گزارشکار آزمایش پمپ پیستونی

دانلود پمپ پیستونی - گزارش معرفی آزمایشگاه مکانیک سیالات

مقدمه ای از معرفی آزمایش پمپ پیستونی:
دستگاه پمپ پیستونی از سه قسمت اصلی تشکیل شده است: مخزن آب، پمپ و الکتروموتور راننده.
* مخزن آب: در قسمت پایین میز دستگاه، مخزنی برای نگهداری آب مورد نیاز در آزمایش تعبیه گردیده است.
* پمپ: پمپ های پیستونی از جمله پمپ های جابجایی مثبت و خودمکش به شمار می آیند و از این رو، مسیر خروجی آن ها مجهز به شیر اطمینان می باشد. در این پمپ ها، مایع با پسروی پیستون به داخل سیلندر مکیده شده و با پیشروی پیستون، به خارج سیلندر پمپ می شود. به علت دارا بودن مکانیزم لنگ و لغزنده، دارای سرعت محدودی هستند؛ از این رو، به آسانی به موتورهای با دور بالا کوپل نمی شوند. شایان ذکر است که تخلیه پمپ های رفت و برگشتی به خاطر حرکت متناوب پیستون، پیوسته نیست و از این رو، موجب ایجاد ضربان در سیستم هیدرولیکی می گردد. برای تخفیف این ضربان از راهکارهای مختلفی نظیر خازن های هیدرولیکی (دمپر) و نیز دوطرفه کردن پمپ استفاده می شود.
* موتور راننده: نیروی محرکه پمپ، به وسیله یک الکتروموتور سه فاز با دو دور 750 rpm و 1500 rpm تأمین می گردد. سرعت دورانی الکتروموتور به کمک مکانیزم تسمه- پولی با نسبت 1/6 به پمپ منتقل می شود. برای اندازه گیری گشتاور وارد بر پوسته موتور، از یک نیروسنج استفاده می گردد (طول بازوی گشتاورگیری برابر 179 mm است). عملکرد موتور یادشده توسط یک کلید اصلی و یک کلید سه وضعیتی برای انتخاب دور، که بر روی تابلوی برق دستگاه تعبیه شده اند، قابل کنترل است.

    دانلود تنها برای اعضای ویژه (با پرداخت حق اشتراک) مجاز است. برای مشاهده ی لینک دانلود مستقیم وارد شوید. در صورتی که هنوز عضو نشده اید ثبت نام کنید.
نقد و بررسی:

این مطلب را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

(تا کنون امتیازی برای این کتاب ثبت نشده)


Loading ... ثبت امتیاز ...