دانشگاه روچستر

دانشگاه روچستر
 • University of Rochester

 • کشور: امریکا

 • تاسیس: 1850

 • سایت دانشگاه: www.rochester.edu

 • رتبه بندی:
  رتبه جهانی151 (Top Universities)
  90 (ARWU)
  48 (Webometrics)
  رتبه جهانی در مهندسی319 (Top Universities)
  - (ARWU)
  رتبه جهانی در مکانیک101-150 (Top Universities)
  رتبه ملی49 (ARWU)
 • شهریه:
  بومیکارشناسی42000-44000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی42000-44000
  غیربومیکارشناسی42000-44000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی42000-44000
 • پذیرش:
  مهلت درخواست پذیرش1 ژانویه
  هزینه ارسال درخواست (دلار)60
 • معرفی:

  دانشگاه روچستر یک موسسه خصوصی است و تاسیس آن به سال 1850 میلادی برمیگردد. تعداد کل دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند نزدیک به 6 هزار نفر بوده، با قرار داشتن در فضایی برون شهری مساحت آن به 707 هکتار میرسد. در میان کالج های آمریکا رتبه 32 و در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه مهندسی این دانشگاه توانسته است رتبه ملی 37 را کسب کند. گفتنی است که شهریه این دانشگاه برای سال 14-2013 در مقطع کارشناسی حدود 45 هزار دلار در سال و در مقاطع تحصیلات تکمیلی حدود 1400 دلار در ترم تخمین زده شده است.
  دانشگاه روچستر خود را به عنوان یکی از کوچکترین و در عین حال جزو یکی از برترین دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی در ایالات متحده معرفی میکند. با ارائه بیش از 200 ارگان دانشجویی تقریبا یک چهارم از دانشجویان عضو جامعه گریک (Greek) هستند. دانشجویان سال اول و دوم ملزم به زندگی در محوطه دانشگاه بوده و دو سوم از دانشجویان سال سوم و بیش از نیمی از دانشجویان سال آخر ترجیح میدهند در پردیس دانشگاه مابقی دوران تحصیل خود را سپری کنند. پردیس اصلی این دانشگاه با فاصله دو مایلی از مرکز شهر روچستر واقع در ایالت نیویورک و در نزدیکی رودخانه ژنسی (Genesee) قرار دارد.
  در میان دانشکده های شاخص این دانشگاه میتوان به دانشکده بیزینس ویلیام ای سیمون (William E. Simon)، دانشکده مهندسی و علوم کاربردی هژیم (Hajim)، مرکز پزشکی، دانشکده موسیقی، دپارتمان علوم سیاسی و دپارتمان اقتصاد اشاره کرد. جالب است بدانید که موسسه اپتیک این دانشگاه از قدیمی ترین و پرسابقه ترین مراکز اپتیک در ایالت بشمار می آید.
  برای دانشجویان ممتاز امکان تحصیل رایگان به مدت یک ترم و یا یک سال در رشته ای غیر از رشته تحصیلی آن ها فراهم آورده شده است.
  دانشجویان مقطع کارشناسی این دانشگاه که تصمیم به ادامه تحصیل در دانشگاه روچستر میدهند در میان شاخص ترین دانشجوها قرار دارند. در میان 2000 کمک هزینه های تحصیلی ارائه شده توسط بنیاد ملی علوم ایالات متحده در سال 2011، 16 مورد از آن ها به دانشجویان کارشناسی سابق و حال حاضر دانشگاه روچستر اختصاص یافته که منجر به کسب رتبه 14م برای این دانشگاه در میان دانشگاه های خصوصی ایالات متحده شده است.
  از فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه میتوان از استیون چو (Steven Chu)، وزیر انرژی سابق ایالات متحده و متخصص در جلوه های ویژه، مایکل کانفر (Michael Kanfer) که برنده جایزه اسکار برای فیلم تایتانیک است، نام برد.


 • پذیرش:

  اگر قصدی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی و مقطع کارشناسی دارید، میبایست حداکثر تا اول ژانویه مدارک خود را به دانشگاه ارسال نمایید. هزینه اقدام برای پذیرش 60 دلار بوده و 35 درصد از دانشجویان موفق به گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی از این دانشگاه میشوند.


 • فضای دانشگاه:

  نسبت تعداد دانشجو به استاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی 10 به 1 و برای دانشجویان دکتری مهندسی در سال 2013، 3.7 به 1 میباشد. دانشکده مهندسی این دانشگاه حدود 90 عضو هیات علمی تمام وقت در اختیار دارد. 71 درصد از کلاس ها مخصوص تعداد کمتر از 20 دانشجو، 17 درصد از کلاس ها تعداد 20 تا 49 دانشجو و 12 درصد از کلاس ها نیز برای بیش از 50 نفر محصل اختصاص یافته است. متوسط نرخ حفظ دانشجوی سال اول، شاخص رضایت دانشجویان، 96 درصد است. درصد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در طول مدت 4 سال 74 درصد میباشد.


 • زندگی دانشجویی:

  48 و 74 درصد از دانشجویان را در این دانشگاه پسر و 52 و 26 درصد را نیز دختران به ترتیب در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تشکیل میدهند. تعداد کل دانشجویان ثبت نام کرده حدود 11 هزار نفر بوده که در این بین، حدود 6 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی هستند. 28 درصد از دانشجویان دارای وسیله نقلیه در دانشگاه هستند و مصرف مشروبات الکلی برای دانشجویانی که به سن قانونی رسیده اند مجاز میباشد.


 • هزینه ی تحصیل:

  در دانشگاه ایالتی میشیگان، 55 درصد از دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی کمک های مالی ضروری و اولیه دریافت میکنند که مبلغ آن حدودا 31 هزار دلار میباشد. مضاف بر این، هزینه اتاق برای سال های 14-2013، حدود 13 هزار دلار برآورد شده است.درصد دانشجویانی که برای دریافت کمک های مالی اولیه اقدام میکنند، 64 درصد، دانشجویانی که نیازهایشان بطور کلی برآورده می شود، 83 درصد، دانشجویانی که بورسیه دریافت میکنند، 55 درصد و درصد متوسط برآورده شدن نیازها در این دانشگاه 86 درصد میباشد.

نقشه:
  نقد و بررسی:

  به این دانشگاه چه امتیازی می دهید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 1

  میانگین امتیاز: 5 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...

  liberica.org © 2009 - 2015

  کلیه حقوق برای نویسندگان محفوظ است.

  دانلود کتاب علمی دانلود رایگان مقاله

  در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پشتیبانی با ایمیل info.liberica@gmail.com تماس حاصل فرمایید.

  انتشار مطالب «لایبریکا» در رسانه های کاغذی و دیجیتال، بدون کسب اجازه از مدیر سایت ممنوع است.