SpaceShip 2، یک قدم نزدیکتر به واقعیت

spaceship2-virgin-galactic-supersonic-record-branson

کمپانی ویرجین، متعلق به ریچارد برنسون، فضاپیمای زیرمداری خود به نام SpaceShip 2 در روز جمعه ی گذشته 20 دی ماه، برای سومین پرواز آزمایشی زیر مداری کامل خود آزمایش نمود. این فضاپیما قرار است برای مسافرت های بین قاره ای سریع و با سرعت مافوق صوت در آینده مورد استفاده قرار بگیرد.

موتور راکتی SS2 برای مدت 20 ثانیه کار کرد تا این فضاپیما زیر مداری یا که به زبان انگلیسیsuborbital spacecraft نامیده می شود را تا ارتفاع 71000 پایی (21.6 کیلومتری) و سرعت بالاتر از ماخ 1.4 برساند که هر دوی این اتفاق ها رکورد و اتفاقی جدید برای SS2 محسوب می گردید. سیستم کنترل واکنش و نیز یک پوشش عایق در طول این پرواز مورد آزمایش قرار گرفتند.

spaceship2-virgin-galactic-supersonic-record-branson-2

 

spaceship2-virgin-galactic-supersonic-record-branson-4

فضاپیمای SS2 توسط هواپیمای حامل دوبدنه ی White Knight 2 به ارتفاع 46000 پایی (14 کیلومتر) حمل و رها گردید تا بوسیله ی موتور راکت هیبرید خود که قادر است پیش رانش 60000 پوند (267 کیلونیوتن) را در یک بازه ی 70 ثانیه ای طی نماید به مدت 20 ثانیه روشن گردید تا سرعت فضاپیما از ماخ 1.4 در ارتفاع 71000 پایی عبور کند.

spaceship2-virgin-galactic-supersonic-record-branson-10

هنگامی که یک وسیله ی پرنده در فضا به ارتفاعی برسد که پس از آن ایرفویل های مختلف نتوانند وظیفه ی هدایت و جهت دهی به آن را به خوبی انجام دهند، سیستم کنترل واکنش این عمل را انجام می دهد. در این سیستم از تعدادی سیستم پیش رانش کوچک (در واقع موتور های راکت کوچک) که با استفاده از یک سیستم کنترل پایداری داخلی کنترل می شوند استفاده می گردد.

منبع: Virgin Galactic

  نقد و بررسی:

  این مطلب را چگونه ارزیابی می کنید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 3

  میانگین امتیاز: 4.33 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...
  با دیگران به اشتراک بگذارید: