دانشگاه آیووا

دانشگاه آیووا
 • University of Iowa

 • کشور: امریکا

 • تاسیس: 1847

 • سایت دانشگاه: www.uiowa.edu

 • رتبه بندی:
  رتبه جهانی236 (Top Universities)
  101-150 (ARWU)
  61 (Webometrics)
  رتبه جهانی در مهندسی- (Top Universities)
  151-200 (ARWU)
  رتبه جهانی در مکانیک- (Top Universities)
  رتبه ملی53-67 (ARWU)
 • شهریه:
  بومیکارشناسی6000-8000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی8000-10000
  غیربومیکارشناسی24000-26000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی24000-26000
 • پذیرش:
  مهلت درخواست پذیرشچرخشی
  هزینه ارسال درخواست (دلار)100
 • معرفی:

  دانشگاه آیوا یک موسسه عمومی است و تاسیس آن به سال 1847 میلادی برمیگردد. تعداد کل دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند نزدیک به 22 هزار نفر بوده، با قرار داشتن در فضایی شهری مساحت آن به 1880 هکتار میرسد. در میان کالج های آمریکا رتبه 73 و در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه مهندسی این دانشگاه توانسته است رتبه ملی 62 را کسب کند. گفتنی است که شهریه این دانشگاه برای سال 14-2013 در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بومی حدود 8 هزار و برای دانشجویان غیربومی حدود 27 هزار دلار در سال تخمین زده شده است. دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی تمام وقت بومی و غیر بومی به ترتیب حدود 8 هزار و 25 هزار دلار شهریه سالانه پرداخت میکنند.
  دانشگاه آیوا برنامه های آکادمیک ممتازی را برای دانشجویان در بیش از 100 رشته تحصیلی ارائه میکند. این دانشگاه کالج و دانشکده های شاخصی چون دانشکده حقوق، دانشکده پزشکی روی جی (Roy J.) و لوسیلی ای کارور (Lucille A. Carver) و دانشکده مدیریت هنری بی تیپی (Henry B. Tippie) در اختیار دارد. بیمارستان ها و کلینیک های دانشگاه آیوا تنها مراکز آموزشی بیمارستانی در ایالت به حساب می آید.
  دانشجویان سال اول ملزم به زندگی در محوطه دانشگاه نیستند هر چند که بیش از 90 درصد آنها مصمم به ادامه دادن دوران تحصیل خود در پردیس دانشگاه هستند. از فارغ التحصیلان مشهور این دانشگاه میتوان به جرج گلوپ (George Gallup)، موسس سنجش افکار عمومی گلوپ پل (Gallup Poll)؛ جرج نیسن (George Nissen)، مخترع ترامپلاین (trampoline) و دیابلو کدی (Diablo Cody)، نویسنده فیلنامه بدن جونو و جنیفر (Juno and Jennifer’s Body) اشاره کرد. بازیگر هالیوود آشتون کوچر (Ashton Kutcher) نیز تا قبل از وارد شدن به حیطه بازیگری مدتی در این دانشگاه به تحصیل در رشته مهندسی پزشکی می پرداخته است.


 • پذیرش:

  اگر قصدی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه در مقطع کارشناسی دارید، میبایست حداکثر تا اول آپریل مدارک خود را به دانشگاه ارسال نمایید. مهلت ارسال پذیرش برای دانشجویان متقاضی تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی چرخشی میباشد. هزینه اقدام برای پذیرش 100 دلار بوده و 78 درصد از دانشجویان موفق به گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی از این دانشگاه میشوند.


 • فضای دانشگاه:

  نسبت تعداد دانشجو به استاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی 16 به 1 و برای دانشجویان دکتری مهندسی در سال 2013، 3.1 به 1 میباشد. دانشکده مهندسی این دانشگاه حدود 90 عضو هیات علمی تمام وقت در اختیار دارد. 51 درصد از کلاس ها مخصوص تعداد کمتر از 20 دانشجو، 38 درصد از کلاس ها برای 20 تا 49 دانشجو و 11 درصد از کلاس ها نیز برای بیش از 50 نفر محصل اختصاص یافته است. متوسط نرخ حفظ دانشجوی سال اول، شاخص رضایت دانشجویان، 85 درصد است. درصد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در طول مدت 4 سال 47 درصد میباشد.


 • زندگی دانشجویی:

  48 و 75 درصد از دانشجویان را در این دانشگاه پسر و 52 و 25 درصد را نیز دختران به ترتیب در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تشکیل میدهند. تعداد کل دانشجویان ثبت نام کرده حدود 30 هزار نفر بوده که در این بین، حدود 22 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی هستند. 69 درصد از دانشجویان در محوطه دانشگاه زندگی کرده و مابقی در ساختمان های زیر نظر دانشگاه و خارج از پردیس آن دوران دانشجویی خود را سپری میکنند. مصرف مشروبات الکلی و دخانیات برای دانشجویانی که به سن قانونی رسیده اند مجاز میباشد.


 • هزینه ی تحصیل:

  در دانشگاه کلرادو واقع در بولدر، 48 درصد از دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی کمک های مالی ضروری و اولیه دریافت میکنند. هزینه اتاق برای سال های 14-2013، حدود 9 هزار دلار برآورد شده است. درصد دانشجویانی که برای دریافت کمک های مالی اولیه اقدام میکنند، 66 درصد، دانشجویانی که نیازهایشان بطور کلی برآورده می شود، 23 درصد، دانشجویانی که بورسیه دریافت میکنند، 31 درصد و درصد متوسط برآورده شدن نیازها در این دانشگاه 52 درصد میباشد.

نقشه:
  نقد و بررسی:

  به این دانشگاه چه امتیازی می دهید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 2

  میانگین امتیاز: 4.5 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...

  liberica.org © 2009 - 2015

  کلیه حقوق برای نویسندگان محفوظ است.

  دانلود کتاب علمی دانلود رایگان مقاله

  در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پشتیبانی با ایمیل info.liberica@gmail.com تماس حاصل فرمایید.

  انتشار مطالب «لایبریکا» در رسانه های کاغذی و دیجیتال، بدون کسب اجازه از مدیر سایت ممنوع است.