دانشگاه کالیفرنیای جنوبی

دانشگاه کالیفرنیای جنوبی
 • University of Southern California - USC

 • کشور: امریکا

 • تاسیس: 1880

 • سایت دانشگاه: www.usc.edu

 • رتبه بندی:
  رتبه جهانی125 (Top Universities)
  47 (ARWU)
  27 (Webometrics)
  رتبه جهانی در مهندسی109 (Top Universities)
  18 (ARWU)
  رتبه جهانی در مکانیک151-200 (Top Universities)
  رتبه ملی33 (ARWU)
 • شهریه:
  بومیکارشناسی42000-44000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی28000-30000
  غیربومیکارشناسی42000-44000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی28000-30000
 • پذیرش:
  مهلت درخواست پذیرش15 ژانویه
  هزینه ارسال درخواست (دلار)85 دلار
 • معرفی:

  دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، یک موسسه خصوصی است که در سال 1880 میلادی تاسیس شده است. تعداد کل دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند حدود 18 هزار نفر بوده، دانشگاه در فضایی شهری قرار داشته و مساحت آن حدود 230 هکتار است. این دانشگاه با بهره گیری از تقویم تحصیلی ترمی واحدی در میان کالج های آمریکا رتبه 23 را به خود اختصاص داده درحالیکه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه مهندسی رتبه ملی 11 را کسب کرده است. گفتنی است که شهریه این دانشگاه در سال 14-2013 در مقطع کارشناسی حدود 46 هزار دلار تخمین زده شده است. شهریه مصوب شده برای دانشجویان تمام وقت و پاره وقت مهندسی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ترتیب حدود 30 هزار دلار در سال و 1600 دلار برای هر ترم برآورد شده است.
  پردیس مرکزی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی که به پارک محوطه دانشگاه نیز شناخته میشود، در مرکز شهر لس آنجلس قرار دارد. این دانشگاه در ساکرامنتو واقع در کالیفرنیا و واشنگتن نیز پردیس هایی در اختیار دارد. دانشجوها میتوانند در بیش از 700 موسسه و مرکز مختلف از مراکز مذهبی گرفته تا کلوب های ورزشی شرکت کنند. زندگی در 40 مرکز اقامتی، سوییت ها و آپارتمان های دانشجویی تحت نظر دانشگاه برای دانشجویان اجباری نیست.
  دانشگاه کالیفرنیای جنوبی متشکل از کالج ادبیات، هنر، علوم و 17 دانشکده در مقاطع تحصیلات تکمیلی است. دانشکده های بیزینس مارشال (Marshall)، مهندسی اندرو و ارنا ویتربی (Andrew and Erna Viterbi)، حقوق گولد (Gould)، پزشکی کِک (Keck) و دانشکده مددکاری اجتماعی دانشکده های شاخص این دانشگاه محسوب میشوند. مضافا دانشگاه کالیفرنیای جنوبی به سبب در اختیار داشتن دانشکده ارتباطات و روزنامه نگاری آننبرگ (Annenberg) شناخته شده است. دانشکده هنرهای سینمایی این دانشگاه کارگردانانی چون جاد آپتو (Judd Aptow) و جرج لوکاس (George Lucas) از فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند. جالب است بدانید فیلم های The Graduate، Legally Blonde و Forrest Gump در پردیس USC یا همان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی فیلم برداری شده اند.
  در دانشکده مهندسی ویتربی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در مقاطع تحصیلات تکمیلی، دانشجوها میتوانند بطور تمام وقت و پاره وقت به تحصیلات خود ادامه داده و مدرک خود را بستانند. دانشجویان تمام وقت خواهند توانست واحدهای خود را در مدت 1.5 سال به اتمام برسانند. در این دانشگاه 30 برنامه از 50 برنامه دوره کارشناسی ارشد بصورت آنلاین ارائه میشود. علاوه بر این در مقطع دکتری تخصصی نیز 10 برنامه تحصیلی نظیر فضانوردی و مهندسی برق ارائه میگردد. دانشکده ویتربی مهد تعدادی معروف از مراکز تحقیقاتی از جمله موسسه علوم اطلاعات است که در آن فن آوری های وب بسیاری تاسیس شده است.
  این دانشگاه از معدود دانشگاه های ایالات متحده بشمار میرود که دارای دو مرکز فعال مهندسی است که کمک های مالی از بنیاد ملی علوم و ارتش ایالات متحده دریافت میکند. موسسه فناوری های خلاقانه نیز پژوهش های قابل توجهی در حیطه هوش مصنوعی، بازی های ویدئویی و آموزش مجازی و غیره انجام داده است که میتواند برای فعالیت های نظامی نیز مورد استفاده قرار گیرد.
  در دانشکاه ویتربی قریب به 3800 دانشجو در حال تحصیل هستند که میتوانند در مسابقات کارآفرینی ماسیح (Maseeh) شرکت کرده و به طرح های برتر در حوزه کسب و کار و اختراعات برگزیده جایزه 50 هزار دلاری اهدا میشود.


