سه پیشرفت بزرگ صنعت هوایی در سال ۲۰۱۳

a350_xwb_first_flight_crew

تا کنون بسیاری از ما از برچسب های شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) در کارتهای عابربانک خود استفاده کرده ایم. اکنون شاهد متصل شدن این برچسب ها به کابین هواپیما ها خواهیم بود.

برچسب های Radio Frequency IDentification

با اتصال این برچسب ها به جلیقه های نجات، صندلی ها، کیت های پزشکی و سایر تجهیزاتی که اغلب نیازمند بازرسی منظم هستند، در زمان و مبالغ بسیاری که برای بازرسی این تجهیزات صرف می شود صرفه جویی می شود. این برچسب ها می توانند فاصله ی زمانی میان دو بازدید را تا ده برابر افزایش دهند.

سازه های فیبر کربن

فیبر کربن بسیار قوی تر از آلومینیوم است. بوئینگ 787 اولین هواپیمای مسافربری است که تقریبا تمام بدنه ی آن از فیبر کربن ساخته شده است. همچنین ایرباس A350 نیز که در ژوئن 2013 به آن پیوست دارای بدنه ای ساخته شده از فیبر کربن است. با ورود ایرباس به عرصه ی ساخت هواپیماهای تمام کامپوزیتی پیشبینی می شود در سالهای آتی این روند در سایر کمپانی ها و کلاس های هوایی نیز دنبال شود. سازه ی سبکتر موجب افزایش بهره وری در مصرف سوخت می شود و افزایش استحکام بدنه راحتی بیشتری از نظر فشار داخل کابین تامین می کند.

سنسورهای باتری

باتری ها جعبه های سیاه شیمیایی هواپیما هستند و وقتی که شکسته می شوند به سختی می توان اشکال آن ها را شناسایی کرد. در سال 2013 محققان در موسسه توسعه ی تحقیقات PARC (Palo Alto Research Center) سنسورهای فیبر نوری را در باطری ها تعبیه نمودند. با استفاده از این سنسورها مهندسان می توانند عملکرد باتری ها را بهینه نموده و در لحظه به منبع مشکل در باتری ها دست یافته و مشکلات را برای باتری های بعدی برطرف سازند.

  نقد و بررسی:

  این مطلب را چگونه ارزیابی می کنید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 2

  میانگین امتیاز: 4.5 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...
  با دیگران به اشتراک بگذارید: