دانشگاه مینه سوتا

دانشگاه مینه سوتا
 • University of Minnesota

 • کشور: امریکا

 • تاسیس: 1851

 • سایت دانشگاه: www1.umn.edu/tc

 • رتبه بندی:
  رتبه جهانی102 (Top Universities)
  29 (ARWU)
  - (Webometrics)
  رتبه جهانی در مهندسی83 (Top Universities)
  27 (ARWU)
  رتبه جهانی در مکانیک51-100 (Top Universities)
  رتبه ملی21 (ARWU)
 • شهریه:
  بومیکارشناسی14000-16000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی18000-20000
  غیربومیکارشناسی20000-22000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی20000-22000
 • پذیرش:
  مهلت درخواست پذیرش1 دسامبر
  هزینه ارسال درخواست (دلار)12000-14000
 • معرفی:

  دانشگاه مینه سوتا، یک موسسه عمومی است که در سال 1851 میلادی تاسیس شده است. تعداد کل دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند بیش از 34 هزار نفر بوده، دانشگاه در فضایی شهری قرار داشته و مساحت آن بیش از 1200 هکتار است. این دانشگاه با بهره گیری از تقویم تحصیلی ترمی واحدی در میان کالج های آمریکا رتبه 69 را به خود اختصاص داده درحالیکه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه مهندسی رتبه ملی 28 را کسب کرده است. گفتنی است که شهریه این دانشگاه در سال 14-2013 در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بومی حدود 14 هزار دلار و برای دانشجویان غیربومی حدود 20 هزار دلار تخمین زده شده است. شهریه سالیانه برای دانشجویان تمام وقت مهندسی بومی و غیر بومی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ترتیب حدود 15 و 23 هزار دلار تخمین زده و شهریه ترمی برای دانشجویان پاره وقت مهندسی بومی و غیر بومی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ترتیب حدود 1250 و 1900 دلار برآورد شده است.
  دانشگاه مینه سوتا در امتداد دو شهر کشیده شده است. مینیاپولیس و سنت پل، شناخته شده به عنوان شهرهای دوقلو، اغلب برای ورزش، نظافت و فعالیت های داوطلبانه شناخته شده اند. دانشگاه مینه سوتا در هر دو شهر پردیسی در اختیار دارد هر چند که پردیس مینیاپولیس محوطه اصلی دانشگاه محسوب میشود. دانشجویان سال اول ملزم به زندگی در محوطه دانشگاه نیستند. این در حالیست بیش از 80 درصد از آنها ترجیح میدهند در مراکز اقامتی تحت نظر دانشگاه دوران تحصیل خود را سپری کنند. در چهار سال دوران کارشناسی دانشگاه به دانشجویان تضمین ارائه تمامی دروس لازم را میدهد تا بتوانند در مدت مقرر مدرک تحصیلی خود را بدست آورند. در صورت عدم ارائه دروس لازم، دانشگاه هزینه آن دروس را به دانشجویان باز میگرداند.
  دانشکده های مدیریت کارلسون (Carlson) و حقوق جز دانشکده های شاخص دانشگاه به حساب می آیند. از فارغ التحصیلان این دانشگاه میتوان به معاون روسای جمهور سابق آمریکا، هوبرت هامفری (Hubert Humphrey) و والتر موندال (Walter Mondale)؛ نوازنده پیانو، یانی (Yanni) و روزنامه نگار، ریک سانچز (Rick Sanchez) اشاره کرد.
  موسسه فناوری واقع در دانشگاه مینه سوتا تنها مرکز تحقیقاتی در جهان است که مجهز به یک آبشار طبیعی به منظور مطالعه مکانیک سیالات و یافتن راه حل های پایدار انرژی مورد بهره برداری قرار میگیرد. این مرکز تحقیقاتی یکی از 16 مرکز مطالعاتی است که دامنه پژوهش آن ها از تکنولوژی های دیجیتال تا زمین شناسی گسترده شده است. دانشجویانی که تمایل به اخذ دو مدرک بطور همزمان هستند میتوانند دوره M.S. یا M.D. را در مهندسی پزشکی گذرانده یا مدرک مهندسی عمران خود را با مهندسی صنایع و سیستم یا برنامه ریزی شهری ترکیب کنند. دانشجویان در فضای خارج کلاسی میتوانند در ارگان هایی به منظور صرفه جویی هر چه بیشتر در انرژی و یا فعالیت هایی در زمینه های آموزش علوم و تکنولوژی به جوانترها شرکت کنند.
  لری ونگبرگ (Lary Wangberg)، رئیس و مدیر عامل سابق شرکت TechTV و کارل کورمیر (Carl Kuhrmeyer)، معاون شرکت 3M از فارغ التحصیلان دانشکده مهندسی دانشگاه مینه سوتا میباشند.


 • پذیرش:

  پذیرش در این دانشگاه برای مقطع کارشناسی بصورت چرخشی و مهلت پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی اول دسامبر میباشد. هزینه اقدام برای پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان خارجی 95 دلار و برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی مبلغ 45 دلار به منظور بررسی مدارک دریافت میشود.


 • فضای دانشگاه:

  نسبت تعداد دانشجو به استاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی 18 به 1 و برای دانشجویان دکتری مهندسی 4 به 1 میباشد. دانشکده مهندسی این دانشگاه حدود 220 عضو هیات علمی ثابت داشته، 40 درصد از کلاس ها مخصوص تعداد کمتر از 20 دانشجو، 41 درصد از کلاس ها تعداد 20 تا 49 دانشجو و 20 درصد از کلاس ها نیز برای بیش از 50 نفر محصل اختصاص یافته است. متوسط نرخ حفظ دانشجوی سال اول، شاخص رضایت دانشجویان، 90 درصد است. حدود 50 درصد از دانشجویان موفق به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی از این دانشگاه شده و درصد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در طول مدت 4 سال نیز 50 درصد گزارش شده است.


 • زندگی دانشجویی:

  49 و 78 درصد از دانشجویان را در این دانشگاه پسر و 51 و 22 درصد را نیز دختران به ترتیب در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تشکیل میدهند. 21 درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی در مساکن متعلق و وابسته به دانشگاه و مابقی خارج از محوطه دانشگاه زندگی میکنند. تعداد کل دانشجویان ثبت نام کرده حدود 52 هزار نفر بوده که در این بین، بیش از 34 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی هستند. تمامی دانشجوها بیمه هستند و مصرف مشروبات الکلی برای دانشجویانی که به سن قانونی رسیده اند مجاز میباشد.


 • هزینه ی تحصیل:

  در دانشگاه مینه سوتا ، حدود 52 درصد از دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی کمک های مالی ضروری و اولیه دریافت میکنند که مبلغ آن حدودا 8 هزار دلار میباشد. مضاف بر این، هزینه اتاق برای سال های 14-2013، حدود 9 هزار دلار برآورد شده است. درصد دانشجویانی که برای دریافت کمک های مالی اولیه اقدام میکنند، 70 درصد، دانشجویانی که نیازهایشان بطور کلی برآورده می شود، 26 درصد، دانشجویانی که بورسیه دریافت میکنند، 46 درصد و درصد متوسط برآورده شدن نیازها در این دانشگاه 70 درصد میباشد.

نقشه:
  نقد و بررسی:

  به این دانشگاه چه امتیازی می دهید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 3

  میانگین امتیاز: 3.67 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...

  liberica.org © 2009 - 2015

  کلیه حقوق برای نویسندگان محفوظ است.

  دانلود کتاب علمی دانلود رایگان مقاله

  در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پشتیبانی با ایمیل info.liberica@gmail.com تماس حاصل فرمایید.

  انتشار مطالب «لایبریکا» در رسانه های کاغذی و دیجیتال، بدون کسب اجازه از مدیر سایت ممنوع است.