دانشگاه ایالتی اوهایو

دانشگاه-ایالتی-اوهایو
 • Ohio State University

 • کشور: امریکا

 • تاسیس: 1870

 • سایت دانشگاه: www.osu.edu

 • رتبه بندی:
  رتبه جهانی113 (Top Universities)
  65 (ARWU)
  - (Webometrics)
  رتبه جهانی در مهندسی136 (Top Universities)
  30 (ARWU)
  رتبه جهانی در مکانیک51-100 (Top Universities)
  رتبه ملی41 (ARWU)
 • شهریه:
  بومیکارشناسی8000-10000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی10000-12000
  غیربومیکارشناسی24000-26000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی28000-30000
 • پذیرش:
  مهلت درخواست پذیرشچرخشی
  هزینه ارسال درخواست (دلار)70
 • معرفی:

  دانشگاه ایالتی اوهایو، یک موسسه عمومی است که در سال 1870 میلادی تاسیس شده است. تعداد کل دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند حدود 43 هزار نفر بوده، دانشگاه در فضایی شهری قرار داشته و مساحت آن به 1700 هکتار میرسد. این دانشگاه با بهره گیری از تقویم تحصیلی ترمی واحدی در میان کالج های آمریکا رتبه 52 را به خود اختصاص داده درحالیکه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه مهندسی رتبه ملی 31 را کسب کرده است. گفتنی است که شهریه این دانشگاه در سال 14-2013 در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بومی حدود 10 هزار دلار و برای دانشجویان غیربومی حدود 26 هزار دلار تخمین زده شده است. شهریه سالیانه برای دانشجویان تمام وقت مهندسی بومی و غیر بومی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ترتیب حدود 12 هزار و 30 هزار دلار تخمین زده و شهریه ترمی برای دانشجویان پاره وقت مهندسی بومی و غیر بومی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ترتیب حدود 750 و 1850 دلار برآورد شده است.
  با واقع شدن در کلمبوس، مرکز ایالت اوهایو، این دانشگاه برای دانشجویان فرصت های بی پایانی را برای فعالیت در آنها فراهم کرده است. تمامی دانشجویان سال اول باید در یکی از 35 مرکز اقامتی تحت نظر دانشگاه اقامت کنند مگر اینکه محل زندگی شان ایالت اوهایو باشد.
  دانشگاه ایالتی اوهایو بیش از 175 حوزه تحقیقاتی مختلف در مقطع کارشناسی ارائه میکند مضاف بر اینکه امکان داشتن برنامه تحصیلی شخصی و تا حدی مغایر با برخی برنامه های معمول آموزشی، برای دانشجویان میسر شده است. دانشکده های اکولوژی انسانی، بیزینس ام فیشر (M. Fisher)، مهندسی، پزشکی و دانشکده حقوق مایکل ای موریتز (Michael E. Moritz) از دانشکده های شاخص این دانشگاه بشمار می آیند. پاتریشیا هیتون (Patricia Heaton) و نویسنده گوسبامپز (Goosebumps)، آر. ال. استین (R. L. Stine) در زمره فارغ التحصیلان دانشگاه ایالتی اوهایو هستند.
  دانشکده مهندسی در این دانشگاه تاکید زیادی بر همکاری صنعت و دانشگاه داشته و با شرکت ساخت هوندا در امریکا پژوهش ها و بورسیه های تحصیلی بلند مدت تعریف کرده و در زمینه های انرژی خورشیدی، آب سالم و امنیت سایبری تحقیقات گسترده ای انجام داده است. در این دانشکده در رشته های صنایع غذایی، کشاورزی، مهندسی پزشکی، برنامه ریزی شهری، مهندسی هسته ای و معماری مدرک کارشناسی ارشد ارائه میشود. با تعریف کارآموزی و پروژه های اینترنشیپ در حوزه های برنامه ریزی شهری دانشجوها میتوانند از طریق دانشکده مهندسی و دانشکده معماری نولتون (Knowlton) با گرفتن مبلغی به عنوان هزینه کمک تحصیلی، از پرداخت شهریه معاف شوند. از فاغ التحصیلان نخبه دانشکده مهندسی دانشگاه ایالتی اوهایو میتوان از چارلز کترینگ (Charles Kettering)، رئیس سابق تحقیق و پژوهش برای جنرال موتورز و مخترع سیستم های استارت الکترونیکی، جرقه و روشنایی خودرو نام برد.


 • پذیرش:

  مهلت گرفتن پذیرش در این دانشگاه برای مقطع کارشناسی اول فوریه و متقاضیان اخذ پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی به سایت دانشگاه مراجعه کنند. هزینه اقدام برای پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان خارجی 70 دلار و برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی مبلغ 60 دلار به منظور بررسی مدارک اخذ میگردد.


 • فضای دانشگاه:

  نسبت تعداد دانشجو به استاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی 19 به 1 و برای دانشجویان دکتری مهندسی 3.8 به 1 میباشد. دانشکده مهندسی این دانشگاه نزدیک به 250 عضو هیات علمی ثابت داشته، 30 درصد از کلاس ها مخصوص تعداد کمتر از 20 دانشجو، 48 درصد از کلاس ها تعداد 20 تا 49 دانشجو و 23 درصد از کلاس ها نیز برای بیش از 50 نفر محصل اختصاص یافته است. متوسط نرخ حفظ دانشجوی سال اول، شاخص رضایت دانشجویان، 93 درصد است. حدود 64 درصد از دانشجویان موفق به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی از این دانشگاه شده و درصد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در طول مدت 4 سال 53 درصد گزارش شده است.


  • زندگی دانشجویی:

   53 و 77 درصد از دانشجویان را در این دانشگاه پسر و 47 و 23 درصد را نیز دختران به ترتیب در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تشکیل میدهند. 25 درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی در مساکن متعلق و وابسته به دانشگاه و مابقی خارج از محوطه دانشگاه زندگی میکنند. تعداد کل دانشجویان ثبت نام کرده بیش از 56 هزار نفر بوده که در این بین، حدود 43 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی هستند. 27 درصد از دانشجویان دارای وسیله نقلیه در دانشگاه بوده و مصرف مشروبات الکلی برای دانشجویانی که به سن قانونی رسیده اند مجاز میباشد.


  • هزینه ی تحصیل:

   در دانشگاه میامی، 52 درصد از دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی کمک های مالی ضروری و اولیه دریافت میکنند که مبلغ آن حدودا 9 هزار دلار میباشد. مضاف بر این، هزینه اتاق برای سال های 14-2013، حدود 10 هزار دلار برآورد شده است. درصد دانشجویانی که برای دریافت کمک های مالی اولیه اقدام میکنند، 69 درصد، دانشجویانی که نیازهایشان بطور کلی برآورده می شود، 16 درصد، دانشجویانی که بورسیه دریافت میکنند، 40 درصد و درصد متوسط برآورده شدن نیازها در این دانشگاه 64 درصد میباشد.

نقشه:
  نقد و بررسی:

  به این دانشگاه چه امتیازی می دهید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 2

  میانگین امتیاز: 5 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...

  liberica.org © 2009 - 2015

  کلیه حقوق برای نویسندگان محفوظ است.

  دانلود کتاب علمی دانلود رایگان مقاله

  در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پشتیبانی با ایمیل info.liberica@gmail.com تماس حاصل فرمایید.

  انتشار مطالب «لایبریکا» در رسانه های کاغذی و دیجیتال، بدون کسب اجازه از مدیر سایت ممنوع است.