یک بالن غول آسا شما را تقریبا تا فضا می برد

world-view-balloon

یک شرکت نوپا با عنوان World View (منظره ی دنیا) اعلام کرده است آخرین فن آوری فضایی برای پیوستن به عرصه ی رقابت تجاری در فضا را ارائه می نماید. این شرکت بالنی با اندازه ی یک زمین فوتبال طراحی کرده است تا مشتریان خود را تا ارتفاع 98000 پایی (تقریبا 30 کیلومتر) در هوا بالا ببرد.

این پروژه توسط یک تیم دونفره که زن و شوهر نیز می باشند با نام های جین پوینتر و تابر مک کالوم بنیان گذاشته شده که به ترتیب مدیر عامل و مدیر فناوری “منظره ی دنیا” هستند. هردوی آن ها زمانی بر روی پروژه های ناسا کار می کرده اند. طبق طراحی آن ها کپسول “منظره ی دنیا” با استفاده از یک بالن پلی اتیلن با ضخامت 20 میکرون که حاوی 14 میلیون فوت مکعب (تقریبا 400000 متر مکعب) گاز است در فضا معلق می ماند.

Parachute

این ارتفاع تقریبا از نظر فنی فضا محسوب می شود. این ارتفاع به قدری زیاد است که آسمان بالای سر شما سیاه می شود و می توانید مرز های قاره امریکا را از بالا مشاهده کنید. کمپانی هایی مانند ویرجین گلکتیک در حال حاضر مشغول انجام آزمایشاتی پرهزینه و پیشرو در زمینه ی مسافرت های زیر مداری برای افراد ثروتمند هستند (پست مربوط به این خبر). اما تجربه ی سفر با فضاپیمای این کمپانی برای هر نفر تقریبا 250000 دلار هزینه دارد و مسافران باید در طی سفر یک ساعت و ربعی خود سرعتی معادل سه برابر سرعت صوت را تجربه کنند، یا به عبارتی باید به صندلی خود سنجاق شوند.

“منظره ی دنیا” پروژه ی متفاوتی است. این بالن با زمان تقریبی یک ساعت و نیم صعود می کند تا به ارتفاع مورد نظر برسد. سپس دو ساعت به مسافرانش فرصت استراحت و تماشای دنیا و یا خوردن یک نوشیدنی می دهد، آن هم در جایی که بالای سرشان همه ی ستاره ها درخشان و پرنور هستند. بازگشت آن ها کمی سریعتر خواهد بود و کل زمان پروازشان حدود 5 ساعت است. قیمت این پرواز برای هر نفر 75000 دلار هزینه خواهد داشت.

سوار شدن در این بالن نیاز به آموزش خاصی ندارد، تنها به یک جلسه ی مقدماتی پیش از پرواز نیازمند است. با این حال با این پرواز شما تجربه ای نظیر فضا نوردی را با مشاهده ی فضای بی کران و احساس بی وزنی تجربه می کنید.

منبع: World View

  نقد و بررسی:

  این مطلب را چگونه ارزیابی می کنید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 3

  میانگین امتیاز: 4.67 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...
  با دیگران به اشتراک بگذارید:

  یک فکر در “یک بالن غول آسا شما را تقریبا تا فضا می برد”

  1. فلیکس بومگارتنر، رکوردار ارتفاع در سقوط آزاد هم به کمک یکی از همین بالن های هلیوم تا ارتفاع ۳۹ کیلومتری بالا رفت و سقوط آزاد خودش رو از اون ارتفاع شروع کرد!!

  امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.