تِری روتور جیبی با قابلیت حمل دوربین

pocketdrone

 DJI Phantom، نام تری روتور (دارای سه روتور) کنترلی قابل حملی است که در عین کوچکی قادر به حمل یک دوربین ورزشی GoPro است. هلی کوپترها و تری روتور های کوچک با قابلیت حمل دوربین بسیاری تا کنون تولید و در بازار عرضه شده اند. با این حال تمامی آن ها به واسطه ی حجم بزرگشان که معمولا در یک بسته بندی با ابعاد تقریبی یک کوله پشتی جمع می شوند، کمی از نظر کاربری آسان با مشکل بر می خورند. این موضوع باعث گردیده که شرکت AirDroids در سن دیگو دست به ساخت یک تری روتور جیبی بزند که قابلیت جمع شدن برای حمل آسان را دارا می باشد. همچنین نکته ی قابل توجه عمر باتری آن است که تقریبا دو برابر عمر مدل قبلی آن یعنی Phantom است.

دو تا از بازوهای روتور های این پرنده قابلیت تا شدن به طرف سومین بازو را دارند که سومین بازو نیز خود به صورت تلسکوپی جمع می شود. پایه های فرود نیز قابلیت جمع شدن دارند و همین طور پره های روتورها قابلیت جمع شدن به یک سو را دارا می باشند. این طراحی زیبا و فشرده باعث می شود این کوادروتور مشابه تصویر زیر کوچک و قابل قرار گرفتن در یک جیب باشد!

pocketdrone-0

این تری روتور در حال حاضر نزدیک زیر 500 دلار قیمت گذاری شده است. در این تری روتور از باتری لیتیوم-پلیمر استفاده شده است که با یک بار شارژ قادر است ضمن حمل یک GoPro تا بیست دقیقه دوام بیاورد. این مدت زمان نسبتا طولانی به این علت است که این تری روتور به سبب کمتر شدن یک موتور در آن (نسبت به کوادروتورها) هم وزن کمتری دارد و هم یک موتور مصرف کننده ی کمتر دارد که موجب می شود این پرنده به راحتی در زمانی نسبتا طولانی پرواز کند. همچنین شرکت سازنده ادعا نموده است که این تری کوپتر بسیار ساکت تر و قابل مانور تر از نمونه های مشابه دیگر است.

منبع:  AirDroids

  نقد و بررسی:

  این مطلب را چگونه ارزیابی می کنید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 3

  میانگین امتیاز: 4.67 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...
  با دیگران به اشتراک بگذارید: