۱۰ اپلیکیشن آیفون و آیپد برای مهندسان

10_iPad_Apps_for_Engineers-Technology

اکنون که آیفون و آیپد های جدید به بازار آمده اند چندین اپلیکیشن iOS که از مزایای نمایشگرهای فوق العاده با کیفیت آن ها استفاده می کنند معرفی شده اند. در حالی که بسیاری از ما از اپلیکیشن های زیادی در طول روز استفاده می کنیم، چند نفر از ما با اپلیکیشن هایی که کار یک مهندس را آسانتر می کنند آشناییم؟

iEngineer

دنیل هولمز 26 ساله که یک مهندس حرفه ای است و دارای یک شرکت بزرگ است می گوید: “اپلیکیشن ها به مهندسان کمک می کنند کارهای ساده را سریع تر انجام دهند”. او می گوید “مهندسی مختص موقعیت های خاص است”، “وقتی شما می خواهید از یک پیچ یک چهارم اینچی استفاده کنید و نیاز به بررسی این دارید که ببینید آیا این پیچ می تواند در مقابل یک نیروی اعمالی دوام بیاورد یا نه؟ اینجاست که اپلیکیشن ها به کمک شما می آیند تا بتوانید سریع محاسبه کنید”. هولمز و همکارش اپلیکیشن iEngineer را ساخته اند، برنامه ای که دیتابیسی از انواع پیچ ها را ارائه می دهد. در حال حاضر این نرم افزار برای آیفون ارائه شده و به زودی نسخه ی آیپد آن هم راهی اپ استور می شود.

iEngineer

HVAC Professional

HVAC Professional اپلیکیشنی در زمینه ی گرمایش و تهویه مطبوع است که شامل بیش از 200 فرمول و به علاوه ی 18 چارت و کد کامل مکانیکی بین المللی است. این اپلیکیشن شامل بخش های مختلفی از جمله تهویه ی هوا، سطوح پروازی، دیگهای بخار، تبدیل های BTU، ارزش انرژی، طراحی گرمایش، الزامات گرمایش، رطوبت، پمپ ها، بخار، درجه حرارت و محاسبات منطقه است.

HVAC Professional Formulator

LuxCalc Fluid Prop

این اپلیکیشن یک برنامه مهندسی است که به مهندسان اجازه می دهد به صورت دقیق (با دقت 5%) و سریع به تحلیل حرارتی پرداخته و خواص ترموفیزیکی سیالات معمول که در کتب انتقال حرارت یافت می شود مانند گرمای ویژه، گرانروی مطلق، ویسکوزیته ی حرکتی، انبساط حرارتی و … را برای یک درجه ی حرارت مشخص محاسبه کنند.

Graphing Calculator

ماشین حساب نموداری یک ابزار مفید برای مهندسان و محققان است. این اپلیکیشن آیپد را به یک پلاتر با رزولوشون بالا و دقیق و یک ماشین حساب علمی تبدیل می کند. برخی از ویژگی های این اپلیکیشن شعبارتند از: رسم چندین معادله بر روی یک تصویر، کیبورد قابل تنظیم به صورت دلخواه برای افزایش سرعت در ورود معادلات، جابجایی و بزرگنمایی گراف ها در لحظه، گرفتن عکس از صفحه ی نمایش و ارسال گرافها به صورت ایمیل برای خود شما.

TouchCalc

یک ماشین حساب خوب برای محاسبات دستی است که سه مود مختلف را ارائه می دهد. مود علمی که اجازه ی استفاده از توابع و عملیات استاندارد مانند توابع پایه ی ریاضی، توان، لگاریتم، ریشه و غیره. مود بیت/عدد صحیح که عملیات منطقی در سطح بیت را انجام می دهد. مود آماری که برای تولید یک نمونه با مقادیر مختلف و سپس گرفتن میانگین، واریانس، انحراف استاندارد، برد و غیره کمک می کند.

Mechanical Engineer

این اپلیکیشن شامل بیش از 300 فرمول مهندسی مکانیک است. همچنین بیش از 300 فرمول تبدیل بعلاوه ی مواردی دیگر در این اپلیکیشن وجود دارد. بخش های عمده ای که در آن پوشش داده شده اند عبارتند از: بلبرینگ ها، تسمه ها، دیگ های بخار، ترمز و کوپلینگ ها، آسانسورها، چرخ دنده ها، قدرت سیال، انتقال حرارت، احتراق داخلی، انرژی جنبشی و غیره.

Engineering Professional

این برنامه یک ابزار مرجع بسیار خوب برای هر دانشجوی مهندسی است که با بیش از 650 فرمول شیمیایی، آب شناسی، عمران، برق، محیط زیست و مهندسی مکانیک به مهندسان اجازه می دهد برای تعیین همه چیز از محاسبات یک محور تا محاسبه ی بارهای وارده بر یک تیر از آن استفاده کنند. همچنین این اپلیکیشن شامل 100 فرمول تبدیل است که برای هر مهندس ضروری به نظر می رسد.

Engineering Unit Conversion

این یک ابزار تبدیل واحد است که به طور خاص برای مهندسان، محققان و دانشجویان طراحی شده است. این اپلیکیشن به ارائه ی لیستی از واحدها برای مصارف روزمره و معمول مهندسان می پردازد که استفاده از آن برای هر مهندسی مفید به نظر می رسد.

Finger CAD

این اپلیکیشن یک نرم افزار طراحی به کمک کامپیوتر (CAD) برای طراحی فنی است. با این اپلیکیشن مهندسان می توانند خانه ها، پل ها، قطعات مکانیکی، اشکال هندسی و غیره را رسم کنند.

TurboViewer X

این اپلیکیشن ابزاری برای نمایش فایل های DWG است که انواع فایل های دوبعدی و سه بعدی را پشتیبانی می کند. اپلیکیشن کاملا چندلمسی است و به شما امکان حرکت، زوم و چرخش مدل های سه بعدی با فرمت های DWG و DXF را می دهد.

AutoCAD WS

این اپلیکیشن به مهندسان اجازه می دهد که فایل های DWG خود را مشاهده و ویرایش کنند و یا آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارند. مهندسان می توانند با دقت به حاشیه نویسی و اصلاح نقشه ها در زمانی که در محل و یا در جلسات و یا در دفتر خود هستند بپردازند.

  نقد و بررسی:

  این مطلب را چگونه ارزیابی می کنید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 3

  میانگین امتیاز: 4.67 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...
  با دیگران به اشتراک بگذارید: