دانشگاه مریلند

دانشگاه مریلند
 • University of Maryland

 • کشور: امریکا

 • تاسیس: 1856

 • سایت دانشگاه: www.umd.edu

 • رتبه بندی:
  رتبه جهانی116 (Top Universities)
  38 (ARWU)
  - (Webometrics)
  رتبه جهانی در مهندسی136 (Top Universities)
  16 (ARWU)
  رتبه جهانی در مکانیک101-150 (Top Universities)
  رتبه ملی29 (ARWU)
 • شهریه:
  بومیکارشناسی8000-10000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی12000-14000
  غیربومیکارشناسی26000-28000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی28000-30000
 • پذیرش:
  مهلت درخواست پذیرشچرخشی
  هزینه ارسال درخواست (دلار)75
 • معرفی:

  دانشگاه مریلند، یک موسسه عمومی است که در سال 1856 میلادی تاسیس شده است. تعداد کل دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند بیش از 26 هزار نفر بوده، دانشگاه در فضایی برون شهری قرار داشته و مساحت آن حدود 1250 هکتار است. این دانشگاه با بهره گیری از تقویم تحصیلی ترمی واحدی در میان کالج های آمریکا رتبه 62 را به خود اختصاص داده درحالیکه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه مهندسی رتبه ملی 22 را کسب کرده است. گفتنی است که شهریه این دانشگاه در سال 14-2013 در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بومی حدود 9 هزار دلار و برای دانشجویان غیربومی حدود 28 هزار دلار تخمین زده شده است. شهریه سالیانه برای دانشجویان تمام وقت مهندسی بومی و غیر بومی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ترتیب حدود 12 و 25 هزار دلار تخمین زده و شهریه ترمی برای دانشجویان پاره وقت مهندسی بومی و غیر بومی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ترتیب حدود 600 و 1200 دلار برآورد شده است.
  با واقع شدن میان واشنگتون دی سی و بالتیمور، دانشگاه مریلند فضایی برون شهری زیبایی را برای دانشجویان با دارا بودن امتیاز نزدیک بودن به شهرهای بزرگ فراهم آورده است. ساختمان اصلی پردیس دانشگاه دارای یک ایستگاه اختصاصی در سیستم حمل و نقل مترو شهر واشنگتن دی سی است که منجر به آسان شدن هر چه بیشتر جابه جایی دانشجویان شده است لذا دانشجویان سال اول مجبور به زندگی در پردیس دانشگاه نیستند. دانشجویانی که متمایل به انجام فعالیت های فوق برنامه هستند می توانند با مراجعه به وبسایت دانشگاه مریلند در بخش Free Stuff از برنامه هایی نظیر ارائه ها، رویدادهای مختلف، پخش فیلم و غیره مطلع شده و بدون پرداخت هزینه در آنها شرکت نمایند.
  دانشکده مهندسی ای. جیمز کلارک (A. James Clark) و دانشکده بیزینس رابرت اچ اسمیت (Robert H. Smith) در زمره دانشکده های شاخص این دانشگاه محسوب میشوند. دانشگاه مریلند تمجیدهای متعددی را به خاطر ارائه طرح ها و دعوتنامه های متعدد برای انرژی های پاک و تداوم پذیر کسب نموده است.
  چارلز بنت (Charles Bennett)، از دانشمندان ناسا؛ کانی چانگ (Connie Chung)، روزنامه نگار و خالق Sesame Street و The Muppet Show، جیم هنسون (Jim Henson) برخی از فارغ التحصیلان برجسته دانشگاه مریلند هستند.
  دانشجویان مهندسی این دانشگاه با داشتن امکاناتی نظیر فضایی با جاذبه صفر، ربات های اکتشافی فضانورد را در جاذبه صفر طراحی و تست نمایند. دانشکده مهندسی دانشگاه مریلند بیش از 30 مرکز و آزمایشگاه تحقیقاتی را در اختیار دانشجویان علاقه مند قرار میدهد. این دانشکده رشته هایی چون آتش نشانی و مهندسی هسته ای را نیز ارائه کرده و در برنامه تحصیلی خود جا داده است. جئونگ کیم (Jeong Kim)، مدیر آزمایشگاه های بل و مایکل گریفین (Michael Griffin) رئیس سابق اداره هوانوردی و فضایی ملی (NASA) در ایالت متحده در زمره فارغ التحصیلان نخبه دانشکده مهندسی دانشگاه مریلند میباشند.


 • پذیرش:

  برای اخذ پذیرش از این دانشگاه برای مقطع کارشناسی مدارک میبایست تا 20 ژانویه ارسال شده و مهلت پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای رشته مهندسی مکانیک اول فوریه برای ترم پاییزی و اول جوئن برای ترم بهاری میباشد. هزینه اقدام برای پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان خارجی 75 دلار و برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی مبلغ 65 دلار به منظور بررسی مدارک دریافت میشود.


 • فضای دانشگاه:

  نسبت تعداد دانشجو به استاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی 18 به 1 و برای دانشجویان دکتری مهندسی 3.9 به 1 میباشد. دانشکده مهندسی این دانشگاه حدود 250 عضو هیات علمی ثابت داشته، 36 درصد از کلاس ها مخصوص تعداد کمتر از 20 دانشجو، 46 درصد از کلاس ها تعداد 20 تا 49 دانشجو و 17 درصد از کلاس ها نیز برای بیش از 50 نفر محصل اختصاص یافته است. متوسط نرخ حفظ دانشجوی سال اول، شاخص رضایت دانشجویان، 94 درصد است. حدود 47 درصد از دانشجویان موفق به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی از این دانشگاه شده و درصد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در طول مدت 4 سال نیز 63 درصد گزارش شده است.


 • زندگی دانشجویی:

  53 و 77 درصد از دانشجویان را در این دانشگاه پسر و 47 و 23 درصد را نیز دختران به ترتیب در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تشکیل میدهند. 47 درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی در مساکن متعلق و وابسته به دانشگاه و مابقی خارج از محوطه دانشگاه زندگی میکنند. 47 درصد نیز دارای وسیله نقلیه در دانشگاه میباشند. تعداد کل دانشجویان ثبت نام کرده حدود 37 هزار نفر بوده که در این بین، بیش از 26 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی هستند. تمامی دانشجوها بیمه هستند و مصرف مشروبات الکلی برای دانشجویانی که به سن قانونی رسیده اند مجاز میباشد.


 • هزینه ی تحصیل:

  در دانشگاه مریلند، حدود 44 درصد از دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی کمک های مالی ضروری و اولیه دریافت میکنند که مبلغ آن حدودا 7 هزار دلار میباشد. مضاف بر این، هزینه اتاق برای سال های 14-2013، حدود 10 هزار دلار برآورد شده است. درصد دانشجویانی که برای دریافت کمک های مالی اولیه اقدام میکنند، 62 درصد، دانشجویانی که نیازهایشان بطور کلی برآورده می شود، 38 درصد، دانشجویانی که بورسیه دریافت میکنند، 26 درصد و درصد متوسط برآورده شدن نیازها در این دانشگاه 80 درصد میباشد.

نقشه:
  نقد و بررسی:

  به این دانشگاه چه امتیازی می دهید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 1

  میانگین امتیاز: 4 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...

  liberica.org © 2009 - 2015

  کلیه حقوق برای نویسندگان محفوظ است.

  دانلود کتاب علمی دانلود رایگان مقاله

  در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پشتیبانی با ایمیل info.liberica@gmail.com تماس حاصل فرمایید.

  انتشار مطالب «لایبریکا» در رسانه های کاغذی و دیجیتال، بدون کسب اجازه از مدیر سایت ممنوع است.