دانشگاه وندربیلت

دانشگاه وندربیلت
 • Vanderbilt University

 • کشور: امریکا

 • تاسیس: 1873

 • سایت دانشگاه: www.vanderbilt.edu

 • رتبه بندی:
  رتبه جهانی181 (Top Universities)
  49 (ARWU)
  71 (Webometrics)
  رتبه جهانی در مهندسی- (Top Universities)
  151-200 (ARWU)
  رتبه جهانی در مکانیک- (Top Universities)
  رتبه ملی35 (ARWU)
 • شهریه:
  بومیکارشناسی40000-42000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی40000-42000
  غیربومیکارشناسی40000-42000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی40000-42000
 • پذیرش:
  مهلت درخواست پذیرش15 دسامبر
  هزینه ارسال درخواست (دلار)0
 • معرفی:

  دانشگاه واندربیلت یک موسسه خصوصی است که در سال 1873 میلادی تاسیس شده است. تعداد کل دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند نزدیک به 7 هزار نفر بوده، دانشگاه در فضایی شهری قرار داشته و مساحت آن 333 هکتار است. این دانشگاه با بهره گیری از تقویم تحصیلی ترمی واحدی در میان کالج های آمریکا رتبه 17 را به خود اختصاص داده است درحالیکه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه مهندسی توانسته است رتبه ملی 34 را کسب کند. گفتنی است که شهریه این دانشگاه برای سال 14-2013 برای دانشجویان مقطع کارشناسی حدود 43 هزار دلار تخمین زده شده است. شهریه سالیانه برای دانشجویان مهندسی در مقاطع تحصیلات تکمیلی حدود 1800 دلار برآورد شده است.
  با دانشگاه واندربیلت با واقع شدن در نشویل (Nashville) فضای خوبی را برای غذاخوری، خرید، موسیقی و تفریحات متعدد و متنوع در خارج از دانشگاه امکان پذیر ساخته است. دانشجویان سال اول میبایست در یکی از شش ساختمان خوابگاهی دانشگاه که دارای استاندارد LEED هستند، زندگی کرده و حدود 40 درصد از آنها عضو اجتماع گریک (Greek) هستند.
  این دانشگاه از ده دانشکده تشکیل شده است. چهار عدد از آنها مربوط به مقطع کارشناسی و بقیه مختص مقاطع تحصیلات تکمیلی هستند. از دانشکده های شاخص این دانشگاه میتوان از دانشکده مدیریت اوون (Owen)، مهندسی، حقوق، پزشکی و پرستاری نام برد. رئیس سابق و مدیر عامل شرکت تایم (Time Inc.)، ان مور (Ann Moore)؛ کوارتربک NFL، جی کاتلر (Jay Cutler) و رمان نویس برجسته، جیمز پترسون (James Patterson) همگی از این دانشگاه مدرک تحصیلی خود را اخذ کرده اند.
  دانشکده مهندسی دانشگاه واندربیلت در چهار حوزه گسترده انرژی و محیط زیست، بهداشت و درمان، دفاع و امنیت ملی و فناوری اطلاعات به فعالیت میپردازد. دنیس بترف (Dennis Bottorff)، رئیس شورای مشارکت و سرمایه گذار شرکت سرمایه و دیوید دایر (David Dyer)، رئیس و مدیر عامل سابق شرکت تامی هیلفیگر (Tommy Hilfiger)، از فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه بشمار می آیند.


 • پذیرش:

  جهت گرفتن پذیرش در این دانشگاه در مقطع کارشناسی مدارک میبایست تا سوم ژانویه به دانشگاه ارسال گردد و دانشجویان خارجی متقاضی اخذ پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه مهندسی ملزوم است تا پانزدهم دسامبر اقدام نمایند. پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی بصورت آنلاین بوده و هزینه ای در بر نخواهد داشت هر چند که برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی مبلغ 50 دلار به منظور بررسی مدارک اخذ میگردد.


 • فضای دانشگاه:

  نسبت تعداد دانشجو به استاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی 8 به 1 و برای دانشجویان دکتری مهندسی 4.5 به 1 میباشد. دانشکده مهندسی این دانشگاه نزدیک به 90 عضو هیات علمی ثابت داشته، 63 درصد از کلاس ها مخصوص تعداد کمتر از 20 دانشجو، 28 درصد از کلاس ها تعداد 20 تا 49 دانشجو و 9 درصد از کلاس ها نیز برای بیش از 50 نفر محصل اختصاص یافته است. متوسط نرخ حفظ دانشجوی سال اول، شاخص رضایت دانشجویان، 96 درصد است. درصد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در طول مدت 4 سال 87 درصد گزارش شده است.


 • زندگی دانشجویی:

  50 و 72 درصد از دانشجویان را در این دانشگاه پسر و 50 و 28 درصد را نیز دختران به ترتیب در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تشکیل میدهند. 83 درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی در مساکن متعلق و وابسته به دانشگاه و مابقی خارج از محوطه دانشگاه زندگی میکنند. تعداد کل دانشجویان ثبت نام کرده حدود 13 هزار نفر بوده که در این بین، حدود 7 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی هستند. 17 درصد از دانشجویان دارای وسیله نقلیه در دانشگاه هستند و مصرف مشروبات الکلی برای دانشجویانی که به سن قانونی رسیده اند مجاز میباشد.


 • هزینه ی تحصیل:

  در دانشگاه فلوریدا، 48 درصد از دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی کمک های مالی ضروری و اولیه دریافت میکنند که مبلغ آن حدودا 39 هزار دلار میباشد. مضاف بر این، هزینه اتاق برای سال های 14-2013، حدود 14 هزار دلار برآورد شده است. درصد دانشجویانی که برای دریافت کمک های مالی اولیه اقدام میکنند، 54 درصد، دانشجویانی که نیازهایشان بطور کلی برآورده می شود، 99.9 درصد، دانشجویانی که بورسیه دریافت میکنند، 44 درصد و درصد متوسط برآورده شدن نیازها در این دانشگاه 100 درصد میباشد.

نقشه:
  نقد و بررسی:

  به این دانشگاه چه امتیازی می دهید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 1

  میانگین امتیاز: 5 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...

  liberica.org © 2009 - 2015

  کلیه حقوق برای نویسندگان محفوظ است.

  دانلود کتاب علمی دانلود رایگان مقاله

  در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پشتیبانی با ایمیل info.liberica@gmail.com تماس حاصل فرمایید.

  انتشار مطالب «لایبریکا» در رسانه های کاغذی و دیجیتال، بدون کسب اجازه از مدیر سایت ممنوع است.