ربات میوه چین چالش اتوماسیون را حل کرد!

robot_660 - Copy

یک ربات که بدون اطلاعات قبلی در مورد سایز و یا جای میوه ها و سبزیجات مختلف میتواند آنها را بردارد و مرتب کند، طبق ادعای مخترعین آن، میتواند به نسل جدیدی از ماشین آلات هوشمند صنعتی تبدیل شود.

این ربات که توسط شرکت مهندسان مشاور و طراح UK طراحی شده و توسعه یافته است، یک ربات با الگوریتم خاص است که سیستم بینایی ماشین را قادر میسازد در مواجهه با تغییرات در شکل و مکان اشیاء مانند انسان عمل کند. در یک نمایش ربات قادر به تشخیص و برداشتن میوه ای خاص از یک ظرف پر از میوه بود. بازوهای خاص این ربات به راحتی با شکل میوه تطبیق میابد و سپس بدون آسیب رساندن به میوه آن را بلند میکند. همچنین این ربات قادر است که رنگ میوه ها را نیز تشخیص دهد، مثلا سیب قرمز و سیب سبز از هم قابل تشخیص هستند.

robot_660

این ربات قادر است بدون صدمه زدن به میوه، آن را بردارد.

با توجه به تیم سازنده ی دستگاه، این یک گام رو به جلو برای سیستم های صنعتی است. کریس رابرتز، رییس بخش رباتیک صنعتی در شرکت مهندسان مشاور کمبریج گفت: ترکیب نوآورانه ی ما از فن آوری های موجود و روش های پردازش سیگنال جدید نتایجی در سیستم طراحی جدید داشته است و آماده ی ایجاد تغییر در صنعت است. وی افزود تیم تشخیص و کنترل صنعتی ما الگوریتم پردازش تصویر بسیار پیشرفته را با حسگرهای کم هزینه و سخت افزارهای خاص ترکیب کردند تا کنترل ربات ها، هنگامی که کار ربات ها به طور مشخصی تعریف نشده، ممکن باشد. این سیستم قادر است اشیائی را که برای آن هیچ مدل دقیق کامپیوتری وجود ندارد نگه دارد و این یک مساله ی ضرروری برای ربات هایی است که با اشیاء طبیعی کار میکنند.

منبع the engineer

  نقد و بررسی:

  این مطلب را چگونه ارزیابی می کنید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 1

  میانگین امتیاز: 4 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...
  با دیگران به اشتراک بگذارید: