موسسه فناوری جورجیا

دانشگاه جورجیا تک
 • Georgia Institute of Technology

 • کشور: امریکا

 • تاسیس: 1885

 • سایت دانشگاه: www.gatech.edu

 • رتبه بندی:
  رتبه جهانی99 (Top Universities)
  101-150 (ARWU)
  - (Webometrics)
  رتبه جهانی در مهندسی13 (Top Universities)
  9 (ARWU)
  رتبه جهانی در مکانیک9 (Top Universities)
  رتبه ملی53-67 (ARWU)
 • شهریه:
  بومیکارشناسی6000-8000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی10000-12000
  غیربومیکارشناسی26000-28000
  (دلار)تحصیلات تکمیلی26000-28000
 • پذیرش:
  مهلت درخواست پذیرشچرخشی
  هزینه ارسال درخواست (دلار)50
 • معرفی:

  موسسه فناوری جورجیا، یک موسسه عمومی است که در سال 1885 میلادی تاسیس شده است. تعداد کل دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ثبت نام کرده اند حدود 15 هزار نفر بوده، دانشگاه در فضایی شهری قرار داشته و مساحت آن 400 هکتار است. این دانشگاه با بهره گیری از تقویم تحصیلی ترمی واحدی در میان کالج های آمریکا رتبه 36 را به خود اختصاص داده درحالیکه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه مهندسی رتبه ملی 6 را کسب کرده است. گفتنی است که شهریه این دانشگاه در سال 14-2013 در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بومی حدود 11 هزار دلار و برای دانشجویان غیربومی حدود 30 هزار دلار تخمین زده شده است. شهریه سالیانه برای دانشجویان تمام وقت مهندسی بومی و غیر بومی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ترتیب حدود 11 هزار و 27 هزار دلار تخمین زده و شهریه ترمی برای دانشجویان پاره وقت مهندسی بومی و غیر بومی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ترتیب حدود 500 و 1100 دلار برآورد شده است.
  موسسه فناوری جورجیا با قرار گرفتن در قلب آتلانتا گستره وسیعی از فعالیت های مختلف را برای دانشجویان فراهم ساخته است. برای دانشجوهای سال اول امکانات اقامتی محیا شده است ولی ملزم به استفاده از آن نیستند. این دانشگاه علاوه بر داشتن پردیس در آتلانتا و ساوانا در فرانسه، ایرلند، کاستا ریکا، سنگاپور و چین نیز پردیس هایی در اختیار دارد.
  این دانشگاه دارای شش کالج مختلف است که در میان آن دانشکده مهندسی و دانشکده بیزینس ارنست شلر جونیور (Ernest Scheller Jr.) از جایگاه ویژه ای در میان دانشکده های ایالت متحده برخوردارند. دانشکده های معماری، محاسبات، مدیریت، علوم و کالج علوم انسانی ایوان آلن موسسه فناوری جورجیا از سوی بنیاد کارنگی که برای پیشبرد تدریس دوره های علمی بنا نهاده شده، به عنوان دانشگاهی با فعالیت های تحقیقاتی بسیار بالا طبقه بندی شده است. از فارغ التحصیلان این موسسه می توان به مدیر عامل شرکت والمارت، مایکل دوک (Mike Duke)؛ بنیانگذار مسابقات گلف مستر، بابی جونز (Bobby Jones) و بازیکن بیسبال، نومار گارسیاپارا (Nomar Garciaparra) اشاره نمود.


 • پذیرش:

  مهلت گرفتن پذیرش در این دانشگاه برای مقطع کارشناسی دهم ژانویه و پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی بصورت چرخشی میباشد. هزینه اقدام برای پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان خارجی 50 دلار و برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی مبلغ 65 دلار به منظور بررسی مدارک دریافت میشود.


 • فضای دانشگاه:

  نسبت تعداد دانشجو به استاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی 13 به 1 و برای دانشجویان دکتری مهندسی 4.3 به 1 میباشد. دانشکده مهندسی این دانشگاه حدود 510 عضو هیات علمی ثابت داشته، 42 درصد از کلاس ها مخصوص تعداد کمتر از 20 دانشجو، 36 درصد از کلاس ها تعداد 20 تا 49 دانشجو و 23 درصد از کلاس ها نیز برای بیش از 50 نفر محصل اختصاص یافته است. متوسط نرخ حفظ دانشجوی سال اول، شاخص رضایت دانشجویان، 94 درصد است. حدود 55 درصد از دانشجویان موفق به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی از این دانشگاه شده و درصد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در طول مدت 4 سال 34 درصد گزارش شده است.


  • زندگی دانشجویی:

   67 و 79 درصد از دانشجویان را در این دانشگاه پسر و 33 و 21 درصد را نیز دختران به ترتیب در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تشکیل میدهند. 56 درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی در مساکن متعلق و وابسته به دانشگاه و مابقی خارج از محوطه دانشگاه زندگی میکنند. تعداد کل دانشجویان ثبت نام کرده حدود 22 هزار نفر بوده که در این بین، حدود 15 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی هستند. 30 درصد از دانشجویان دارای وسیله نقلیه در دانشگاه بوده و مصرف مشروبات الکلی برای دانشجویانی که به سن قانونی رسیده اند مجاز میباشد.


  • هزینه ی تحصیل:

   در موسسه فناوری جورجیا، 44 درصد از دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی کمک های مالی ضروری و اولیه دریافت میکنند که مبلغ آن حدودا 9 هزار دلار میباشد. مضاف بر این، هزینه اتاق برای سال های 14-2013، حدود 12 هزار دلار برآورد شده است. درصد دانشجویانی که برای دریافت کمک های مالی اولیه اقدام میکنند، 67 درصد، دانشجویانی که نیازهایشان بطور کلی برآورده می شود، 25 درصد، دانشجویانی که بورسیه دریافت میکنند، 38 درصد و درصد متوسط برآورده شدن نیازها در این دانشگاه 65 درصد میباشد.

نقشه:
  نقد و بررسی:

  به این دانشگاه چه امتیازی می دهید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 6

  میانگین امتیاز: 3.67 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...

  liberica.org © 2009 - 2015

  کلیه حقوق برای نویسندگان محفوظ است.

  دانلود کتاب علمی دانلود رایگان مقاله

  در صورت بروز مشکل و یا نیاز به پشتیبانی با ایمیل info.liberica@gmail.com تماس حاصل فرمایید.

  انتشار مطالب «لایبریکا» در رسانه های کاغذی و دیجیتال، بدون کسب اجازه از مدیر سایت ممنوع است.