راهنمای کتابخانه لایبریکا


ورود / دانلود بدون عضویت


با استفاده از سیستم ورود بدون عضویت می توانید با سرعت حداکثر کتاب مورد نظر خود را دانلود نمایید. در این سیستم بدون نیاز به طی کردن مراحل ثبت نام و تنها با وارد کردن ایمیل خود در پنجره ی ورود مطابق تصویر زیر می توانید از امکانات لایبریکا استفاده نمایید.تنها کافی است ایمیل خود را وارد نمایید و پس از زدن تیک در بخش مطالعه ی قوانین (در صورتی که قوانین سایت را مطالعه نموده اید) وارد سایت شوید و از امکانات لایبریکا استفاده نمایید. لطفا توجه داشته باشید از این ایمیل برای ارسال صورتحساب و لینک های دانلود به شما استفاده می گردد، در نتیجه در وارد نمودن ایمیل خودت دقت کنید.


دسته بندی کتاب ها


در قسمت پایین صفحه ی اول میتوانید دسته بندی کتاب ها و تعداد کتاب در هر دسته بندی را ببینید.با انتخاب هر دسته بندی و ورود به آن میتوانید موضوعات فرعی هر دسته بندی را در ستون سمت راست مشاهده کنید.
انتخاب و خرید کتاب


پس از جست و جو در کتاب ها، بر روی کتاب مورد نظر خود کلیک کنید تا وارد صفحه ی کتاب شوید و اطلاعات آن را مشاهده کنید. پس از انتخاب کتاب بر روی گزینه ی "دریافت کتاب" کلیک کنید تا کتاب به سبد دانلود شما افزوده شود. محتویات سبد دانلود را میتوانید در ستون سمت چپ صفحه مشاهده کنید.

کتاب های مشابه را میتوانید در ستون سمت راست ببینید.با کلیک بر دکمه ی "سبد دانلود" در گوشه ی بالای سمت چپ صفحه و یا گزینه ی "پرداخت آنلاین و دریافت فایل" به سبد دانلود منتقل میشوید.در صورتی که از دانلود کتابی منصرف شده این در این قسمت میتوانید آن کتاب را از سبد دانلود خود حذف کنید. پس از انتخاب نهایی کتاب ها با کلیک بر گزینه ی "تسویه حساب و دریافت فایل" به سایت بانک منتقل میشوید.پس از پرداخت هزینه ی کتاب ها از سایت بانک به صفحه ی دانلود انتقال داده میشوید. در این مرحله میتوانید کتاب های خریداری شده ی خود را دانلود کنید. یک ایمیل حاوی لینک دانلود کتاب ها نیز به آدرس شما ارسال شده است.
ارسال تیکت پشتیبانی


در صورت بروز هرگونه مشکل و یا سوالی میتوانید از قسمت پشتیبانی با ما تماس بگیرید. ما در کوتاه ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد.
فرمت pdf


فرمت پی دی اف (PDF) یکی از رایج ترین فرمت های کتاب الکترونیک است که شرکت ادوبی آن را ایجاد کرده است. این فرمت تقریبا در همه ی ابزارهای الکترونیکی مانند گوشی های تلفن همراه، تبلت ها و رایانه ها قابل اجراست. برای اجرای این فایل ها میتوانید از نرم افزار های Adobe Reader یا Foxit Reader استفاده کنید. لایبریکا استفاده از نرم افزار فاکسیت ریدر (Foxit Reader) را به علت سرعت زیاد و محیط کاربرپسند به شما توصیه می کند. این نرم افزارها را می توانید از لینک های زیر دانلود کنید.


دانلود Foxit Reader - 35 MB دانلود Adobe Reader - 72 MB


فرمت djvu


فرمت دی جی وی یو (DjVu) یکی دیگر از فرمت های کتاب است. این فرمت بیشتر برای ذخیره‌سازی تصاویر اسکن شده مورد استفاه قرار می‌گیرد. کاربرد اصلی آن برای فایل‌هایی است که دارای نوشته و ترسیم‌های خطی می‌باشند. برای اجرای این فایل ها میتوانید از نرم افزار Win DjVu استفاده کنید. این نرم افزار را می توانید از لینک زیر دانلود کنید.


دانلود Win DjVu - 14 MB


فرمت epub


فرمت EPUB (کوتاه شده ی electronic publication) یک استاندارد باز برای کتاب الکترونیکی است که توسط انجمن بین‌المللی انتشارات دیجیتال بوجود آمده است. پسوند این نوع فایل‌ها epub. است. فرمت ای‌پاب طوری طراحی شده است که دستگاه‌های خواننده ی این فرمت بتوانند نحوه ی نمایش متن موجود در فایل را برای صفحه نمایش خود بهینه کنند. این فرمت با نرم افزار FBReader قابل اجرا است. این نرم افزار را می توانید از لینک زیر دانلود کنید.


دانلود FBReader - 5 MB


فرمت mobi


mobi یک فرمت انتشار کتاب الکترونیکی است که برای نرم افزار Mobipocket توسعه داده شده است. پس از خریده شدن توسط آمازون بر روی دستگاه های کتاب خوان کیندل استفاده میشود. برای اجرای این فایل ها میتوانید از Mbipocket Reader یا FBReader استفاده کنید. نرم افزار FBReader را می توانید از لینک زیر دانلود کنید.


دانلود FBReader - 5 MB


فرمت chm


فرمت chm یک فرمت اختصاصی برای راهنمای آنلاین مایکروسافت است که از تعدادی صفحات HTML فشرده شده تشکیل شده است. فرمت CHM استانداردترین و پر کاربردترین فرمت موجود برای ساخت فایل های راهنما است که در بسیاری از برنامه ها استفاده می شود. برای اجرای این فایل ها در محیط ویندوز به نرم افزار خاصی نیاز ندارید و به صورت پیش فرض با کلیک بر روی آن ها اجرا می شوند. در سایر محیط ها می توانید از نرم افزار Chm Reader استفاده کنید.


نکته:

در صورتی که در باز کردن فایل های .chm روی سیستم خود با مشکل مواجه هستید و صفحات به صورت سفید مشاهده می شوند روی فایل کلیک راست نمایید و به قسمت Properties فایل رفته و مطابق تصویر زیر بر روی دکمه ی Unblock کلیک نمایید. پس از تایید فایل بدون مشکل باز خواهد شد.