فرایند چاپ گرافن، نویدی برای تولید قطعات الکترونیکی

graphen_660

محققان دانشگاه کمبریج با همکاری شرکت تکنولوژی Novalia، روش جدیدی برای چاپ گرافن با سرعت بالا ابداع کرده اند. در این روش گرافن و سایر رساناهای الکتریکی به جوهر معمولی بر پایه ی آب اضافه میشوند و در تجهیزات تجاری معمول چاپ استفاده میشوند. این اولین بار است که گرافن برای چاپ در مقیاس تجاری و با سرعت بالا استفاده میشود.

دکتر توفیق حسن، از مرکز گرافن دانشگاه کمبریج که این روش را ابداع کرده است، میگوید: “شرکت های زیادی هستند که جوهر گرافن تولید میکنند اما هیچ کدام از آنها در این مقیاس کار نمیکنند. توانایی تولید جوهر رسانا که بدون دردسر برای چاپ در مقیاس تجاری و با سرعت بالا استفاده میشود میتواند راه را برای انواع کاربردهای مختلف گرافن و مواد مشابه باز کند.”

کریس جونز، از شرکت Novalia، معتقد است به خاطر انعطاف پذیر بودن این تکنولوژی میتوانند سیستم های الکترونیکی را به شکل های غیر معمول ارائه کنند.

در این روش ذرات کوچک گرافن که در یک حلال حامل معلق هستند به جوهر رسانای بر پایه ی آب اضافه میشود. برای کنترل خواص مایع نسبت مواد تشکیل دهنده میتواند تغییر کند تا مقاومت به شکل قابل توجهی کاهش یابد.

جوهر گرافنی با سرعتی حدود 100 متر در دقیقه چاپ میشود که معادل نرخ تولید تجاری چاپ گرافیکی است و بسیار سریع تر از نمونه های قبلی است. گروه محققان این روش را در یک چاپ تجاری معمولی، بدون نیاز به تغییر سیستم برای استفاده از جوهر گرافن، به کار بردند.

منبع the engineer

  نقد و بررسی:

  این مطلب را چگونه ارزیابی می کنید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 1

  میانگین امتیاز: 5 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...
  با دیگران به اشتراک بگذارید: