دانشگاه کالیفورنیا – سانتا باربارا

دانشگاه کالیفورنیا – سانتا باربارا
 • University of California-Santa Barbara

 • کشور: امریکا

 • تاسیس: 1909

 • سایت دانشگاه: www.ucsb.edu

 • رتبه بندی:
  رتبه جهانی130 (Top Universities)
  35 (ARWU)
  46 (Webometrics)
  رتبه جهانی در مهندسی124 (Top Universities)
  6 (ARWU)
  رتبه جهانی در مکانیک151-200 (Top Universities)
  رتبه ملی27 (ARWU)
 • شهریه:
  بومیکارشناسی12000-14000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی12000-14000
  غیربومیکارشناسی36000-38000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی26000-28000
 • پذیرش:
  مهلت درخواست پذیرش15 دسامبر
  هزینه ارسال درخواست (دلار)100
 • معرفی:

  دانشگاه کالیفورنیا-سانتا باربارا یک موسسه عمومی است که در سال 1909 میلادی تاسیس شده است. تعداد کل دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند نزدیک به 19 هزار نفر بوده، دانشگاه در فضایی برون شهری قرار داشته و مساحت آن به 989 هکتار میرسد. با بهره گیری از تقویم تحصیلی ترمی واحدی در میان کالج های آمریکا رتبه 41 را به خود اختصاص داده است هر چند که در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه مهندسی این دانشگاه توانسته است رتبه ملی 19 را کسب کند. گفتنی است که شهریه این دانشگاه برای سال 14-2013 در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بومی حدود 14 هزار دلار و برای دانشجویان غیر بومی حدود 37 هزار دلار تخمین زده شده است.

  با فاصله ای صد مایلی از ساحل لس آنجلس، دانشگاه کالیفورنیا-سانتا باربارا با قرار داشتن بر تپه ها به اقیانوس آرام مشرف است. دانشجویان میتوانند در فضای دانشگاه از نزدیک به 400 کلوب استفاده کنند که در این بین دانشجویان یونانی نزدیک به 10 درصد از کل دانشجویان مقطع کارشناسی را تشکیل میدهند. UCSB با ارائه هشت مجموعه آپارتمانی برای حدود 30 درصد از دانشجویان فضایی برای زندگی قرار داده است. این دانشگاه در حوزه ورزشی نیز موفقیت های چشمگیری برای بانوان در رشته بستکبال و برای آقایان در رشته فوتبال داشته است. دانشجویانی که عضو تیم دانشگاه نیستند نیز میتوانند در رشته های دوچرخه سواری، موج سواری، راگبی، اسکی یا اسنو برد شرکت کنند. 

  در میان دانشکده های این دانشگاه دانشکده مهندسی و مدیریت از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و دانشجویان سطح بالایی در آن به تحصیل می پردازند. دانشجویان مقطع لیسانس میتوانند برای کالج دروس خلاقانه (creative studies) اقدام به پذیرش کنند که در هشت رشته متمرکز شده است: هنر، زیست شناسی، شیمی، بیوشیمی، علوم کامپیوتر، ادبیات، ریاضی، آهنگسازی یا فیزیک. جالب است بدانید که موزیسین معروف جک جانسون (Jack Johnson) و بازیگر سرشناس مایکل داگلاس (Michael Douglas) هر دو از فارغ التحصیلان این دانشگاه بشمار می آیند.

  دانشکده مهندسی این دانشگاه تقریبا کوچک بوده و نزدیک به 700 دانشجوی مقطع تحصیلات تکمیلی و 1200 دانشجوی مقطع کارشناسی را در خود گنجانده است. این دانشکده در پنچ رشته مهندسی شیمی، علوم کامپیوتر، برق، کامپیوتر، مواد و مکانیک دروس مقطع کارشناسی ارشد و دکتری را ارئه میدهد. مضافا برنامه های میان رشته ای از جمله مدیریت فن آوری نیز در این دانشکده ارائه میگردد. تحقیقات میان رشته ای تمرکز اصلی دانشکده مهندسی دانشگاه کالیفورنیا-سانتا باربارا است.


 • پذیرش:

  مهلت اقدام برای پذیرش در این دانشگاه برای مقطع کارشناسی 30 نوامبر بوده و در مقاطع تحصیلات تکمیلی در رشته مهندسی مکانیک دانشجویان میبایست حداکثر تا 15 دسامبر مدارک خود را به دانشگاه ارسال نمایند. مهلت ارسال نمره آزمون های ACT و SAT  نیز 31 ژانویه است. هزینه اقدام برای پذیرش در مقطع کارشناسی 70، برای مقاطع تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان آمریکایی 80 و برای دانشجویانی خارجی 100 دلار بوده و نزدیک به 44 درصد از دانشجویان موفق به گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی از این دانشگاه میشوند. 


 • فضای دانشگاه:

  نسبت تعداد دانشجو به استاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی 17 به 1 و برای دانشجویان دکتری در سال 2013، 4.5 به 1 میباشد. 49 درصد از کلاس ها مخصوص تعداد کمتر از 20 دانشجو، 33 درصد از کلاس ها تعداد 20 تا 49 دانشجو و 18 درصد از کلاس ها نیز برای بیش از 50 نفر محصل اختصاص یافته است. متوسط نرخ حفظ دانشجوی سال اول، شاخص رضایت دانشجویان، 91 درصد است. درصد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در طول مدت 4 سال71 درصد میباشد.


  • زندگی دانشجویی:

   47 و 80 درصد از دانشجویان را در این دانشگاه پسر و 53 و 20 درصد را نیز دختران  به ترتیب در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تشکیل میدهند. 37 درصد از دانشجویان در مساکن متعلق و وابسته به دانشگاه و مابقی خارج از محوطه دانشگاه زندگی میکنند. تعداد کل دانشجویان ثبت نام کرده حدود 22 هزار نفر بوده که در این بین، حدود 19 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی هستند.


  • هزینه ی تحصیل:

   در دانشگاه کالیفورنیا-سانتاباربارا، 59 درصد از دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی کمک های مالی ضروری و اولیه دریافت میکنند که مبلغ آن حدودا 17 هزار دلار میباشد. مضاف بر این، هزینه اتاق برای سال های 14-2013، حدود 14 هزار دلار برآورد شده است. شهریه برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی حدود 13 هزار و 28 هزار دلار در سال برای دانشجویان بومی و غیر بومی برآورد شده است. درصد دانشجویانی که برای دریافت کمک های مالی اولیه اقدام میکنند، 73 درصد، دانشجویانی که نیازهایشان بطور کلی برآورده می شود، 22 درصد، دانشجویانی که بورسیه دریافت میکنند، 55 درصد و درصد متوسط برآورده شدن نیازها در این دانشگاه 85 درصد میباشد.

نقشه:
  نقد و بررسی:

  به این دانشگاه چه امتیازی می دهید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 3

  میانگین امتیاز: 3.33 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...

  liberica.org © 2009 - 2015

  کلیه حقوق برای نویسندگان محفوظ است.

  دانلود کتاب علمی دانلود رایگان مقاله

  در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پشتیبانی با ایمیل info.liberica@gmail.com تماس حاصل فرمایید.

  انتشار مطالب «لایبریکا» در رسانه های کاغذی و دیجیتال، بدون کسب اجازه از مدیر سایت ممنوع است.