یخدانی که با استفاده از خورشید نوشیدنی شما را خنک می کند

solar-cooler-3-618x372

در گذشته دیده ایم که به کمک اجاق های خورشیدی و تنها با استفاده از نور خورشید می توان یک غذای گرم طبخ نمود. اکنون تکنولوژی خورشیدی به کمک ما آمده است تا با استفاده از همان منبع انرژی برای به انجام رساندن عملی عکس استفاده کنیم. کولر خورشیدی همانطور که از اسم آن بر می آید یک محفظه ی سیار برای غذا و نوشیدنی است که محتویات خود را با استفاده از یک سیستم تبرید جمع و جور متصل به پانل های خورشیدی سرد می کند.

اگر تا به حال یک یخدان بزرگ را از یخ و مواد غذایی پر کرده باشید و به قصد پیکنیک راهی ساحل و یا دشت شده باشید با مواجهه با ظروف شناور در آب متوجه می شوید که ایده ی یک یخدان پرتابل چقدر بجا و مناسب است. بنا به گفته ی طراحان، این کولر قادر است بسته به تعداد دفعات باز شدن درب آن به مدت 24 ساعت در دمای 5.5 درجه سانتیگراد باقی بماند و یا در صورت لزوم می تواند به دمای منفی ده درجه ی سانتیگراد نیز برسد. دما به وسیله ی یک نمایشگر دیجیتال به صورت دقیق قابل تنظیم است و کاربران می توانند با افزودن پانل های خورشیدی بیشتر قدرت بیشتری نیز از آن بگیرند.
ابعاد این کولر 41*36*43 سانتیمتر و وزن آن 25 کیلوگرم است. با وجود سیستم تبرید داخلی ظرفیت آن 40 لیتر یا به عبارتی فضای کافی برای 60 نوشابه ی 355 میلی لیتری است (!) و قطعا نیازی به یخ ندارد و تمام فضای آن را می توان با غذا و نوشیدنی پر کرد.
بی شک طراحی سیستم های کاربردی برای برطرف کردن نیازهای متنوع انسان و راحتتر کردن زندگی او یکی از راه های مناسب برای راه اندازی استارتاپ های زود بازده است که مهندسان مکانیک می توانند به آن بپردازند و از قابلیت های خلاقیت و قدرت تجسم خود برای ایجاد رفاه خود و سایرین بهره ببرند.

منبع: Solar Cool Technologies

  نقد و بررسی:

  این مطلب را چگونه ارزیابی می کنید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 2

  میانگین امتیاز: 4.5 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...
  با دیگران به اشتراک بگذارید: