دانشگاه یوتا

دانشگاه یوتا
 • University of Utah

 • کشور: امریکا

 • تاسیس: 1850

 • سایت دانشگاه: www.utah.edu

 • رتبه بندی:
  رتبه جهانی271 (Top Universities)
  85 (ARWU)
  - (Webometrics)
  رتبه جهانی در مهندسی279 (Top Universities)
  76-100 (ARWU)
  رتبه جهانی در مکانیک- (Top Universities)
  رتبه ملی47 (ARWU)
 • شهریه:
  بومیکارشناسی6000-8000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی4000-6000
  غیربومیکارشناسی22000-24000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی38000-40000
 • پذیرش:
  مهلت درخواست پذیرش1 آپریل
  هزینه ارسال درخواست (دلار)65
 • معرفی:

  دانشگاه یوتا، یک موسسه عمومی است که در سال 1850 میلادی تاسیس شده است. تعداد کل دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند حدود 25 هزار نفر بوده، دانشگاه در فضایی شهری قرار داشته و مساحت آن بیش از 1500 هکتار است. این دانشگاه با بهره گیری از تقویم تحصیلی ترمی واحدی در میان کالج های آمریکا رتبه 121 را به خود اختصاص داده درحالیکه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه مهندسی رتبه ملی 53 را کسب کرده است. گفتنی است که شهریه این دانشگاه در سال 14-2013 در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بومی حدود 8 هزار دلار و برای دانشجویان غیربومی حدود 24 هزار دلار تخمین زده شده است. شهریه سالیانه برای دانشجویان تمام وقت مهندسی بومی و غیر بومی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ترتیب حدود 6 هزار و 18 هزار دلار تخمین زده و برای دانشجویان پاره وقت مهندسی بومی و غیر بومی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ترتیب حدود 4500 دلار و 13 هزار دلار برآورد شده است.
  دانشجویان مقطع لیسانس میتوانند در یکی از مراکز اقامتی دانشگاه که شامل، سالن های اقامتی معمول و آپارتمان های دو و چهار خوابه است، زندگی کنند. این دانشگاه موسسه های تحقیقاتی گوناگونی در اختیار دارد که از جمله آن ها میتوان به موسسه تحقیقاتی مغز و مرکز محاسبات با عملکرد بالا اشاره داشت.
  دانشکده های حقوق اس. جی. کویینی (S. J. Quinney)، مهندسی و بیزینس دیوید اکلز (David Eccles) اشاره کرد. دانشکده پزشکی این دانشگاه نیز که در حوزه مراقبت های اولیه برجسته است، تنها مرکز پزشکی در ایالت محسوب میشود. از فارغ التحصیلان این دانشگاه میتوان از آلن اشتون (Alan Ashton)، از موسسین WordPerfect؛ نولان بوشنل، بنیانگذار شرکت های Chuck E. Cheese و بازی های ویدئویی آتاری و جان وارناک (John Warnock) از موسسین شرکت Adobe نام برد.


 • پذیرش:

  مهلت گرفتن پذیرش در این دانشگاه برای مقطع کارشناسی و مقاطع تحصیلات تکمیلی اول آوریل میباشد. هزینه اقدام برای پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان خارجی 65 دلار و برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی مبلغ 45 دلار به منظور بررسی مدارک دریافت میشود.


 • فضای دانشگاه:

  نسبت تعداد دانشجو به استاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی 13 به 1 و برای دانشجویان دکتری مهندسی 2.9 به 1 میباشد. دانشکده مهندسی این دانشگاه نزدیک به 170 عضو هیات علمی ثابت داشته، 43 درصد از کلاس ها مخصوص تعداد کمتر از 20 دانشجو، 41 درصد از کلاس ها تعداد 20 تا 49 دانشجو و 16 درصد از کلاس ها نیز برای بیش از 50 نفر محصل اختصاص یافته است. متوسط نرخ حفظ دانشجوی سال اول، شاخص رضایت دانشجویان، 86 درصد است. حدود 83 درصد از دانشجویان موفق به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی از این دانشگاه شده و درصد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در طول مدت 4 سال 22 درصد گزارش شده است.


 • زندگی دانشجویی:

  56 و 80 درصد از دانشجویان را در این دانشگاه پسر و 44 و 20 درصد را نیز دختران به ترتیب در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تشکیل میدهند. 14 درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی در مساکن متعلق و وابسته به دانشگاه و مابقی خارج از محوطه دانشگاه زندگی میکنند. تعداد کل دانشجویان ثبت نام کرده حدود 32 هزار نفر بوده که در این بین، حدود 25 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی هستند. 57 درصد از دانشجویان دارای وسیله نقلیه در دانشگاه بوده و مصرف مشروبات الکلی برای دانشجویانی که به سن قانونی رسیده اند مجاز میباشد.


 • هزینه ی تحصیل:

  در دانشگاه یوتا، 46 درصد از دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی کمک های مالی ضروری و اولیه دریافت میکنند که مبلغ آن حدودا 6 هزار دلار میباشد. مضاف بر این، هزینه اتاق برای سال های 14-2013، حدود 8 هزار دلار برآورد شده است. درصد دانشجویانی که برای دریافت کمک های مالی اولیه اقدام میکنند، 54 درصد، دانشجویانی که نیازهایشان بطور کلی برآورده می شود، 9 درصد، دانشجویانی که بورسیه دریافت میکنند، 38 درصد و درصد متوسط برآورده شدن نیازها در این دانشگاه 61 درصد میباشد.

نقشه:
  نقد و بررسی:

  به این دانشگاه چه امتیازی می دهید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 3

  میانگین امتیاز: 2.67 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...

  liberica.org © 2009 - 2015

  کلیه حقوق برای نویسندگان محفوظ است.

  دانلود کتاب علمی دانلود رایگان مقاله

  در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پشتیبانی با ایمیل info.liberica@gmail.com تماس حاصل فرمایید.

  انتشار مطالب «لایبریکا» در رسانه های کاغذی و دیجیتال، بدون کسب اجازه از مدیر سایت ممنوع است.