دانشگاه تگزاس در آستین

دانشگاه تگزاس در آستین
 • University of Texas at Austin

 • کشور: امریکا

 • تاسیس: 1883

 • سایت دانشگاه: www.utexas.edu

 • رتبه بندی:
  رتبه جهانی71 (Top Universities)
  36 (ARWU)
  - (Webometrics)
  رتبه جهانی در مهندسی22 (Top Universities)
  4 (ARWU)
  رتبه جهانی در مکانیک43 (Top Universities)
  رتبه ملی28 (ARWU)
 • شهریه:
  بومیکارشناسی8000-10000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی10000-12000
  غیربومیکارشناسی32000-34000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی20000-22000
 • پذیرش:
  مهلت درخواست پذیرشچرخشی
  هزینه ارسال درخواست (دلار)90
 • معرفی:

  دانشگاه تگزاس در آستین، یک موسسه عمومی است که در سال 1883 میلادی تاسیس شده است. تعداد کل دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند حدود 40 هزار نفر بوده، دانشگاه در فضایی شهری قرار داشته و مساحت آن حدود 430 هکتار است. این دانشگاه با بهره گیری از تقویم تحصیلی ترمی واحدی در میان کالج های آمریکا رتبه 52 را به خود اختصاص داده درحالیکه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه مهندسی رتبه ملی 10 را کسب کرده است. گفتنی است که شهریه این دانشگاه در سال 14-2013 در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بومی حدود 10 هزار دلار و برای دانشجویان غیربومی حدود 34 هزار دلار تخمین زده شده است. شهریه سالیانه برای دانشجویان تمام وقت مهندسی بومی و غیر بومی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ترتیب حدود 10 و 18 هزار دلار برآورد شده است.
  همه چیز در تگزاس بزرگتر است! و همینطور در مورد دانشگاه تگزاس در آستین که بزرگترین دانشگاه واقع در ایالت تگزاس بشمار می آید. این دانشگاه بیش از 90 کلوب و موسسه برای دانشجویان در اختیار دارد. برج بلند واقع در پردیس دانشگاه که توسط کارل جی اکهارت پسر (Carl J. Eckhart, Jr.)، از فارغ التحصیلان دانشکده مهندسی کاکرل (Cockrell)، در سال 1937 ساخته شده، بعد از هر موفقیت تیم های ورزشی این دانشگاه به رنگ نارنجی درآمده و در صورت قهرمانی تیم آنها شکل “#1” بر روی آن درخشیده میشود. دانشجویان سال اول میتوانند در مرکز شهر آستین که حدود یک چهارم مایل از دانشگاه فاصله دارد، زندگی کرده و مجبور به گذراندن اوقات خود در محوطه دانشگاه نیستند. شهر پر جنب و جوش آستین به موسیقی اش، غذایش، فضای بازش و شب های زیبایش معروف بوده و دانشجویان با در دست داشتن کارت دانشجویی میتوانند از سیستم حمل و نقل اتوبوسرانی بصورت رایگان استفاده کنند.
  دانشگاه تگزاس واقع در آستین دارای 18 دانشکده بوده که بزرگترین آن ها دانشکده علوم انسانی است. در مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشکده های بیزینس مک کمبس (McCombs)، مهندس کاکرل، هنرهای زیبا، پرستاری، داروسازی، مددکاری اجتماعی و معماری شاخص و برجسته بوده و از رتبه های بالایی در میان دانشکده های واقع در ایالات متحده برخوردار هستند.


 • پذیرش:

  برای اخذ پذیرش از این دانشگاه برای مقطع کارشناسی مدارک میبایست تا اول دسامبر ارسال شده و پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای رشته های مهندسی چرخشی میباشد. هزینه اقدام برای پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان خارجی 90 دلار، برای دانشجویان بومی 65 دلار و برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی مبلغ 75 دلار به منظور بررسی مدارک دریافت میشود.


 • فضای دانشگاه:

  نسبت تعداد دانشجو به استاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی 18 به 1 و برای دانشجویان دکتری مهندسی 4.6 به 1 میباشد. دانشکده مهندسی این دانشگاه حدود 300 عضو هیات علمی ثابت داشته، 34 درصد از کلاس ها مخصوص تعداد کمتر از 20 دانشجو، 40 درصد از کلاس ها تعداد 20 تا 49 دانشجو و 26 درصد از کلاس ها نیز برای بیش از 50 نفر محصل اختصاص یافته است. متوسط نرخ حفظ دانشجوی سال اول، شاخص رضایت دانشجویان، 92 درصد است. در سال 2012 حدود 47 درصد از دانشجویان موفق به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی از این دانشگاه شده و درصد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در طول مدت 4 سال نیز 51 درصد گزارش شده است.


 • زندگی دانشجویی:

  48 و 79 درصد از دانشجویان را در این دانشگاه پسر و 52 و 21 درصد را نیز دختران به ترتیب در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تشکیل میدهند. 19 درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی در مساکن متعلق و وابسته به دانشگاه و مابقی خارج از محوطه دانشگاه زندگی میکنند. تعداد کل دانشجویان ثبت نام کرده حدود 52 هزار نفر بوده که در این بین، حدود 40 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی هستند. تمامی دانشجوها بیمه هستند و مصرف مشروبات الکلی برای دانشجویانی که به سن قانونی رسیده اند مجاز میباشد.


 • هزینه ی تحصیل:

  در دانشگاه تگزاس در آستین، حدود 45 درصد از دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی کمک های مالی ضروری و اولیه دریافت میکنند که مبلغ آن حدودا 9 هزار دلار میباشد. مضاف بر این، هزینه اتاق برای سال های 14-2013، حدود 11 هزار دلار برآورد شده است. درصد دانشجویانی که برای دریافت کمک های مالی اولیه اقدام میکنند، 62 درصد، دانشجویانی که نیازهایشان بطور کلی برآورده می شود، 20 درصد، دانشجویانی که بورسیه دریافت میکنند، 37 درصد و درصد متوسط برآورده شدن نیازها در این دانشگاه 66 درصد میباشد.

نقشه:
  نقد و بررسی:

  به این دانشگاه چه امتیازی می دهید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 1

  میانگین امتیاز: 3 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...

  liberica.org © 2009 - 2015

  کلیه حقوق برای نویسندگان محفوظ است.

  دانلود کتاب علمی دانلود رایگان مقاله

  در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پشتیبانی با ایمیل info.liberica@gmail.com تماس حاصل فرمایید.

  انتشار مطالب «لایبریکا» در رسانه های کاغذی و دیجیتال، بدون کسب اجازه از مدیر سایت ممنوع است.