ساخت ربات مین روب اتوماتیک در دانشگاه Coimbra

coimbra_minesweeping_robot

سالانه تعداد بسیاری از مردم بیگناه در مناطق مختلف جهان بر اثر انفجار مین از بین رفته و یا دچار قطع عضو می شوند. یک تیم از موسسه سیستم ها و رباتیک دانشگاه پرتغالی کویمبرا (Coimbra) در حال ساخت ربات مین روب به منظور پاک کردن میلیون ها زمین مین گذاری شده ی فعال در سراسر دنیا است. اکنون این ربات در حال گذراندان مراحل آزمایشگاهی است و این تیم قصد دارد وظیفه ی خطیر کنترل این ربات را به صورت اتوماتیک انجام نماید.

آغاز این پروژه به سال 2012 باز می گردد که با استفاده از بخشی از برنامه ی کمک مالی پارتنربات (Partnerbot) که از پیشرفت در زمینه ی تحقیقات رباتیک حمایت می کند صورت گرفته است. این پروژه بر پایه ی ربات تولید شده توسط یک شرکت کانادایی با نام رباتی با عنوان ربات بدون سرنشین زمینی هاسکی شکل گرفته است. تیم پرتغالی پس از دریافت ربات هاسکی کار خود را با اضافه نمودن سنسورهای ناوبری و موقعیت یابی و نیز اضافه نمودن یک رادار نفوذ به زمین و یک بازوی روباتیک با قابلیت ردیابی فلزات شروع کرد. این وسایل ربات را قادر به انجام سه وظیفه ی کلیدی می کند: درک و دریافت ویژگی های زمین، حرکت و مسیریابی بر روی زمین و نیز تعیین محل مین های زمینی.
دور اول آزمایشات میدانی ربات در سال 2013 به خاطر ایجاد مشکلاتی در بازوی رباتیک متوقف گردیده است و در حال حاضر تیم در حال کار بر روی دستگاه به منظور انجام مجدد آزمایشات میدانی در سال 2014 است.
منبع: University of Coimbra

 

  نقد و بررسی:

  این مطلب را چگونه ارزیابی می کنید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 1

  میانگین امتیاز: 3 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...
  با دیگران به اشتراک بگذارید: