دانشگاه کالیفرنیا – دیویس

دانشگاه کالیفرنیا - دیویس
 • University of California, Davis

 • کشور: امریکا

 • تاسیس: 1905

 • سایت دانشگاه: www.ucdavis.edu

 • رتبه بندی:
  رتبه جهانی85 (Top Universities)
  47 (ARWU)
  59 (Webometrics)
  رتبه جهانی در مهندسی106 (Top Universities)
  49 (ARWU)
  رتبه جهانی در مکانیک151-200 (Top Universities)
  رتبه ملی33 (ARWU)
 • شهریه:
  بومیکارشناسی14000-16000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی10000-12000
  غیربومیکارشناسی38000-40000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی26000-28000
 • پذیرش:
  مهلت درخواست پذیرشچرخشی
  هزینه ارسال درخواست (دلار)100
 • معرفی:

  دانشگاه کالیفرنیا، دیویس یک موسسه عمومی است که در سال 1905 میلادی تاسیس شده است. تعداد کل دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند نزدیک به 26 هزار نفر بوده، دانشگاه در فضایی شهری قرار داشته و مساحت آن به 5300 هکتار میرسد. این دانشگاه با بهره گیری از تقویم تحصیلی ترمی واحدی در میان کالج های آمریکا رتبه 39 را به خود اختصاص داده است درحالیکه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه مهندسی توانسته است رتبه ملی 31 را کسب کند. گفتنی است که شهریه این دانشگاه در سال 14-2013 در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بومی حدود 14 هزار دلار و برای دانشجویان غیربومی حدود 37 هزار دلار تخمین زده شده است. شهریه سالیانه برای دانشجویان تمام وقت مهندسی بومی و غیر بومی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ترتیب حدود 13 هزار و 28 هزار دلار تخمین زده و شهریه ترمی برای دانشجویان پاره وقت مهندسی بومی و غیر بومی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ترتیب حدود 7500 و 1500 دلار برآورد شده است.
  دانشگاه کالیفرنیا، دیویس یکی از 10 موسسه آموزشی واقع در ایالت کالیفرنیا است که در اصل برای پیوستن به دانشگاه کالیفرنیا، برکلی ساخته شده اند. با داشتن فاصله 15 مایلی از ساکرامنتو (Sacramento) پردیس دانشگاه دیویس دارای فرودگاه، آتش نشانی و مجموعه ای از مجسمه ها که به اگهدز (Eggheads) معروف هستند، میباشد. پارک دانشگاه دیویس در واقع یک مجموعه عمومی است که متشکل است از 100 هکتار فضای سبز که در امتداد یک آبراهه واقع شده است.
  با دارا بودن بیش از 500 موسسه و ارگان دانشجویی چیزی نزدیک به 65 درصد از دانشجویان عضو اجتماع گریک (Greek) هستند. دانشجویان سال اول بصورت تضمینی میتوانند از تمامی امکانات اقامتی واقع در محوطه دانشگاه بهره جویند. پس از سپری شدن سال اول غالب دانشجویان ترجیح به خارج شدن از پردیس و زندگی کردن در آپارتمان های زیر نظر دانشگاه میدهند.
  از دانشکده های شناخته شده این دانشگاه میتوان به دانشکده مدیریت، حقوق، پزشکی، مهندسی و دامپزشکی اشاره کرد. دانشکده مهندسی این دانشگاه مجهز به بیش از 30 آزمایشگاه و مرکز تحقیقاتی در فضای دانشگاه است که در حوزه مهندسی پزشکی و انرژی های تجدید پذیر نیز فعالیت های گسترده ای انجام میدهد. از فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه نیز میتوان به فضانوردان سابق ناسا، استفان رابینسون (Stephen Robinson) و تریسی کالدول (Tracy Caldwell) اشاره کرد.


 • پذیرش:

  جهت گرفتن پذیرش در این دانشگاه در مقطع کارشناسی مدارک میبایست تا سی ام نوامبر به دانشگاه ارسال گردد و دانشجویان خارجی متقاضی اخذ پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی در رشته مهندسی مکانیک ملزوم است حداکثر تا اول فوریه اقدام نمایند. هزینه اقدام برای پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان خارجی 100 دلار و برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی مبلغ 70 دلار به منظور بررسی مدارک اخذ میگردد.


 • فضای دانشگاه:

  نسبت تعداد دانشجو به استاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی 17 به 1 و برای دانشجویان دکتری مهندسی 4.1 به 1 میباشد. دانشکده مهندسی این دانشگاه نزدیک به 180 عضو هیات علمی ثابت داشته، 37 درصد از کلاس ها مخصوص تعداد کمتر از 20 دانشجو، 39 درصد از کلاس ها تعداد 20 تا 49 دانشجو و 24 درصد از کلاس ها نیز برای بیش از 50 نفر محصل اختصاص یافته است. متوسط نرخ حفظ دانشجوی سال اول، شاخص رضایت دانشجویان، 92 درصد است. حدود 46 درصد از دانشجویان موفق به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی از این دانشگاه شده و درصد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در طول مدت 4 سال 53 درصد گزارش شده است.


 • زندگی دانشجویی:

  45 و 73 درصد از دانشجویان را در این دانشگاه پسر و 55 و 27 درصد را نیز دختران به ترتیب در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تشکیل میدهند. 45 درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی در مساکن متعلق و وابسته به دانشگاه و مابقی خارج از محوطه دانشگاه زندگی میکنند. تعداد کل دانشجویان ثبت نام کرده حدود 32 هزار نفر بوده که در این بین، حدود 26 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی هستند. 75 درصد از دانشجویان دارای وسیله نقلیه در دانشگاه هستند و مصرف مشروبات الکلی برای دانشجویانی که به سن قانونی رسیده اند مجاز میباشد.


 • هزینه ی تحصیل:

  در دانشگاه کالفرنیا، دیویس، 65 درصد از دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی کمک های مالی ضروری و اولیه دریافت میکنند که مبلغ آن حدودا 16 هزار دلار میباشد. مضاف بر این، هزینه اتاق برای سال های 14-2013، حدود 14 هزار دلار برآورد شده است. درصد دانشجویانی که برای دریافت کمک های مالی اولیه اقدام میکنند، 76 درصد، دانشجویانی که نیازهایشان بطور کلی برآورده می شود، 15 درصد، دانشجویانی که بورسیه دریافت میکنند، 63 درصد و درصد متوسط برآورده شدن نیازها در این دانشگاه 80 درصد میباشد.

نقشه:
  نقد و بررسی:

  به این دانشگاه چه امتیازی می دهید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 1

  میانگین امتیاز: 5 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...

  liberica.org © 2009 - 2015

  کلیه حقوق برای نویسندگان محفوظ است.

  دانلود کتاب علمی دانلود رایگان مقاله

  در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پشتیبانی با ایمیل info.liberica@gmail.com تماس حاصل فرمایید.

  انتشار مطالب «لایبریکا» در رسانه های کاغذی و دیجیتال، بدون کسب اجازه از مدیر سایت ممنوع است.