسی، پزشکی و مدیریت در بیش از 40 گرایش مختلف این دانشگاه را در میان 50 دانشگاه ایالات متحده شاخص ساخته است. این تحقیقات منجر به کسب دو جایزه نوبل در حوزه شیمی و فیزیک شده است.
  بازیگر سابق شنبه شب زنده (Saturday Night Live)، جان لاویتز (Jon Lovitz)؛ گِرِگ لوگانیس (Greg Louganis)، دارنده چهار مدال طلای المپیک در شیرجه و آلیس سبولد (Alice Sebold)، نویسنده کتاب استخوان های دوست داشتنی (Lovely Bones) از فارغ التحصیلان شاخص این دانشگاه هستند.
  دانشکده مهندسی این دانشگاه با همکاری دانشمندان علم پزشکی زمینه تحقیق و پژوهش در حوزه تکنولوژی قلبی عروقی فراهم آورده است. علاوه بر این دروسی نیز برای ارتباطات از راه دور در بیش از ده موسسه تحقیقاتی در دانشگاه ارائه میشود.


 • پذیرش:

  اگر قصدی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه در مقطع کارشناسی دارید، میبایست حداکثر تا 30 نوامبر مدارک خود را به دانشگاه ارسال نمایید. مهلت ارسال پذیرش برای دانشجویان متقاضی تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی 15 ژانویه میباشد. هزینه اقدام برای پذیرش 100 دلار بوده و 42 درصد از دانشجویان موفق به گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی از این دانشگاه میشوند.


 • فضای دانشگاه:

  نسبت تعداد دانشجو به استاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی 19 به 1 و برای دانشجویان دکتری مهندسی در سال 2013، 3.9 به 1 میباشد. دانشکده مهندسی این دانشگاه حدود 180 عضو هیات علمی تمام وقت در اختیار دارد. 46 درصد از کلاس ها مخصوص تعداد کمتر از 20 دانشجو، 33 درصد از کلاس ها برای 20 تا 49 دانشجو و 21 درصد از کلاس ها نیز برای بیش از 50 نفر محصل اختصاص یافته است. متوسط نرخ حفظ دانشجوی سال اول، شاخص رضایت دانشجویان، 94 درصد است. درصد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در طول مدت 4 سال 66 درصد میباشد.


 • زندگی دانشجویی:

  46 و 72 درصد از دانشجویان را در این دانشگاه پسر و 52 و 28 درصد را نیز دختران به ترتیب در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تشکیل میدهند. تعداد کل دانشجویان ثبت نام کرده حدود 27 هزار نفر بوده که در این بین، حدود 22 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی هستند. 62 درصد از دانشجویان در محوطه دانشگاه زندگی کرده و مابقی در ساختمان های زیر نظر دانشگاه و خارج از پردیس آن دوران دانشجویی خود را سپری میکنند. 33 درصد از وسیله نقلیه در پردیس استفاده میکنند. مصرف مشروبات الکلی برای دانشجویانی که به سن قانونی رسیده اند مجاز میباشد.


 • هزینه ی تحصیل:

  در دانشگاه کلرادو واقع در بولدر، 66 درصد از دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی کمک های مالی ضروری و اولیه دریافت میکنند که مبلغ آن حدود 17 هزار دلار است. هزینه اتاق برای سال های 14-2013، حدود 12 هزار دلار برآورد شده است. درصد دانشجویانی که برای دریافت کمک های مالی اولیه اقدام میکنند، 78 درصد، دانشجویانی که نیازهایشان بطور کلی برآورده می شود، 30 درصد، دانشجویانی که بورسیه دریافت میکنند، 62 درصد و درصد متوسط برآورده شدن نیازها در این دانشگاه 84 درصد میباشد.

نقشه:
  نقد و بررسی:

  به این دانشگاه چه امتیازی می دهید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 1

  میانگین امتیاز: 4 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...

  liberica.org © 2009 - 2015

  کلیه حقوق برای نویسندگان محفوظ است.

  دانلود کتاب علمی دانلود رایگان مقاله

  در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پشتیبانی با ایمیل info.liberica@gmail.com تماس حاصل فرمایید.

  انتشار مطالب «لایبریکا» در رسانه های کاغذی و دیجیتال، بدون کسب اجازه از مدیر سایت ممنوع است.