خودروهای گلف بدون راننده

MIT-Auto-Vehicles-1-new_0

در کنفرانس بین المللی سیستم ها و روبات های هوشمند در سپتامبر، اعضای اتحادیه ی تحقیق و تکنولوژی MIT در سنگاپور و همکارانشان آزمایشی را تشریح کردند که بیش از شش روز در یک باغ بزرگ عمومی در سنگاپور انجام شده بود. در این آزمایش خودروهای گلف بدون راننده پانصد توریست را از مسیرهای پر پیچ و خمی که پر از عابران پیاده و دوچرخه سواران بود عبور دادند.

این آزمایش همچنین شامل یک سیستم رزرو آنلاین بود که به بازدیدکنندگان این امکان را میداد تا زمان سوار شدن به خودرو، ایستگاه سوار شدن و پیاده شدن و مسیر مورد نظرشان را مشخص کنند. دنیلا روس، استاد دپارتمان مهندسی برق و علوم کامپیوتر MIT و نویسنده ی مقاله میگوید “ما میخواهیم استفاده از خودروهای روباتی برای همه ممکن و در دسترس باشد. ایده ی ما این است که وقتی شما نیاز به یک خودرو دارید با گوشی هوشمند خود و یا اینترنت آن را رزرو کنید و خودرو بلافاصله در محل حاضر شود”.

محققان پس از انجام آزمایش از شرکت کنندگان خواستند که یک پرسش نامه پر کنند. 98 درصد آنها اعلام کردند که دوباره از خودروهای بدون راننده استفاده میکنند و 95 درصد آنها گفتند که در صورت وجود این خودروها تمایل بیشتری برای بازدید از این باغ خواهند داشت.

میتوانید ویدئوی نحوه ی کارکرد این خودروها و توضیحات سازندگان آن را در اینجا ببینید.

منبع MIT news

  نقد و بررسی:

  این مطلب را چگونه ارزیابی می کنید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 1

  میانگین امتیاز: 5 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...
  با دیگران به اشتراک بگذارید: