دانشگاه ویرجینیا

دانشگاه ویرجینیا
 • University of Virginia

 • کشور: امریکا

 • تاسیس: 1819

 • سایت دانشگاه: www.virginia.edu

 • رتبه بندی:
  رتبه جهانی132 (Top Universities)
  101-150 (ARWU)
  54 (Webometrics)
  رتبه جهانی در مهندسی333 (Top Universities)
  76-100 (ARWU)
  رتبه جهانی در مکانیک151-200 (Top Universities)
  رتبه ملی53-67 (ARWU)
 • شهریه:
  بومیکارشناسی12000-14000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی14000-16000
  غیربومیکارشناسی38000-40000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی24000-26000
 • پذیرش:
  مهلت درخواست پذیرش1 آپریل
  هزینه ارسال درخواست (دلار)60
 • معرفی:

  دانشگاه ویرجینیا، یک موسسه عمومی است که در سال 1819 میلادی تاسیس شده است. تعداد کل دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند حدود 16 هزار نفر بوده، دانشگاه در فضایی شهری قرار داشته و مساحت آن حدود 1700 هکتار است. این دانشگاه با بهره گیری از تقویم تحصیلی ترمی واحدی در میان کالج های آمریکا رتبه 23 را به خود اختصاص داده درحالیکه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه مهندسی رتبه ملی 40 را کسب کرده است. گفتنی است که شهریه این دانشگاه در سال 14-2013 در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بومی حدود 15 هزار دلار و برای دانشجویان غیربومی حدود 40 هزار دلار تخمین زده شده است. شهریه سالیانه برای دانشجویان تمام وقت مهندسی بومی و غیر بومی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ترتیب حدود 14 و 24 هزار دلار تخمین زده و شهریه ترمی برای دانشجویان پاره وقت مهندسی بومی و غیر بومی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ترتیب حدود 750 و 1300 دلار برآورد شده است.
  با تاسیس توسط توماس جفرسون (Thomas Jefferson)، این دانشگاه در شارلوتس ویل (Charlottesville) واقع شده است. در میان کارکنان و دانشجویان، این دانشگاه به نام دانشگاه آقای جفرسون و یا دانشگاه معروف است. فقط دانشجویان سال اول ملزم به زندگی در محوطه دانشگاه بوده و سایر دانشجویان میتوانند در آپارتمان ها و مراکز اقامتی تحت نظر دانشگاه زندگی دانشجویی خود را سپری نمایند.
  در حوزه تحصیلات تکمیلی دانشکده بیزینس داردن (Darden)، دانشکده علوم کاربردی، دانشکده حقوق و دانشکده پزشکی جزو شاخص ترین دانشکده های این دانشگاه به حساب می آیند. سناتور سابق ایالات متحده، ادوارد کندی (Edward Kennedy)؛ کیتی کوریک (Katie Couric) روزنامه نگار و بازیکن سابق NFL، تیکی باربر (Tiki Barber) همگی مدارک تحصیلی خود را از این دانشگاه کسب کرده اند. نویسنده مشهور ادگار آلن پو (Edgar Allen Poe) پس از از دست دادن شهریه تحصیلی خود با قمار مجبور به ترک دانشگاه شد اما اتاق خوابگاهش که در محوطه قرار دارد در معرض دید بازدیدکنندگان است.
  دانشکده مهندسی و علوم کاربردی این دانشگاه تحقیقات خود را در چهار حوزه متمرکز کرده است: مهندسی پزشکی، نانوتکنولوژی، علوم اطلاعات و فن آوری و انرژی و محیط. دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی میتوانند در حوزه های تحقیقاتی اعم از مهندسی بافت و استخراج داده در یکی از 40 مرکز، موسسه و آزمایشگاه های مستقر در محوطه دانشگاه در شارلوتس ویل به تحقیق و پژوهش بپردازند. این مراکز در حوزه بیومکانیک که به تحلیل و بررسی ضربه و آسیب وارده به راننده در اثر تصادف در سرعت ها بالا می پردازد. مضافا تحقیقاتی نیز در حوزه انرژی هسته ای در این مراکز انجام میگردد. از فارغ التحصیلان برجسته دانشکده مهندسی و علوم کاربردی دانشگاه ویرجینیا میتوان به استیو هافمن (Steve Huffman)، از موسسین سایت Reddit.com و ویلیام والف (William Wulf)، مدیر سابق آکادمی ملی مهندسی اشاره کرد.


 • پذیرش:

  برای اخذ پذیرش از این دانشگاه برای مقطع کارشناسی مدارک میبایست تا اول ژانویه ارسال شده و مهلت پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای رشته های مهندسی اول آپریل برای دانشجویان غیربومی و اول آگوست برای دانشجویان بومی میباشد. هزینه اقدام برای پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان خارجی 60 دلار و برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی مبلغ 70 دلار به منظور بررسی مدارک دریافت میشود.


 • فضای دانشگاه:

  نسبت تعداد دانشجو به استاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی 16 به 1 و برای دانشجویان دکتری مهندسی 3.4 به 1 میباشد. دانشکده مهندسی این دانشگاه حدود 130 عضو هیات علمی ثابت داشته، 54 درصد از کلاس ها مخصوص تعداد کمتر از 20 دانشجو، 30 درصد از کلاس ها تعداد 20 تا 49 دانشجو و 16 درصد از کلاس ها نیز برای بیش از 50 نفر محصل اختصاص یافته است. متوسط نرخ حفظ دانشجوی سال اول، شاخص رضایت دانشجویان، 97 درصد است. حدود 30 درصد از دانشجویان موفق به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی از این دانشگاه شده و درصد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در طول مدت 4 سال نیز 87 درصد گزارش شده است.


 • زندگی دانشجویی:

  46 و 76 درصد از دانشجویان را در این دانشگاه پسر و 54 و 24 درصد را نیز دختران به ترتیب در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تشکیل میدهند. 42 درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی در مساکن متعلق و وابسته به دانشگاه و مابقی خارج از محوطه دانشگاه زندگی میکنند. تعداد کل دانشجویان ثبت نام کرده حدود 24 هزار نفر بوده که در این بین، حدود 16 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی هستند. تمامی دانشجوها بیمه هستند و مصرف مشروبات الکلی برای دانشجویانی که به سن قانونی رسیده اند مجاز میباشد.


 • هزینه ی تحصیل:

  در دانشگاه ویرجینیا، حدود 32 درصد از دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی کمک های مالی ضروری و اولیه دریافت میکنند که مبلغ آن حدودا 18 هزار دلار میباشد. مضاف بر این، هزینه اتاق برای سال های 14-2013، حدود 10 هزار دلار برآورد شده است. درصد دانشجویانی که برای دریافت کمک های مالی اولیه اقدام میکنند، 59 درصد، دانشجویانی که نیازهایشان بطور کلی برآورده می شود، 95 درصد، دانشجویانی که بورسیه دریافت میکنند، 27 درصد و درصد متوسط برآورده شدن نیازها در این دانشگاه 98 درصد میباشد.

نقشه:
  نقد و بررسی:

  به این دانشگاه چه امتیازی می دهید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 1

  میانگین امتیاز: 5 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...

  liberica.org © 2009 - 2015

  کلیه حقوق برای نویسندگان محفوظ است.

  دانلود کتاب علمی دانلود رایگان مقاله

  در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پشتیبانی با ایمیل info.liberica@gmail.com تماس حاصل فرمایید.

  انتشار مطالب «لایبریکا» در رسانه های کاغذی و دیجیتال، بدون کسب اجازه از مدیر سایت ممنوع است.