تحلیل پوسته کامپوزیتی تحت بار حرارتی با ABAQUS

thermal-abaqus1

در اینجا فایل آماده شده و صحت سنجی شده برای تحلیل یک پنل پوسته کامپوزیتی تحت بار حرارتی با لایه گذاری (۰/۹۰) با شرایط مرزی ساده به شکلی که در تصاویر مشاهده می شود با استفاده از نرم افزار آباکوس برای شما عزیزان قرار گرفته است. مسئله با استفاده از نتایجی که در مقاله ی مرجع معتبر* در این زمینه ارائه گردیده است مقایسه شده اند. مشخصات هندسی این پوسته در مرجع مذکور بیان شده است و به پیوست ارائه گردیده است. فایل پروژه پیوست شامل فایل CAE. (به طور کامل قابل تغییر و نیز آماده برای اجرا در محیط نرم افزار) و همچنین مقایسه ی نتایج استخراج شده می باشد. توزیع بارگذاری حرارتی در این مسئله به صورت سینوسی در نظر گرفته شده است که با استفاده از ویژگی Analytical field در آباکوس اعمال گردیده است. این فایل می تواند مثال خوبی برای آموزش نحوه ی صحیح اعمال شرایط مرزی در پوسته های کامپوزیتی و همینطور نحوه ی بارگذاری حرارتی در آن باشد.

نسخه نرم افزار: ۶٫۱۱

نوع المان مورد استفاده: Shell-S8R

تصویر شبیه سازی در محیط نرم افزار:

thermal-abaqus2

*مقاله مرجع:

Khedeir, A.A., Rajab, M.D., Reddy, J.N., “Thermal effects on the response of cross-ply laminated shallow shells” Int. J. Solids Struct., Vol. 29, 653-667, 1992.

دانلود تنها برای اعضای ویژه (با پرداخت حق اشتراک) مجاز است. برای مشاهده ی لینک دانلود مستقیم وارد شوید. در صورتی که هنوز عضو نشده اید ثبت نام کنید.
  نقد و بررسی:

  این مطلب را چگونه ارزیابی می کنید؟

  خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی

  تعداد رأی: 7

  میانگین امتیاز: 4.86 (از 5)


  Loading ... ثبت امتیاز ...