 • پذیرش:

  برای اخذ پذیرش از این دانشگاه برای مقطع کارشناسی مدارک میبایست تا 10 ژانویه ارسال شده و مهلت پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی پانزدهم ژانویه میباشد. هزینه اقدام برای پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی 85 دلار و برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی مبلغ 80 دلار به منظور بررسی مدارک دریافت میشود.


 • فضای دانشگاه:

  نسبت تعداد دانشجو به استاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی 9 به 1 و برای دانشجویان دکتری مهندسی 5.6 به 1 میباشد. دانشکده مهندسی این دانشگاه حدود 170 عضو هیات علمی ثابت داشته، 57 درصد از کلاس ها مخصوص تعداد کمتر از 20 دانشجو، 29 درصد از کلاس ها تعداد 20 تا 49 دانشجو و 14 درصد از کلاس ها نیز برای بیش از 50 نفر محصل اختصاص یافته است. متوسط نرخ حفظ دانشجوی سال اول، شاخص رضایت دانشجویان، 97 درصد است. حدود 20 درصد از دانشجویان موفق به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی از این دانشگاه شده و درصد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در طول مدت 4 سال نیز 74 درصد گزارش شده است.


 • زندگی دانشجویی:

  49 و 73 درصد از دانشجویان را در این دانشگاه پسر و 51 و 27 درصد را نیز دختران به ترتیب در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تشکیل میدهند. 38 درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی در مساکن متعلق و وابسته به دانشگاه و مابقی خارج از محوطه دانشگاه زندگی میکنند. تعداد کل دانشجویان ثبت نام کرده حدود 40 هزار نفر بوده که در این بین، حدود 18 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی هستند. تمامی دانشجوها بیمه هستند و مصرف مشروبات الکلی برای دانشجویانی که به سن قانونی رسیده اند مجاز میباشد.


 • هزینه ی تحصیل:

  در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، حدود 42 درصد از دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی کمک های مالی ضروری و اولیه دریافت میکنند که مبلغ آن حدودا 29 هزار دلار میباشد. مضاف بر این، هزینه اتاق برای سال های 14-2013، حدود 13 هزار دلار برآورد شده است. درصد دانشجویانی که برای دریافت کمک های مالی اولیه اقدام میکنند، 55 درصد، دانشجویانی که نیازهایشان بطور کلی برآورده می شود، 95 درصد، دانشجویانی که بورسیه دریافت میکنند، 38 درصد و درصد متوسط برآورده شدن نیازها در این دانشگاه 100 درصد میباشد.

نقشه:
  نقد و بررسی:

  به این دانشگاه چه امتیازی می دهید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  (تا کنون امتیازی برای این کتاب ثبت نشده)


  Loading ... ثبت امتیاز ...

  liberica.org © 2009 - 2015

  کلیه حقوق برای نویسندگان محفوظ است.

  دانلود کتاب علمی دانلود رایگان مقاله

  در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پشتیبانی با ایمیل info.liberica@gmail.com تماس حاصل فرمایید.

  انتشار مطالب «لایبریکا» در رسانه های کاغذی و دیجیتال، بدون کسب اجازه از مدیر سایت ممنوع است.