۵ راهی که بدون سرنشین ها می توانند انسان را نجات دهند

rescue-drones

پرنده های بدون سرنشین ایده هایی الهام گرفته از پروژه های نظامی هستند که هر روز بیشتر از قبل راه خود را به زندگی شهری باز می کنند. هر روز شاهد افکار جدیدی در استفاده از کوادراتور های کوچک برای اهداف مختلف هستیم. اما این پرنده ها که تا چه میزان می توانند در نجات جان انسان ها موثر باشند؟

تعیین محل قربانیان بلایای طبیعی

rescue-drones-01-0214-lgn

کوادروتورها با داشتن دوربین و ارسال تصاویر همزمان و یا تصویربرداری حرارتی مادون قرمز می توانند به ابزار مناسبی برای جستجو و نجات بدل شوند. آن ها می توانند به مکان هایی که برای پرسنل اورژانس امن نیست پرواز کرده و در یافتن راهی مناسب برای نجات انسان های گرفتار کمک کنند. کوادروتور ها می توانند در ابعاد کوچک و زمان پرواز تقریبی 40 دقیقه برای شرایط مختلف مانند امداد و نجات در زمین های ناهموار و یا حتی شرایط گروگان گیری مورد استفاده قرار بگیرند.

 

جلوگیری از وقوع بهمن

rescue-drones-02-0214-lgn

یکی دیگر از طراحی های مفهومی ارائه شده برای کوادروتورها استفاده از آن ها برای اسکن مناطق اسکی و کوه های دارای پتانسیل ریزش برف است. بدون سرنشین های پرنده می توانند به استراحتگاه ها هشدار دهند تا فرصت کافی برای بستن مناطق خاص داشته باشند. همچنین می توان از آن ها برای کاشت دستگاه های مناسب برای ایجاد بهمن کنترل شده و بدون نیاز به تیم تخریب استفاده کرد. همچنین از این کوادروتور ها می توان برای پیدا کردن بازماندگان بهمن و یا رسانیدن کیت بقا به اسکی بازان گیر افتاده استفاده نمود.

 

راه اندازی مجدد قلب

rescue-drones-03-0214-lgn

ارسال بسته های پزشکی به نقاط دور از دسترس که زمان کافی برای رساندن بیمار به بیمارستان وجود ندارد یکی دیگر از راه های نجات انسان به وسیله ی بدون سرنشین ها است. به طور مثال در صورتی که فردی در زمین های وسیع گلف دچار ایست قلبی شود یک پرنده ی بدون سرنشین می تواند برای همراهان وی دستگاه شوک الکتریکی حمل کند. و یا در صورت تشنج و یا حملات ناگهانی فرد مصدوم داروی مورد نیاز وی با استفاده از یک کوادروتور ارسال شود. همه ی این کار ها می تواند تنها با فشار یک دکمه و یا استفاده از یک اپلیکیشن تلفن همراه صورت پذیرد.

 

تحویل دارو

rescue-drones-04-0214-lgn

در ماه دسامبر گذشته پست DHL، دمویی از یک بدون سرنشین به نام Paketkopter نمایش داد که از آن برای رساندن دارو از یک داروخانه به دفتر مرکزی این شرکت استفاده می شود. این دمو نشان داد که چگونه بدون سرنشین ها می توانند برای موارد اورژانسی و یا ارسال مرسولات به نقاط دور از دسترس استفاده شوند. این بدون سرنشین می تواند کمی بیشتر از 6 پوند (تقریبا 3 کیلوگرم) دارو حمل کند. اگرچه در نسخه ی ابتدایی Paketkopter از راه دور و توسط خلبان کنترل شد اما شرکت DHL در حال آزمایش گزینه ی کنترل از طریق GPS است. با توجه به این تحقیقات امید زیادی است که شرکت های پست در آینده ای نه چندان دور برای ارسال بسته های حیاتی مانند دارو از این روش استفاده کنند.

 

امن نگه داشتن دوچرخه سواران

rescue-drones-05-0214-lgn

یکی از طرح های مفهومی ارائه شده برای پرنده های بدون سرنشین استفاده از آن ها برای حفاظت و هشدار به دوچرخه سواران در مقابل خودروهای در حال نزدیک شدن است. یک جفت کوادروتور به گوشی تلفن هوشمند دوچرخه سوار متصل می شوند و در فاصله ای تعیین شده در روبرو و پشت سر او حرکت می کنند. این پرنده ها از یک سنسور اینفرارد برای حفظ فاصله ی امن از دوچرخه سوار در طول مسیر استفاده می کنند. یک چراغ اخطار چشمک زن در بالای پرنده به دوچرخه سوار به رانندگان هشدار می دهد که یک دوچرخه سوار در مسیر است. نور به قدری قوی است که رانندگان را متوجه می کند، همچنین یک دوربین برای ضبط تصاویر بر روی پرنده نصب می شود تا از پرواز در مسیر دوچرخه سوار و همچنین تصادفات احتمالی تصویر برداری کند.

 

منبع: مجله ی Popular Mechanics

  نقد و بررسی:

  این مطلب را چگونه ارزیابی می کنید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 4

  میانگین امتیاز: 4.5 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...
  با دیگران به اشتراک بگذارید:

  یک فکر در “۵ راهی که بدون سرنشین ها می توانند انسان را نجات دهند”

  امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.