مقدمه ای بر مکانیک محیط های پیوسته – ردی

دانلود کتاب مقدمه ای بر مکانیک محیط های پیوسته - ردی

شما به این کتاب چه امتیازی می دهید؟

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

تعداد رأی: 8

میانگین امتیاز: 4.25 (از 5)


Loading ... ثبت امتیاز ...
ایران مکانیک - مجله آنلاین مهندسی مکانیک دانلود کتاب مقدمه ای بر مکانیک محیط های پیوسته
 • عنوان کتاب:
  مقدمه ای بر مکانیک محیط های پیوسته
 • نویسنده(گان):

 • :Book title
  An Introduction to Continuum Mechanics
 • :Author(s)
  J. N. Reddy

 • ویرایش: اول (2007) | فرمت: PDF | حجم: MB 2.4


 • کتاب “مقدمه ای بر مکانیک محیط های پیوسته” نوشته ی پرفسور رِدی*، منعکس کننده ی دیدگاه مدرنی است که محققان و مهندسان باید بیاموزند تا بتوانند برای تفکر و فعالیت در محیط های چند رشته ای امروزی آماده شوند. این کتاب از کتب مرجع محبوب و ایده آل برای آموزش درس مکانیک محیط پیوسته در دوره ی کارشناسی ارشد مکانیک است. از ویژگی های این کتاب می توان استخراج معادلات اساسی مکانیک به شکل نامتغیر (بردار و تانسور)، بیان معادلات حاکم در دستگاه های مختصات مختلف، مثال های فراوان، خلاصه های پایان هر فصل و مسائل تمرینی برای آزمودن درک مفاهیم معرفی شده را نام برد.

  فهرست مطالب:

  1. معرفی
  2. بردارها و تانسورها
  3. سینماتیک
  4. اندازه گیری تنش
  5. بقای جرم، مومنتوم و انرژی
  6. معادلات ساختاری
  7. مسائل الاستیسیته ی خطی
  8. مسائل مکانیک سیالات و انتقال حرارت
  9. ویسکوالاستیسیته ی خطی

  Jreddy

  پرفسور رِدی (متولد 1945) استاد برجسته ی مهندسی مکانیک در دانشگاه Texas A&M است. وی یکی از محققانی است که توسعه ی روش های اجزاء محدود را وابسته به فعالیت های او می دانند. او همچنین چهره ای معتبر در بخش های گسترده ای از مکانیک است. او سهم قابل توجهی در شکل گیری بخش های خاصی از مکانیک مانند تئوری صفحات، مکانیک جامدات، روش های تغییرات، مکانیک کامپوزیت ها، مواد دارای خواص تابعی (FGM)، مکانیک شکست، پلاستیسیته، بایومکانیک، مکانیک سیالات کلاسیک و غیر نیوتنی و تحلیل تابعی کاربردی دارد. او بیش از 480 مقاله ی ژورنال و 18 کتاب (که اغلب به ویرایش های دوم و سوم رسیده اند) نگاشته است که همگی در زمینه ی خود دارای ارجاعات علمی بسیار زیادی هستند.

  او توسط ISI Web of Knowledge به عنوان نویسنده ی دارای ارجاعات علمی بسیار زیاد در زمینه ی مهندسی معرفی شده است. او یکی از محققان منتخب در سراسر جهان است که کارهایش تا کنون بیش از 10 هزار ارجاع علمی داشته است.