دانشگاه کلرادو – بولدر

دانشگاه کلرادو - بولدر
 • University of Colorado - Boulder

 • کشور: امریکا

 • تاسیس: 1876

 • سایت دانشگاه: www.colostate.edu

 • رتبه بندی:
  رتبه جهانی160 (Top Universities)
  33 (ARWU)
  45 (Webometrics)
  رتبه جهانی در مهندسی141 (Top Universities)
  - (ARWU)
  رتبه جهانی در مکانیک101-150 (Top Universities)
  رتبه ملی25 (ARWU)
 • شهریه:
  بومیکارشناسی8000-10000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی10000-12000
  غیربومیکارشناسی30000-32000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی26000-28000
 • پذیرش:
  مهلت درخواست پذیرش15 ژانویه
  هزینه ارسال درخواست (دلار)70
 • معرفی:

  دانشگاه کلرادو در بولدر یک موسسه خصوصی است و تاسیس آن به سال 1876 میلادی برمیگردد. تعداد کل دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند نزدیک به 26 هزار نفر بوده، با قرار داشتن در فضایی شهری مساحت آن به 600 هکتار میرسد. در میان کالج های آمریکا رتبه 86 و در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه مهندسی این دانشگاه توانسته است رتبه ملی 34 را کسب کند. گفتنی است که شهریه این دانشگاه برای سال 14-2013 در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بومی حدود 10 هزار و برای دانشجویان غیربومی حدود 32 هزار دلار در سال تخمین زده شده است. دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی تمام وقت بومی و غیر بومی به ترتیب حدود 13 هزار و 29 هزار دلار و دانشجویان پاره وقت بومی و غیربومی به ترتیب حدود 9 هزار و 20 هزار دلار شهریه سالانه پرداخت میکنند.
  با قرار داشتن در نزدیکی کوه های باشکوه راکی (Rocky) شهر بولدر فضایی زیبا و بیش از 80 مایل برای پیاده روی و دوچرخه سواری فراهم کرده است. این دانشگاه با داشتن عضویت در انجمن دانشگاه های امریکا که با دارا بودن بیش از 34 عضو در زمره گروه های شاخص دانشگاه های در ایالات متحده بشمار میرود، در حوزه مهندسی و علوم کاربردی دانشکده ای با سابقه درخشان در اختیار دارد. از فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه میتوان به سازندگان پارک جنوبی (South Park)، تری پارکر (Trey Parker) و مت استون (Matt Stone) و گویندگان برنامه های ورزشی ESPN، کریس فولر (Chris Fowler) و جیم گری (Jim Gray) اشاره کرد.
  دانشکده مهندسی این دانشگاه با در اختیار داشتن 15 مرکز تحقیقات بین رشته ای در زمینه هایی نظیر بیوتکنولوژی و علوم مربوط به فضا پژوهش های متعددی انجام میدهد. استیو ووزنیاک (Steve Wozniak)، از موسسین شرکت اپل، قبل از انتقال به دانشگاه کالیفورنیا واقع در برکلی (UCB) در دانشگاه کلرادو واقع در بولدر تحصیل کرده و بعدها از این دانشگاه دکتری افتخاری گرفته است.


 • پذیرش:

  اگر قصدی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی و مقطع کارشناسی دارید، میبایست حداکثر تا 15 ژانویه مدارک خود را به دانشگاه ارسال نمایید. هزینه اقدام برای پذیرش 70 دلار بوده و 84 درصد از دانشجویان موفق به گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی از این دانشگاه میشوند.


 • فضای دانشگاه:

  نسبت تعداد دانشجو به استاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی 19 به 1 و برای دانشجویان دکتری مهندسی در سال 2013، 4.5 به 1 میباشد. دانشکده مهندسی این دانشگاه حدود 160 عضو هیات علمی تمام وقت در اختیار دارد. 42 درصد از کلاس ها مخصوص تعداد کمتر از 49 دانشجو و 17 درصد از کلاس ها نیز برای بیش از 50 نفر محصل اختصاص یافته است. متوسط نرخ حفظ دانشجوی سال اول، شاخص رضایت دانشجویان، 84 درصد است. درصد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در طول مدت 4 سال 42 درصد میباشد.


 • زندگی دانشجویی:

  54 و 75 درصد از دانشجویان را در این دانشگاه پسر و 46 و 25 درصد را نیز دختران به ترتیب در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تشکیل میدهند. تعداد کل دانشجویان ثبت نام کرده حدود 32 هزار نفر بوده که در این بین، حدود 26 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی هستند. 28 درصد از دانشجویان در محوطه دانشگاه زندگی کرده و مابقی در ساختمان های زیر نظر دانشگاه و خارج از پردیس آن دوران دانشجویی خود را سپری میکنند. 11 درصد از دانشجویان دارای وسیله نقلیه در دانشگاه هستند و مصرف مشروبات الکلی برای دانشجویانی که به سن قانونی رسیده اند مجاز میباشد.


 • هزینه ی تحصیل:

  در دانشگاه کلرادو واقع در بولدر، 38 درصد از دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی کمک های مالی ضروری و اولیه دریافت میکنند که مبلغ آن حدودا 8 هزار دلار میباشد. مضاف بر این، هزینه اتاق برای سال های 14-2013، حدود 12 هزار دلار برآورد شده است. درصد دانشجویانی که برای دریافت کمک های مالی اولیه اقدام میکنند، 53 درصد، دانشجویانی که نیازهایشان بطور کلی برآورده می شود، 55 درصد، دانشجویانی که بورسیه دریافت میکنند، 28 درصد و درصد متوسط برآورده شدن نیازها در این دانشگاه 87 درصد میباشد.

نقشه:
  نقد و بررسی:

  به این دانشگاه چه امتیازی می دهید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 1

  میانگین امتیاز: 5 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...

  liberica.org © 2009 - 2015

  کلیه حقوق برای نویسندگان محفوظ است.

  دانلود کتاب علمی دانلود رایگان مقاله

  در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پشتیبانی با ایمیل info.liberica@gmail.com تماس حاصل فرمایید.

  انتشار مطالب «لایبریکا» در رسانه های کاغذی و دیجیتال، بدون کسب اجازه از مدیر سایت ممنوع است.